אז מה, נצא לדרינק?!

מאת: שונית חמד

למי יש זמן בחיים האלה?! כולם עסוקים, עמוסים, עייפים, מגדלים ילדים, מוטרדים, מטפחים זוגיות ותמיד לא מספיקים. נראה שאנחנו רצים אחרי השעון באופן מתמיד. יש כל כך הרבה דברים שאנחנו רוצים לעשות ותמיד מתרצים לעצמנו: לא היה לי זמן! אני רוצה, אבל אין לי זמן. מי מכם לא היה רוצה ללמוד עוד משהו? לעסוק בעוד תחביב? ללמוד לשיר? או לאפות? להתמיד בספורט? לקחת עוד פרוייקט בעבודה? לעשות עוד תואר? לצאת לעוד חופשה או סתם לקרוא ספר? אז זהו שכולנו! כולנו רודפים אחרי הזמן, נון סטופ, וכאילו לעולם הוא לא מספיק ולא רק זה. הוא טס במהירות שנראה לפעמים שלעולם לא נשיג את כל הרצונות והשאיפות שלנו. תמיד רציתי לכתוב בלוג והייתי מסתכלת בקנאה על כל הבלוגריות המוכשרות האלה ואומרת לעצמי איך יש להן זמן? זה נראה כזה פשוט כשקוראים את זה. כאילו הן עושות את זה על רגל אחת תוך כדי עוד פעולה שגרתית ביום יום. אבל זהו שלא. זו עבודה בפני עצמה. בלוג דורש זמן חשיבה, זמן כתיבה, עריכה, הפצה וכו'. אז איך לעזאזל יש להן זמן?! כשירדן התקשרה אלי ואמרה לי "שונית אני פותחת אתר אופנה ולייף סטייל חדש. הייתי רוצה שתקחי בו חלק בכתיבת בלוג על החיים שלך" קודם כל אמרתי "איזה כיף לי". שמחתי מאוד שהיא בחרה בי ונתנה לי את הזכות לקחת חלק ביצירה ובהגשמה שלה. הדבר השני שעלה לי בראש : ירדנה, איך יש לך זמן? גם להגיש? גם לדגמן? גם לצלם? גם לערוך? גם לכתוב? גם לטפח זוגיות ומשק בית? גם וגם וגם???? ואז חשבתי לעצמי : אין לי זמן!!! איך אוכל לעשות את זה? להתחייב עכשיו לכתוב משהו מרתק מעניין וסוחף כל שבוע? הראש אמר: אין לי זמן אבל הלב אמר: את יכולה! ירדנה כמובן עודדה אותי ואמרה

"בלי לחץ, פעם בשבועיים, פעם בחודש, את תהיי אלופה אני בטוחה!!!"

שונית חמד

אנחנו חיים באנגליה, רחוק מהמשפחה ומהחברים. אני אמא למיה בת השנתיים וארבעה חודשים, ילדה מדהימה, "גוש" של אושר ושמחה. היא אנרגטית ועצמאית מגיל אפס, סקרנית וחוקרת, רוצה ללמוד ולדעת הכל מהכל. כרגע זה מרכז חיי לגדל אותה ביחד עם בעלי תומר על הצד הטוב ביותר ולתת לה כל מה שקיבלתי מהוריי (לפחות משתדלת). אני אשתו של תומר, שחקן כדורגל מקצועי באנגליה ובנבחרת ישראל, ספורטאי לתפארת שצריך לתחזק אורך חיים בריא, לישון טוב, לאכול טוב, להתאמן הרבה וכל היוצא בזה. אז אני מבשלת, מנקה, אחראית על הסידורים היום יומיים בבית וכמובן לוקחת חלק גדול בניהול הקריירה של תומר בכל הקשור לחוזים, נכסים, ניהול כספים, שיתופי פעולה וכו'. "התפקיד" דורש גם עידוד צמוד וקרוב, בקיאות בפרטי פרטים על כל השחקנים, מצבת פצועים, תוצאות, ניתוח משחקים וכן פסיכולוגית בעת הצורך כשלא בדיוק הולך כמו שמצפים. כמובן שאני הולכת לכל משחקי הבית ולא מפספסת דקה כשתומר על המגרש. לא נשכח את המערכת הזוגית שיש לטפח כל יום מחדש. חשוב מאוד. בנוסף אני סטודטנית לתואר שני במנהל עסקים מה שדורש ממני להגיש עבודות וללמוד למבחנים ומתמידה בכושר 3 פעמים בשבוע. בקיצור כמו כולכם. אז תגידו לי אתם? איך יהיה לי זמן?

בחיים יש סדרי עדיפויות אי אפשר הכל מהכל ולכתוב בלוג זה לא הדבר הכי חשוב כרגע.  יותר חשוב לטפל ולגדל כראוי את מיה, לנהל את הקריירה של תומר ואת ההכנסות שלנו, ללמוד לתואר שני, לעשות ספורט, לתחזק את משק הבית בו תלויים האהובים שלי, וכו' וכו' וכו'. ובלוג? אולי פחות חשוב. אבל!!!! וכאן הוא מגיע! יש לי חשק לכתוב בלוג, משהו שרציתי מזמן ולא מצאתי את הזמן .לספר, לשתף, פשוט בא לי! והפעם יש לי את ההזדמנות לקחת חלק באתר שהוא כולו יצירה אדירה של החברה הכשרונית שלי! אז נכון שבחודש האחרון היו לי מבחנים מזעזעים בניהול פיננסי , מיסים וכלכלה אבל בסוף מצאתי את הזמן. אז מה אני אומרת? כל זה הקשקוש הזה היה כדי להגיד, יש זמן, יש הרבה זמן, הכל עניין של רצון והחלטה, ניהול סדר עדיפויות נכון. אם יש משהו שאתם רוצים לעשות שדורש זמן ושיהיה הדבר הקטן ביותר, אל תוותרו!!! קודם כל תחליטו, אח"כ תתחילו. זה כבר שלב מהותי. בחיים הכל עניין של הרגל מסתבר שתמיד יש עוד טיפת זמן שאבדה בלי שנשים לב. סדרו את העיסוקים שלכם לפי סולם העדפות ואחרי שתתחילו זה יקרה. הזמן כאילו מתארך. מתחילים לאהוב את מה שעושים, מקבלים חשק ורעב, זה הופך לחשוב יותר וככה מנצלים את הזמן עד הטיפה האחרונה. ניהול זמן נכון מצדכם יכלול התחשבות בכל תחומי החיים מהגדול לקטן ביותר.

בהקשר הזה, לא מזמן ראיתי שיעור שניתן באוניברסיטה על הזמן, איך לנצל את הזמן ולהפיק ממנו את המיטב. המרצה המשיל את ניצול הזמן למילוי צנצנת. כל פעם מילא את הצנצנת בתחולה נוספת . תחילה הוא שם כדורי פינג פונג עד אפס מקום ואז שאל את הסטודנטים האם הצנצנת מלאה? כולם ענו שכן מאחר שהיה נראה שלא ניתן להוסיף יותר כדורי פינג פונג. לאחר מכן הוא הוציא מהתיק שלו גרגרי חצץ ומילא את הרווחים בצנצנת שיצרו כדורי הפינג פונג  ושוב שאל האם הצנצנת מלאה. גם בפעם השנייה ענו הסטודנטים שכן. בשלב הבא הוציא שקית חול ומילא את הרווחים בצנצנת שנוצרו בין כדורי הפינג פונג לגרגרי החצץ, ושוב שאל את אותה שאלה. הסטודטנים בפעם הזו ענו בבטחה שהצנצנת אכן מלאה. המרצה הפתיע את הסטודנטים והוציא בירה מהתיק ואז מילא את הרווחים בצנצנת שנוצרו מהכדורים, החצץ והחול עד אפס מקום. ואז הוא אמר להם: " תנסו לדמיין את הצנצנת הזו כאילו היא מסמלת את החיים שלכם. כולנו יכולים לחיות רק פעם אחת. יש לנו את היכולת להשיג הכל בחיים, הכל. אם נשתמש בזמן שלנו בחוכמה". כל אחד מהמרכיבים שהמרצה הוסיף לצנצנת מייצג משהו בחיים. כדורי הפינג פונג- הם המשפחה והחברים, הבריאות והתשוקות שלנו. גרגרי החצץ הם שאר הדברים החשובים, העבודה, הבית, הנכסים. החול זה כל שאר הדברים הקטנים. אם נשים תחילה את החול לא יהיה מקום לכדורים ולחצץ בצנצנת. אותו דבר בחיים האמיתיים. אם נבזבז את כל הזמן שלנו על הדברים הפחות חשובים הקטנים ולא נבנה סדר עדיפיות וננהל את הזמן שלנו נכון לא יהיה לנו זמן לכל הדברים שבאמת חשובים. זמן יקר לא ינוצל כראוי. תשימו לב לדברים שהם קריטיים לאושר שלכם, משהו בשבילכם, אפילו אם זה רק בלוג, או רק סדנת ציור, או שיעור קרמיקה, או קריאת ספר תדאגו לכדורי הגולף שלכם לתשוקות שלכם ותנהלו את הזמן כראוי. קושי בביצוע מטלות לא נובע מהעדר זמן אלא מניהול לא יעיל שלו. נכון שמדובר פה רק בטור חודשי שלחלקכם נראה דבר פעוט לעומת מורכבות החיים אבל זו בדיוק המטרה להשיג ולעשות כל מה שחלמתם אפילו אם זה הדבר הקטן ביותר בחייכם.

אז מה הבירה מייצגת אתם בטח שואלים?! שאלה טובה. הבירה מוכיחה שעם כל הלחץ והטירוף שאנחנו עוברים בחיים ולא משנה כמה מלאים החיים שלנו יראו, תמיד יהיה מקום לאיזה דרינק עם החברים!!!

שונית חמד

About שונית חמד

שונית חמד, אולי לחלקכם מוכרת יותר בתור שונית פרג'י 🙂 בת 30, אמא למיה בת השנתיים ולאמי בת החצי שנה. נשואה לתומר חמד, כדורגלן ישראלי המשחק בקבוצה האנגלית ברייטון ובנבחרת ישראל. בוגרת תואר ראשון בחשבונאות במרכז הבינתחומי הרצליה. דוגמנית, נערת ישראל לשנת 2008 והשתתפתי בעונה החמישית של הישרדות. מספרים זה הצד החזק שלי וזה גם התחום אותו בחרתי ללמוד, בנוסף אני אוהבת אופנה וכל מה שקשור בה: להתלבש, ללמוד ולחקור אופנה במדינות בהן אני מבקרת. אני אוהבת אנשים באופן כללי, מכל הסוגים והכי אוהבת לבלות עם המשפחה, החברים וזמן איכות והשתטות עם מיה הקטנה שלנו. לטייל עושה לי טוב, בחו"ל בעיקר- לחוות תרבויות שונות, להתנסות באוכל חדש ומגוון. חובבת ספורט ואורח חיים בריא, ואני אוהבת כדורגל. כן, אני אוהבת את זה 🙂 בייחוד כשבעלי על המגרש. שיחות נפש ושיחות סרק עם בעלי זה אחד הדברים שעושים לי הכי טוב ואנחנו מסוגלים להעביר ככה שעות בלי לשים לב.