FOCUS on Asaf Liberfrund

זה לא שבוע אופנה אמיתי אם אסף ליברפרוינד, צלם סטריט סטייל מחונן, לא נמצא שם כדי לתעד. תפסתי את אסף בן ה-32 מתל אביב, לשיחה על תמונות ופאשניסטות.

1. באיזה גיל התחלת לצלם ואיך זה קרה?
התחלתי לצלם בגיל דיי מאוחר יחסית, לפני 4 שנים כמעט. איך זה קרה? אני אוהב אופנה, וזה היה טבעי בעיני לצלם אחרי שהתחלתי לכתוב על זה קצת.

2. מתי הבנת שתחום הצילום שהכי מעניין אותך זה סגנון הסטריט סטייל?
סטריט סטייל זה תחום שמאז ומתמיד דיבר אלי- זה היה אחד הדברים שיותר עניינו אותי באופנה. אני לא מבין איך אופנה יכולה להתקיים ללא סטריט סטייל בניגוד גמור לדעה המקובלת בישראל.

3. האם יש עוד סגנונות שאתה אוהב לצלם?
אני אוהב לצלם הכל, אבל סטריט סטייל זה הרבה יותר מצילום בשבילי. זו דרך חיים. אני יודע לצלם בסטודיו או להפיק צילומים יותר אדיטוריאלים, אבל זה מרגיש לי ליים מדי. יש לסטודיו ולצילום יותר אדיטוריאלי את הקסם שלו אבל זה פחות מדבר אלי. לפני כמעט 4 שנים אנשים חשבו שאני משוגע, אבל היום יותר ויותר אנשים הבינו ומבינים עם הזמן מה אני עושה.

4. מה אנשים לא יודעים על העבודה שלך?
שזו עבודה קשה, שצריך לאהוב אותה כדי לעבוד בה ואני לא עושה אותה כדי להיות מגניב או מפורסם אלא כי זה הדבר שהכי מרגש ומעניין אותי בעולם.

5. אילו נשים מפורסמות צילמת ומהן התמונות שאתה הכי אוהב?
נשים מפורסמות? אהמממ. קצת קשה לספור ולכמת מי יותר/פחות מפורסמ/ת או חשוב/ה. אני גם לא ממש חושב ישר על עד כמה הוא/היא מפורסמ/ת שאני מצלם, אולי חשוב להסביר שלפעמים יותר מעניין אותי האאוטפיט של הבחור/ה או הסיפור שהן/ם רוצים להעביר באמצעות הלבוש. זה יותר מעניין אותי ממישהו/י מפורסמ/ת- בסופו של דבר כולנו בנות ובני אדם.

צילום: גוני ריסקין

התמונות שאני הכי אוהב הן של:

ליאת קופלמן-לוי, כשעבדתי אצל לירוי שופן באתר "קריטירל אפ" ביקשתי לראיין את ליאת. לירוי שאל למה, חשבתי שנייה איך להסביר את זה במשפט אחד וישר יריתי: "כי זו אנה וינטור הישראלית"- עד היום זו דעתי ולמרות שכל מילה מעבר להסבר הזה מיותר אני מעריך אותה מאד גם בגלל שהיא מאד fashionable וגם אחת מהנשים המובילות והמשפיעות בישראל.

טל אלבלנסי-פרבר, עורכת האופנה שלי בגו סטייל: אם נשים שנייה בצד את העובדה שמדובר בעורכת אופנה מאד מקצוענית היא מאד אופנתית ויש לה חוש אופנה מאד ייחודי (חולשה לקימונואים/ כמיהה תמידית לקיץ, ים וצ'יפס) היא גם לוקחת 4 צעדים קדימה את השילוב בין הומור לאופנה. פשוט דוגמה ומופת לאיך חיים וחושבים אופנה במובן הכי פשוט וטבעי שיש היא מצליחה גם לשלב בין הסגנון הישראלי לבין הטרנדים הכי חמים בצורה מושלמת.

אנה ארונוב, האמת שפעם ראשונה שפגשתי אותה הייתה ברחוב, ובקשתי לצלם, היא הייתה בהלם מצד אחד אבל כל כך מקצוענית ואדיבה מצד שני שמאז אני שומר לה חסד אמונים. מעריך מאד את מוסר העבודה שלה, את הרצינות, המקצוענות ומאז שאני רואה אותה היא תמיד תמיד לבושה מעולה, לדעתי מעולם לא פגשתי בה באאוטפיט "בינוני".

דנה זרמון, תל אביב, בחורה שנושמת אופנה, יודעת ומבינה עניין. אני חשוב שהיא אחת הבלוגריות הגדולות והמובילות היום בישראל יחד עם רומי ספקטור. לדעתי דנה זכתה בבלוגרית השנה בזכות עבודה קשה ונחישות ואני מעריך אותה מאד על זה.

לרומי ספקטור, בחורה שיש לה סגנון מאד מהודק ומתקדם שאני אוהב, לדעתי הבלוגרית המובילה בארץ (יחד עם דנה זרמון) שפתחה עכשיו חנות און ליין דיי מגניבה וטרנדית. אוהב את מוסר העבודה שלה והתשוקה שיש לה בעבודה.

מיטל כץ, הבחורה שלא נותנת לעובדות לבלבל אותה, אופנתית, חדה, דעתנית ועם זאת מאד טרנדית, תענוג לעבוד איתה.

6. אתה אוהב גם לצלם גברים או רק נשים?
אוהב מאד לצלם גברים ונשים כאחד, בארץ מדי פעם אני עושה קטלוגים של בגדי גברים כמו הקטלוג של דורון אשכנזי שכבר עשיתי פעמיים.

7. נראה שאתה כל הזמן בחו"ל (מפרגנת כן? 🙂)- ספר לי למשל על החודשיים האחרונים בחיים שלך. איפה היית?
אני לא כל הזמן בחו"ל 🙂 יש עוד המון מקומות שלא הייתי בהם והייתי רוצה לנסוע (אין לי רשימה ספציפית או העדפות ספציפיות)- בחודשיים האחרונים הייתי בשבוע האופנה של פריז, ומלבד גיחה אחת לונציה יתר הזמן אני עובד בארץ. סה"כ אוהב את תל אביב ומאד מנסה לשגרר אותה בעולם, האופנה והעיר ככלל פה מאד חשובה ואהובה עלי ואני משתדל שיותר ויותר אנשים יכירו אותה. במקביל מאד אוהב להכיר וללמוד על מקומות חדשים.

8. מה המחמאה הכי גדולה שקיבלת?
המחמאה הכי גדולה היא שקיבלתי טור בשני כלי תקשורת דיי גדולים בישראל- שניהם בפרינט(!) זה ממש לא מובן מאליו שאתה מגיע משום מקום ומאמינים בך. או שלקוח/ה מרוצה מהתמונות, זה ממלא אותך באושר שאין לתאר. כנראה שבשנייה שזה לא ירגש אותי לא אעסוק במקצוע הקשוח והסיזיפי הזה.

9. איפה מפרסמים את התמונות שלך?
תמונות שלי מתפרסמות בארץ בעיקר בגו סטייל ובטיים אאוט תל אביב (הגרסה המודפסת והאתר) שם יש לי מדורים וחשוב לי להודות מאד לרוני ודנאי, שירה פור, ליאת קופלמן-לוי וטל אלבלנסי-פרבר שהאמינו בי בהתחלה ונתנו לי את הצ'אנס הראשון שאף אחד לא הבין בכלל מה אני רוצה ועל מה אני מדבר. בעולם, מדי פעם מופיעה איזו תמונה בווג /אל /קוסמופוליטן.

10. לאן אתה שואף להגיע?
לצלם אנשים שמתלבשים יפה- בדיוק כמו שאני עושה היום. אני עושה את משרת החלומות שלי. זה גם לאן שאני שואף להגיע: להמשיך ולהתפרנס ממה שאני עושה היום כי זו המשרה האהובה עלי בעולם.

ולסיום, אתה אוהב להצטלם? ומה דעתך על הסלפי שכבש את העולם?
אוהב, אבל יותר מרגש אותי לצלם. סלפי? זו תופעה מדהימה שאני מאוד אוהב!