החיים מבעד לעדשה

פרוייקט צילום מיוחד לכבוד השנה החדשה.
צלמים מובילים בוחרים את התמונה שלהם שהכי עשתה להם את השנה, עוררה בהם השראה או ריגשה אותם.

אייל נבו

בחר בתמונה עוצמתית ומרגשת של אמיר פרישר גוטמן ז"ל מתוך כתבה שפורסמה ב-7 ימים של ידיעות אחרונות לאחר שהבריא מהטיפולים וקיבל את חייו בחזרה.

אמיר פרישר גוטמן ז"ל
באדיבות ידיעות אחרונות

עידו לביא

בחרתי בצילום שצילמתי במסגרת פרוייקט של מגזין "סטילטו" ל"לאשה", צילום שמרגש אותי בכל פעם מחדש. יש בפורטרט הזה רגע שעבורו נועד צילום, בלי מילים , עם עיניים עצומות, הוא מעביר עוצמות של רגש ושל קשר.
שניהם אנשים של מילים ,של מדיה, של חשיפה כמעט ללא גבולות וכן הם חשופים אך אילמים , עצומי עיניים כמו מתכנסים לתוך עצמם, למהות הקשר ביניהם.
הייתה לי הזכות להיות שם מאחורי המצלמה.

דנה ספקטור ורן שריג

אלון שפרנסקי

היינו בפריז לרגל צילומי ספר השראות לרנואר, עם ניבר מדר וגפן ברקאי, פרזנטורים מנוסים בעבודה לקמפיינים, שכל פריים מוכתב על ידי משרדי פרסום וגורמים מסחריים בחברה. היינו צוות מצומצם, רק חברים, האווירה הייתה של יצירה, פחות מסחרי, יותר השראתי. שכחנו שבאנו לעבוד, באנו ליצור, נוצרו דמויות והפיחו בהן חיים. ואז קרה הרגע הזה, כנה, אמיתי באינטימיות שלו. הרגשתי שהצלחתי לקלף מהם את המסחריות, את הנסיון, את המשחק מול מצלמה. וזה בדיוק מה שאני מחפש בצילום. אני מאמין להם.

ניבר מדר וגפן ברקאי

עדי אורני

את עפר צילמתי רבות לאורך השנים. לפני כל פרוייקט אני מראיינת אותו בקצרה ויחד אנחנו חושבים מה יתאים למצב הרוח הכללי שלו ולפרוייקט עליו כותבים את הכתבה. בתקופה בה צילמנו את הכתבה ל 7 לילות "ידיעות אחרונות", עפר גידל שפם ופיאות וידענו מראש שאנחנו רוצים ללכת על כיוון קינקי עם נגיעות מהקולנוע. מיד הסרט ביג לובובסקי קפץ לנו לראש ונסענו לצלם בבאולינג של עפר ברמת גן. בזכות הסטיילינג המדוייק של שלו לבן הצליח עפר להיכנס לדמות ומשם הכל זרם בקלות רבה.

עפר שכטר באדיבות ידיעות אחרונות
איפור ושיער: אילנה פיצ׳חדזה לסולו

תמר קרוון

השנה הבנתי, שגם במחיר של להיפגע, עדיף שהלב יהיה פתוח.
פתוח לאהבה- גם אם היא עלולה לשבור אותו.
פתוח לחברות- גם אם היא עלולה לאכזב.
פתוח לאמת- גם אם היא כואבת.
לב פתוח זה לקחת סיכונים ולהרגיש- ולהרגיש זה לחיות.
הצילום open hearts שיצרתי לתערוכה שלי (בגלריה גל גאון), מבטא בדיוק את כל זה ועוד. הוא מדבר בשפה שגדלתי עליה בילדות, ציורי המאה ה-18, ועל יופיו של הטבע.

קיאן פרנקפורט
איפור: אסנת בית און | ע. צלם: אסף שמע

דניאל קמינסקי

הסיפור של התמונה ממש מרגש. ביום שצילמתי את מרינה ביקשתי ממנה שנכתוב את המילים של השיר I know מתוך האלבום שלה שהוא יצירת מופת בעייני ואז היא החליטה דווקא שנכתוב שיר חדש שלה וזה היה הקאבר של הסינגל.

מרינה מקסימיליאן

שי יחזקאל

תוך כדי הצילומים לקמפיין של "עמנואל" נכנס האור המושלם הזה והוכיח למי ששכח שבצילום, לפעמים הרגעים היפים ביותר הם הספונטנים.

דוגמנית: אלינה קרסינה mc2

אלכס ליפקין

מה שמושך אותי תמיד בלצלם זה להסתכל על האדם,
לחקור אותו ולחלוק את ההרגשה עם הסביבה.

דוגמנית: ניבר מדר | שיער: בן ראומי | איפור: אורטל אלימלך

רותם לבל

התמונה שבחרתי היא תמונה שצילמתי לאחרונה כחלק מהפקה עצמאית שהתפרסמה ב- fashion forward. מבחינתי ההפקה הזאת, והתמונה הזאת במיוחד מסמלת את מה שאני תמיד מחפשת לעשות בעבודה שלי והכי אוהבת גם- ליצור עולם.

אני תמיד בחיפוש אחרי סיפורים חדשים לספר ועולמות חדשים או דמויות לייצר ולהעביר אותן דרך הפקות אופנה, לחקור ולהתעסק בדברים שמרגשים אותי. מבחינתי גם, חלק גדול מההנאה שבלעבוד בעולם האופנה הוא העבודה בצוות- כשעובדים עם אנשים מוכשרים ואהובים, בקונספט שמדליק את כולם, זה יוצר תוצאות מרהיבות- כל אחד מביא מעצמו- מהעולם שלו והפרספקטיבה שלו על הקונספט, וזה יוצר דברים מהממים.

ההפקה הנ"ל התמקדה בשינה וחלומות, וניסינו לייצר משהו שישחק בין הפנטזיה לבין המציאות, מבחינת הבגדים, האיפור, השיער וכמובן הפוזות של הדוגמנית.

סטיילינג: חיה וידר | איפור: נטע סקאלי | שיער: עדן ירושלמי | דוגמנית: מריה ל- R&R by roberto and rotem

עידו איז'ק

אני בחרתי בשתי תמונות. את הראשונה צילמתי כשנינה הייתה בביקורה האחרון בארץ ונפגשנו לדרינק אחרי ההופעה שלה. אחרי כמה דרינקים בהכי ספונטני, הכי לא מתוכנן בדרכנו החוצה ראיתי את הכניסה למטבח עם הכיתוב. ביקשתי ממנה שתעמוד באמצע ובקליק אחד נוצרה תמונה שמסמלת בעיני את הניגוד בין הרצונות של האומנים לעולם המסחרי אשר בו הם חיים. זה הכי בספונטניות, הכי לא מתוכנן בוואווי שלי. ופשוט עפנו על התמונה ועשינו עוד דרינק.
התמונה השנייה היא של סבא שלי שאני הכי אוהב בעולם (יחד עם אהבתי להוריי כמובן). אני העתק מדויק שלו. לצערי הוא לא במצב טוב ואני קשור אליו מאוד. תמיד שאני איתו אני תופס לו את היד חזק. זה מין חיבור בין עבר, הווה, עתיד. ומה אני אכתוב…תמונה שווה אלף מילים…או יותר.

 

נינט טייב

גבריאל בהרליה

את דוד רובינגר פגשתי לראשונה בבית קפה, יושב עם בנו אמי, שאותו אני מכיר. דוד החזיק מצלמת לייקה דיגיטלית חדשה. הייתי סקרן.. נגשתי ושאלתי על המצלמה, ובכדי להדגים לי אותה, צילם אותי בעודי כפוף לשולחן פריים אחד בלבד. אני חושב שזהו אחד הצילומים הטובים והמרגשים שצולמתי. לא בגלל התאורה, הקומפוזיציה או שיצאתי יפה במיוחד, אלא בגלל ההבעה שהוא תפס. יש בצילום משהו מאוד כן וחם, נטול כל פוזה או מאמץ.

שנים לאחר מכן ביקשתי מאמי לשאול את אביו אם יסכים שאבוא לפגוש ולצלם אותו, לשמחתי הוא הסכים. נסענו לביתו בירושלים ופגשתי אדם מקסים, חכם, נדיב, איש יפה. חודשים ספורים אחרי הוא הלך לעולמו בן 93. דוד רובינג היה צלם עיתונאות, הוא תיעד את האירועים והאנשים שבנו את המדינה. יהי זכרו ברוך.

דוד רובינגר ז"ל

מאיר כהן

בחרתי את התמונה הזו של מורן נימני שצילמתי באי המדהים לפקדה שביוון בתום יומיים ארוכים בהם צילמנו הפקה למגזין "לאשה".
ביום האחרון, היו לנו כמה שעות פנויות לפני הטיסה חזרה לארץ אז ירדנו מהר לחוף מושלם ובראשיתי ושם צילמנו את סט העירום הזה שהרגיש כמעט מתבקש.

 

מורן נימני

רונן פדידה

אני אוהב את התמונה הזאת כי יש בה משהו עוצמתי ויש בה קונטרסט מאוד חזק בין המפעל הישן והסטיילינג שהוא מאוד חדשני, ובין יפה ונקי למלוכלך…

דוגמנית: דניאל קיי מסוכנות mc2 למותג sevenseventy בתחנת קמח ישנה בתל אביב

איתן טל

מהרגעים הקטנים והלא מבויימים שקורים על הסט ובסוף זה הפריים שנבחר להתפרסם.
וחוץ מזה – ג'ינג'יות… נמשים… וחוף ים זה הכי מושלם בעולם 🙂

 

מתוך קמפיין קיץ- פיו פיו

טל עבודי

התמונה צולמה בחודש שבו חבר יקר שלי דן מיכאל, מאפר ומעצב שיער כשרוני, הגיע לביקור בארץ. היה לנו חיבור מדהים ויצרנו ביחד בחודש של הביקור המון פריימים מיוחדים. התמונה הזאת ספציפית מרגשת אותי מאוד ונותנת לי פוש לרצות ליצור עוד…

ריטה לסוכנות עלית

ערן לוי

התמונה היא חלק מהפקה שאני מאוד אוהב שמלאה בשילובי צבעים פופיים ואוירה של חופש. הצבעוניות, המבט והמתיקות של הפריים הזה תפסו אותי והוא אחד האהובים עליי מהשנה האחרונה.
מאחל שלכולנו תהיה שנה מלאה בצבע וכיף 🙂

 

תרזה

דנה קרן

הצילום מתוך הפקה שצילמתי בפילים בשיתוף עם מזל חסון (סטיילינג כמובן) ושירן פרידלנד (איפור שיער), הדוגמנית זו סטפני מאלינור שחר וההפקה התפרסמה ב cake magazine הסיבה שבחרתי בצילום הזה מתוך הפקה שנעשתה בלי מחוייבות לגוף מסחרי ולכן יש רגע סופר אותנטי ולא מחייב בצילום.

תפסתי רגע מאוד ספונטני בו הדוגמנית מסדרת את עצמה כביכול לקראת הצילום. יש התרחשות נוספת בפריים גם היא ספונטנית וזה מסוג הצילומים שמחזירים אותי למקום שממנו אני מצלמת. אני מקבלת השראה מרגעים בחיים שחושפים רגע אינטימי ואותנטי של הצלם מול הנושא.