מטרות ל- 2018, טיפה באיחור

מאת: מיי פריד

אם אעשה רשימת מטרות לשנת 2018 שהתחילה לפני רגע, הדבר שיהיה בראשה הוא חופש. במלוא מובן המילה. אז נכון 12 שנות לימוד הם לא האתגר הכי גדול שיגיע בחיים האלה, אבל בכל זאת אני מחליטה שאני זקוקה לאתגר גדול יותר ל- 2018 שכבר מעכשיו אני מכריזה עליה כשנת החופש שלי.

אז למרות שכל חברי הקיבוצניקים הולכים לשנת שירות לעזור לנוער בסיכון אני החלטתי לקחת אותה לעצמי, לטפח את עצמי ולהיות מוכנה לבאות שהגדולה בניהם היא המפלצת המכוננת של כל צעיר בישראל – השירות הצבאי. רגע לפני שאני מתחילה להיכנס למסגרת שחשובה לי מאוד אבל גם קשה מאוד, אני מחליטה לצאת לשביל ישראל. למה? שאלו אותי כל החברים, למה לוותר על השיער הבריא שלי ולייבש אותו במדבר במשך חודשים, לעבור שבועות בלי מקלחת? לוותר על הטבעות על הידיים ועל האייליינר, על המזגן ועל הג'ינס החדש של ליוויס שאני כל כך אוהבת ולצאת לטייל. בארץ. ברגל.

אז לא, אני לא איזה ספורטאית, כילדה צעירה רקדתי אבל כמות הספורט שלי היא כלום בפיתה ביחס למה שהשביל מחייב, ועדיין, אני החלטתי. נכון, כבר עשיתי טראקים בעבר, אבל לבדי? מול כל העולם? זה לא אותו דבר. חיפשתי וחיפשתי סיבות, טובות ולא טובות ולא מצאתי אבל ידעתי שאני צריכה לעשות את זה.

גם החלטתי שלא כל דבר שעושים מצריך סיבה – כמו האדם הזה שהחליט שהפשע המושלם הוא פשע ללא מניע, ואני החלטתי שהחופש המושלם הוא לחצות את הארץ ברגל. אבל היה עוד משהו קטן ששיגע את ההורים והחברים, והוא ההחלטה שלי ללכת אותו לבד. יש לי מליון סיבות אבל בעצם אין לי אפילו אחת: להתגבר על הרגלי הפינוק שלי, להיכנס לכושר, להיות עצמאית באמת, לגלות עולם, להכיר אנשים חדשים, להכיר את הארץ, בעצם להבין למה אני מסכנת את חיי למען הארץ הזאת בשירות הצבאי, להוסיף לרזומה שלי – עשתה שביל ישראל לבד בגיל 17, ללמוד להמציא את עצמי גם בבגדי טיולים בצבע חקי, להסתדר לבד.

כמו שאמרתי, כל כך הרבה אבל בעצם אין לי אחת. ילדה קטנה שמחפשת את העולם בכיסים. הקטור יצא לחפש את האושר ואני יצאתי לחפש את החופש. אחרי בזבוז של 12 שנה במערכת שאולי יום אחת תתגלה כמועילה אני רוצה לנצל את הזמן שלי. ולכתוב על זה, ועל האם באמת מצאתי אותם: את החופש ואת האתגר.

מיי פריד

About מיי פריד

צעירה ונעימה במשקפיים, אוהבת לטייל בשעות בין ערביים. חובבת אומנות אופנה ונעליים, מאמינה שהביטלס זה הבסיס להכל והכי חשוב אוהבת לאכול.