ישראל שלי!

מאת: שונית חמד

ישראל זה החיים. ישראל זה חיוכים. ישראל זה ריקודים. ישראל זה בילויים. ישראל זו אהבה. ישראל זה חום ונתינה. ישראל זו תקווה. זו ה-מדינה. איזה מדינה מרתקת. יש בה הכל. מישור ים כחול מול הרים, מדבר בנגב וגליל ירוק. אני חיה 7 שנים בחול, חייה את החיים בכל המובנים, רואה עולם חווה תרבויות שונות, אנשים, שפות, אבל ישראל זה הבית, זה המקום האמיתי!

גרנו 4 שנים בספרד ו- 3 שנים באנגליה. נכון אין על השפה הספרדית, כזו רומנטית ומתנגנת. והאוכל, אחחחח הטאפסים. ממכרים. איזה חופים יפים ואיים מדהימים. ברצלונה עיר תוססת ומלאה באומנות. והכדורגל, מסי, כריסטיאנו רונאלדו, אני לא צריכה לפרט יותר. באנגליה אמנם מזג האוויר לא מזהיר פנים אבל התרבות הבריטית דווקא כן. הכל כזה מסודר, מאורגן, מחושב. ולונדון?! איזה עיר מטורפת, כמה שווקים, כמה רובעים, כל אחד והייחוד שלו. והניחוח האירופאי הזה, ארכיטקטורה עוצרת נשימה, הכל עתיק , הכל כל כך מלכותי. אפטרנון טי שמעתם?! אני כבר מכורה. ובכל זאת ישראל זאת אהבה ראשונה.

ישראל השנה בת 70 . זה גורם לי להתרגש . בתור אחת שנולדה בישראל וכמעט שליש מחיי אני חיה בחול, אני חייבת להודות שאין על ישראל. אתם אולי חיים שם וחלקכם לא מצליחים לראות את הטוב ולעיתים יש הרבה באלגן, מהומה על לא מהומה, צעקות, לחצים, אי שיוויון, ויכוחים, אי צדק וקומבינות, מלחמות פוליטיות וקשיים, אבל יש לכם אחד את השני. ישראלי לישראלי. כאלה חמים ופתוחים ותמיד בחיוך מנסים לעזור. "אפשר רגע שיחת טלפון?!" "יו אתה מוכר לי" אתה מכיר את חיים מחדרה? ואת אלי מגדרה?! כאלה פתוחים וישירים. לא מהססים לבקש עזרה , קוראים לכל אחד: אחי ,נשמה וחיים שלי בלי תקנה. איך אומרים: הכי כל ישראל חברים. זה משהו ב- DNA שלנו שלא יקחו מאיתנו. להיות עם חופשי בארצנו , כולנו שווים וכולנו אחים. זה ה"יצר הישראלי" שטמון בנו. בזכותו אנחנו ישראלים.

בדיוק חזרנו מביקור בישראל. ומהרגע שהתחלתי לארוז עד הרגע בו המראנו חזרה לאנגליה. הפרפרים האלה שנוחתים בארץ הקודש , קשה להסביר מה מרגישים. "חמד תביא חיבוק, אתה מלך" ו"תחזור", "אתה שחקן גדול" "גאווה לאומית". כל המילים האלה כל כך מחממות את הלב והן גרמו לנו להתגעגע עוד יותר. מי שחי בגולה בטח מבין לליבי. אז שתדעו לכם שלומדים להעריך כשזה רחוק ממך ונכון, תמיד אהבתי והערכתי את המדינה שלי אבל עכשיו כשאני רחוקה אני חשה את זה עוד יותר. אז לרגל יום ההולדת של המדינה אני רוצה להגיד בפה מלא: ישראלי זה הכי אחי, תזדקפו ותודו. זה הזמן להכיר ולחגוג את הישגי מדינת ישראל והצלחותיה הרבות. להתפעל ולהנות מנופיה, לכבד ולהעריך את כל האנשים שתרמו להיותה. האנשים האלה הם אנחנו, כולנו. זכינו להיוולד ישראלים וזכינו במדינה הזו שהיא הבית שלנו. הכי בבית בעולם!

שונית חמד

About שונית חמד

שונית חמד, אולי לחלקכם מוכרת יותר בתור שונית פרג'י 🙂 בת 30, אמא למיה בת השנתיים ולאמי בת החצי שנה. נשואה לתומר חמד, כדורגלן ישראלי המשחק בקבוצה האנגלית ברייטון ובנבחרת ישראל. בוגרת תואר ראשון בחשבונאות במרכז הבינתחומי הרצליה. דוגמנית, נערת ישראל לשנת 2008 והשתתפתי בעונה החמישית של הישרדות. מספרים זה הצד החזק שלי וזה גם התחום אותו בחרתי ללמוד, בנוסף אני אוהבת אופנה וכל מה שקשור בה: להתלבש, ללמוד ולחקור אופנה במדינות בהן אני מבקרת. אני אוהבת אנשים באופן כללי, מכל הסוגים והכי אוהבת לבלות עם המשפחה, החברים וזמן איכות והשתטות עם מיה הקטנה שלנו. לטייל עושה לי טוב, בחו"ל בעיקר- לחוות תרבויות שונות, להתנסות באוכל חדש ומגוון. חובבת ספורט ואורח חיים בריא, ואני אוהבת כדורגל. כן, אני אוהבת את זה 🙂 בייחוד כשבעלי על המגרש. שיחות נפש ושיחות סרק עם בעלי זה אחד הדברים שעושים לי הכי טוב ואנחנו מסוגלים להעביר ככה שעות בלי לשים לב.