כמה פשוט ככה מגרה

כמה פשוט ככה מגרה

הסיפור של עורך הדין שהפך ללהיט קולינרי ברשת.

לעמיחי בר יש כמעט 50,000 עוקבים באינסטגרם שמחכים בשקיקה לכל פוסט שלו כדי לראות איזו מנה "רגילה" כביכול הוא יצלחת לדרגה של יצירת אומנות שעושה חשק ללקק את האצבעות. התמונות זוכות לאלפי לייקים, מאות תגובות ושיתופים ואולי דווקא העובדה שהוא בכלל לא מתעסק בתחום הקולינרי לפרנסתו אלא רק כתחביב, היא זאת שנותנת לו את ההשראה ליצירת מנות כל כך אסתטיות. אז במה עמיחי באמת עובד וכמה זמן לוקח לו להעמיד את הפריים המושלם. עשיתי איתו ראיון קצר ומעורר תיאבון.


עמיחי, עוד לפני שהתחלנו כבר נהייתי רעבה אז אנסה להתרכז... ספר לי ממתי העמוד קיים ואיך החלטת על הקונספט?

פתחתי את החשבון לפני חמש שנים בערך ולא חשבתי על קונספט מסויים. רק מקום/אזור להיות בו קצת קלולס. מקום בו אוכל לבטא את עצמי.

ספר קצת על המקצוע שלך כי ההכנת וצילום האוכל זה בעצם בגדר תחביב.

אני עורך דין, דירקטור בכמה חברות וכיום גם יו״ר של קיבוץ שדות ים.

מה הח'ברה מהעבודה חושבים על התחביב?

יש פרגון בעבודה אבל אני עושה הפרדה מלאה בין הדברים ולא מדבר על הבישול. חשוב לי לשמור על הבישול כמקום נפרד מהיום יום שלי מהעבודה שלי. אני מאוד שומר על זה כתחביב ומקום נטול כוונות מעבר לכיף. זו גם הסיבה שאני לא משווק או מפרסם אצלי בדף.

אז לא חשבת לקחת את זה לכיוון מקצועי?

אני מקבל הצעות שונות אבל הבחירה שלי כרגע להשאיר את זה כתחביב. אולי שתגיע הצעה שאתחבר אליה אוכל לבחון את הדברים אחרת.

מה לדעתך מייחד אותך בתחום האוכל?

החשבון שלי מדבר בשפה מאוד ברורה את זה היום אני מבין. לקח לי זמן להבין שיצרתי שפה משלי כך שאנשים תמיד מגיבים שהם יודעים לזהות מנה שלי רק לפי התמונה עוד לפני שראו מי הכין. בנוסף, כפי שציינתי אני לא משווק או מקדם מוצרים אצלי בחשבון תמורת תשלום.

איזה תגובות מעניינות קיבלת?

האמת מלא תגובות מפרגנות, כולל כתבה מעניינת שעשו עלי במגזין בארצות הברית. הכי מרגש אותי שהרבה עוקבים שמתמודדים עם בעיות בריאות כמו סכרת ועוד משתפים אותי שהם מוצאים אצלי בדף דרכים יצירתיות לאוכל אוכל בריא עם דגש על ירוקת בעיקר.

יש לך טיפים לתת למי שרוצה להפוך את האוכל שלו ליותר מעניין?

תהיו נאמנים לעצמכם ותעשו מה שמרגיש לכם נכון מתוך רצון להנות מהדרך.

פנו אלייך גם הורים מתוסכלים לילדים שלא רוצים לאכול מצלחת משעממת?

כאבא לשלושה ילדים אחד האתגרים שלי זה לגרום לחשוף את הילדים למגוון רחב של מזון. גם אני לא תמיד מצליח ובדרך כלל פתיתים ושניצל מנצחים כל מאמץ שאני עושה 😂 אני מקפיד שיהיו הרבה ירקות ופירות בבית ובכל ארוחה יש סלט אחד לפחות. אני מאמין שבסוף זה יחלחל גם אליהם... צריך לזכור שגם אנחנו בתור ילדים אכלנו לרוב מגוון מצומצם של מאכלים ופחות אהבנו שמעמיסים לנו או דוחפים לנו אוכל לצלחת. לא כל ילד אוהב לאכול סושי או דגים חיים או מתחבר למה שאנחנו אוהבים. הטיפ שלי זה לא לעשות עניין מאוכל ולתת לילדים להיות ילדים. 

מה המאכל האהוב עליך?

סלט קצוץ דק דק, הרבה נענע ופלפל חריף ליד אורז לבן וטחינה.

ניסית פעם לצלם משהו בצורה יפה ולא הצליח? וכמה זמן לוקח לך ליצור את התמונה המושלמת?

לוקח לי הרבה זמן עד שאני מבסוט מתמונה שאני מצלם ולוקח לי זמן עד שאני מוצא את התמונה/ זווית מתאימה. לגבי הזמן שלוקח..... בואי נגיד שלעיתים אוכלים אצלי אוכל קר 😂

אין ספק שלגמרי אפשר לקחת השראה מהחשבון של עמיחי וגם את המנות היומיומיות להפוך לפהפיות.

תגובות

Comments 1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.