אידיאל היופי

אידיאל היופי

הפקת אופנה בהשראת סטייל הבארוק.

בהפקה בחרנו להתחבר לתקופת ה״בארוק״.
המונח "בארוק" השתרש כתיאור של תקופה היסטורית שלמה, תקופה זו התאפיינה בסגנונות ותיאטרליות. אמנם תקופת הבארוק שלטה באירופה מסוף המאה ה16עד אמצע המאה ה18 אך נדמה שהם הקדימו אותנו בראייה על אידיאל היופי, בתקופה זו אידיאל היופי היה של נשים בעלות גוף מלא קימורים.

כמובן שבעולם מתוקן היינו רוצות שאידיאל היופי יכלול את כל סוגי המראות, כל אחת ואיך שהיא, העיקר שתאהב את עצמה. עם זאת אי אפשר להתכחש למה שקורה היום בעידן שבו תרבות הרזון משתלטת ומדירה כל אידיאל אחר. המהפכה לשינוי וקבלה של כל סוגי היופי למיניהם אמנם בתחילתה, אך נדמה שמתחילה לחלחל , והלוואי ובקרוב נוכל לראות הרבה הפקות אופנה באידאלים שונים בלי לייחס חשיבות למשקל אלא לראות את האומנות והיופי בכל אחד מאיתנו. 

דני, הדוגמנית, מספרת:
"ברוכה הבאה לעולם הפלאסייז! מעולם לא הייתי רזונת ובטח שלא ילדה שדופה. מלאונת קציצונת עסיסית תקראו לזה איך שתרצו. למדתי לקבל את המציאות שלא כולנו נבראנו להיות xs.למדתי לקבל את ההערות והעקיצות 'אם תרזי 10 קילו את יכולה להיות דוגמנית' 'חבל יש לך פנים יפות'… שנשלפו אלי באיזה זכות שלא ניתנה לזרים. החברה לימדה אותנו קונספט מסויים שצריך להיראות כך וכך ולהתנהג כך וכך ומה שסוטה קצת מהתקן צריך להחזיר למוטב. למזלי הרב העולם עובר תהליך ובתור אחת שעברה ועוברת תהליך התפתחות עם העולם הפנימי שלה יש בי ההבנה שתהליך הוא דבר שלוקח זמן בטח ובטח תהליך לעולם שלם! ובינתיים אסתפק בחצי נחמה שאנחנו בדרך.

הכול התחיל מהאינסטגרם דף הביקור החדש לעולם הגדול שפנו אלי עם השאלה האם את רוצה לדגמן? כמובן שצחקתי! היה נראה לי ביזארי הרי אני לא הכי גבוהה לא הכי רזה ולא בדיוק תואמת לסטנדרט היופי. קיבלתי כאפה חזקה של תתעוררי זה 2021! מכאן זה התגלגל והשאר יוצר היסטוריה.

למדתי לקחת את עקב האכילס שלי כביכול ולהפוך אותו לנקודת האור שפותחת לי דלתות. נמאס לי לפחד להידחק ולהידחס למשבצת כתובה וקיימת הבנתי שמי שרוצה מספיק ייצר משבצת עבורי. למדתי לקבל לא, להתעצם ואפילו לגדול ממנו. אני אומנם רק בתחילת דרכי אבל התהליך בו למדתי להצהיר ולהבין שאני טובה כפי שאני בלי התנצלויות של קילו או שניים עודף רק מוכיח את עצמו ואני מוכיחה לעצמי שאני נהדרת ! ולפני שאני נציגת השומן הבינלאומית שהרי אני דוגמנית פלאסייז בהגדרה אך אינני יכולה לרכוש בחנויות פלאסייז מאחר והן מתחילות ממידה גדולה משלי אני בוחרת להגדיר את עצמי כדוגמנית במידה מדהימה ולתת לערך העצמי להוביל אותי ולא לשומן לו נתתי לנהל אותי מרבית חיי. אני בוחרת לתת לקבלה עצמית הערכה ואהבה להוביל את מי שאני כדוגמנית ולא למשקל!"

מכופתרת: ״דליתי״ בוטיק וינטג׳ //בלייזר ובובה: ״בובה זהבה״ בוטיק וינטג׳ // גרביונים: isradance


מחוך וחצאית: ״בובה זהבה״ בוטיק וינטג׳ //תכשיטים (כתר ועגילים): הילה לוי תכשיטים


מחוך וחצאית: ״בובה זהבה״ בוטיק וינטג׳ //תכשיטים (כתר ועגילים): הילה לוי תכשיטים


מצנפת וחולצה: ״בובה זהבה״ בוטיק וינטג׳


חלוק לבן: אוסף פרטי // צווארון: ״בובה זהבה״ בוטיק וינטג׳ // קשת שיער : הילה לוי תכשיטים


שמלה: ״בובה זהבה״ בוטיק וינטג׳ // שרשרת: אוסף פרטי


צלמת: רותם ברק // סטיילינג: שיראל כהן // דוגמנית: דני // מאפרת: מיטל ברקוביץ // לוקיישן: אטלייר חדרי יוקרה

תגובות

Comments 1

  1. ההפקה מדהימה וגם דני מהממת
    הגיע הזמן שמישהו בעולם האופנה ירים את הכפפה ויעשה קולקציות ראויות למידה "מדהימה" לנערות לנשים צעירות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.