אחרי החגים

אחרי החגים

המלצות ליומנים מאוזנים ומאושרים יותר.

 
 

אלו הימים האחרונים לחודש ספטמבר ונדמה שהניחוח באוויר השתנה, רוחות הערב הקרירות מביאות איתן תחושות של התחדשות ואיתן תחושות של התרגשות מפני השינויים הקרבים ובאים לקראתנו . תקופות מעבר כמו תקופה זו ממש ממלאות אותי בהמון מצברים של אנרגיות, בהרבה השראה ובעיקר ברצון לשפר את עצמי ואת שגרת חיי ולשנות את אופן ההסתכלות שלי על העולם. צמצמתי לשלושה את הפריטים שעוזרים לי במשימה החשובה הזאת.

נתחיל מהפריט שעוזר לי לקחת אחריות על הבריאות שלי ובאמצעותו אני עוקבת אחר התזונה, צריכת המים והפעילות הגופנית שלי מידי יום. ב'יומן תזונה ובריאות: Live Healthy' של אמייזינג דיי, חברה ישראלית המפעילה אתר מכירתי, נתקלתי ברשת ומייד התלהבתי ממנו, היומן מורכב ממעקבים שבועיים המחולקים לפי ימות השבוע ועוקבים אחר המטרות, ארוחות הבוקר-צהרייים-ערב, אחר נשנושים, ספורט, צריכת המים ומצב הרוח שלנו. העובדה שעלי להעלות על הכתב ביומן את התזונה שלי ושאר הפרמטרים החשובים גרמה לי להיות ערה יותר ומודעת לשגרת הבריאות היומית שלי וכך גם התמלאתי בדרבון להציב לעצמי מטרות ולאזן את התזונה שלי. כשהגוף חזק ובריא כך גם הנפש וההסתכלות שלנו על החיים תגיע ממקום בהיר יותר, אנרגטי יותר ובעיקר חיובי יותר.

וכאן בדיוק המקום להזכיר את יומן 'Memory Keeping' של חברת 'me & my BIG ideas', חברה אמריקאית שמפעילה גם כן אתר מכירתי, שמאפשר לשמר את הזכרונות באופן הכי נוח, כיפי ושיקי שיש. מדובר ביומן שנתי, גדול מימדים, הכי יפה שנתקלתי בו בחיי. היומן הנו יומן שבועי לא מתוארך בעל חוצצי חודשים, בצידי הדפים השבועיים יש מקום להצמיד תמונות, לציין אירועים וסתם לפרט על הדברים שאנו מודים עליהם בשבוע החולף. בסוף כל חודש יש דף בו אפשר לסכם במילים ובתמונות את החודש שחלף ולהציב מטרות לחודש הבא. מדובר לטעמי ביומן מדהים ביופיו שמעלה את החשק לכתוב ולהנציח במילים ובתמונות את היום-יום שלי. בסוף היומן יש מקבץ דפים שניתן לתלוש ולשלב ביומן במיקום הרצוי (מדובר בדפים הניתנים לתלישה והצמדה חוזרת) אם זה דפים לימים סופר מיוחדים שרוצים להדגיש, אם זה בדפים המיועדים לאירועים ולימי הולדת, לחופשות ועוד.

אז אחרי שאיזנו את הבריאות ותיעדנו את חיי היום-יום שלנו חסר עוד דבר אחד אחרון שישתלם מאוד בטווח הארוך, אני מדברת על היומן שיאפשר לנו לעקוב אחר הצמיחה שלנו: יומן צמיחה והתחדשות 'מסע של 365 ימים' בהוצאת ידיעות ספרים, יומן שמורכב מ365 שאלות לאורך 5 שנים (!!!), כלומר בכל יום נשאלת שאלה אחת ושונה מקודמתה, 365 שאלות שונות, ובכל דף ניתנת האפשרות לענות 5 תשובות, תשובה עבור כל שנה. לאחר שסיימנו לענות על כל השאלות עבור שנה שלמה אנחנו שבים לענות על השאלות מההתחלה אך עם הסתכלות אחרת על החיים כי...הזמן עושה את שלו. מדובר ביומן אישי שמאפשר לנו להביט על עצמנו ועל מי שהיינו במשך חמש שנים (במבט לאחור) ובמשך השנים אפשר לראות ולהעריך כמה התפתחנו וצמחנו וכן, גם להתרגש מהדרך הארוכה שעברנו. שאלות לדוגמא שאפשר למצוא ביומן: "יש לך אהבה בחיים?", "מהו הפגם הכי גדול שלך לדעתך?", "על מה חלמת בפעם האחרונה?", "מה היית רוצה לשאול את אמא שלך?" וכו'.

אז אני מסודרת ומלאת אמביציה לקראת הסתיו והשינויים שהוא יביא איתו, ואתם?

קצת עליי

דניאל אלוף, בת 34, אמא ל3 ילדים מתוקים.
כותבת שירה וחולמת על רומן בכורה.
נהנית מיופי ומאסתטיקה.
מתנחמת מאוכל טוב.

מוזמנים לעקוב וליצור עמי קשר: danielle_aluf@

 

תגובות

Comments 1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *