שולחן חג מואר

שולחן חג מואר

איך לשדרג נרות ישנים לחגיגיים.

השבוע בזמן שניקיתי את ארונות המטבח מצאתי כמה חבילות ריקות למחצה של נרות חנוכה וכשאיגדתי את הנרות יחד הבחנתי שיש לי שלל לא רע של נרות צבעוניים שיהיה חבל לזרוק לפח, אז עלה לי הרעיון ליצור מהם נרות חדשים ומדליקים. 

לאחר שאספתי את נרות החנוכה נזכרתי שיש לי במחסן עוד כמה נרות ישנים שהעלו אבק ושאיבדו את צורתם לאחר שהשתמשתי בהם לאורך זמן ממושך, אז לקחתי גם אותם והוספתי לשאר והחלטתי להתחיל במלאכה. המלאכה עצמה של המסת השעווה הכרתי עוד לפני אבל חיפשתי ברחבי הבית אחר פריטים שאוכל לצקת לתוכם את השעווה הנוזלית וליצור באמצעותם בעצם נרות חדשים ומדליקים.

המסת השעווה

אז הרעיון הראשון שעלה בראשי הוא אוסף הצדפים שיש לי, לאחר קיץ ארוך (שעוד לא נגמר), במהלכו ביקרתי בים מידי שבת, הספקתי לאסוף אוסף יפה וגדול של צדפים מגוונים וזה התאים לי בול למשימה. אז לאחר שהנחתי את הצדפים הנבחרים על השיש עם הפנים כלפי מעלה התחלתי להמיס את השעווה של הנרות הישנים.

לפני

אחרי

איך עשיתי את זה?

 מילאתי שליש סיר במים והבאתי אותם לרתיחה. לאחר שהמים רתחו הנמכתי את הלהבה והכנסתי לתוך סיר המים מיכל מתכת שמצאתי במטבח כאשר בתוכו כבר הכנסתי את הנרות הנבחרים ששברתי והוצאתי מתוכם את הפתילים. יש לקחת בחשבון בעת ההרתחה את הגוון הרצוי אליו תרצו להגיע ולפי זה לבחור את צבע הנרות אותם תרצו להמיס: למשל לקבלת שעווה בצבע ורדרד עתיק הכנסתי להמסה נרות בצבעים לבן-שמנת-ורוד. בזמן שהשעווה נמסה גזרו את הפתילים לגודל שיתאים לגודלם של הצדפים ומיקמו אותם במרכזם. לאחר שהשעווה נוזלית לחלוטין שפכו אותה בזהירות לתוך חלל הצדף ועיצרו רגע לפני שהוא מתמלא עד הסוף. משום שלצדפים יש חלל קטן יחסית למילוי - השעווה תתייבש במהרה - תוך דקות ספורות בלבד. יש עוד לקחת בחשבון שבגלל שהצדפים מכילים מעט שעווה אז זמן הבערה שלהם הוא קצר יחסית לכן ההמלצה היא להדליק אותם רק לאיזשהו רגע שיא בארוחה ולצורך צילום תמונות או להשתמש בהם ליופי וקישוט.

אוקי, נשארו לי הרבה מאוד נרות אז המשכתי לחפש בבית אחר רעיונות לפריטים שאוכל ליצור מהם נרות ומצאתי גם: צנצנות גרבר ישנות שניקיתי ושמרתי בדיוק לרגעים כאלה בהם מתמלאת בהשראה. מצאתי גם קופסת שעון ישנה ממתכת שרכשתי לפני שנים אותה קישטתי במדבקות זהובות כדי שאצליח להסתיר את הכיתוב וכמובן כדי ליפות אותה. ולסיום עלה לי רעיון להשתמש גם בפקקים של בקבוקי אלכוהול ריקים שמשום מה לא זרקתי עדיין - פקקים העשויים מאלומיניום.

אז המלאכה היא אותה מלאכה, מציבים את הפתילים במרכז המיכל ולאחר מכן יוצקים את השעווה הנולית לתוכו ולסיום משאירים לייבוש ולהתקשות השעווה. יש לשים לב כי ככל שהמיכל הוא גדול יותר ולתוכו יצקנו כמות גדולה יותר של שעווה אז כך גם זמן ההמתנה לייבוש השעווה ומיצוקה יהיה ארוך יותר.

המסת השעווה

אז מה אתם חושבים על הנרות שיצרתי?

קצת עליי

דניאל אלוף, בת 34, אמא ל3 ילדים מתוקים.
כותבת שירה וחולמת על רומן בכורה.
נהנית מיופי ומאסתטיקה.
מתנחמת מאוכל טוב.

מוזמנים לעקוב וליצור עמי קשר: danielle_aluf@

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *