המלצות לתחילת שנת הלימודים

המלצות לתחילת שנת הלימודים

דניאל אלוף עם כל מה שצריך לעשות כדי להתחיל ברגל ימין.

היום הראשון לחודש ספטמבר אינו יום חג רק עבור ההורים ששולחים את ילדיהם למסגרות, הוא גם יום חג עבור חובבי הפלאנרים. כן כן, קיימת קהילה כזו, קהילה הולכת וגדלה המכילה תוכה אנשים שאוהבים לתכנן, לערוך רשימות, להדביק מדבקות ובגדול, אוהבים אדוקים של נייר ונגזרותיו (משחק מילים שכזה). 

חברי הקהילה כבר מזמן התארגנו ורכשו לעצמם יומנים חדשים לשנה החדשה, באם הזמינו מחו"ל או רכשו מהארץ ,וכל שנותר להם הוא לחכות לראשון לספטמבר - היום הפותח את היומן החדש דנדש. אז אם יש לכם יומן לשנה החדשה (אם עדיין אין לכם - רוצו לרכוש), להלן כמה רעיונות מדליקים שיעזרו לכם לקשט ולארגן אותו וגם כמה תוספות קטנות שיעזרו לכם לשפר את איכות חייכם.

אז לאחר שבחרנו את היומן שעושה לנו טוב בעיניים וסדר בראש, הבה נתחיל במלאכה:

1. הצטיידו במדבקות מדליקות המתאימות לקצב החיים שלכם ולסדר היום שלכם: מדבקות למורה, למתעמלים, לתזונה נכונה, לסטודנטים או לתלמידים, להורים, להריוניות וכו'. מדבקות אלו מותאמות במיוחד לצרכים שלכם ובעזרתן יהיה לכם קל יותר לארגן לעצמכם את הזמן. בנוסף, מומלץ לרכוש מדבקות לחגים, קוביות לתזכורות, משפטי השראה או סתם מדבקות מדליקות לקישוט. מבטיחה לכם כי המדבקות יתנו לכם מוטיבציה לדבוק ביומן (לאלו שקשה להם להתמיד) ויספקו לכם שעות של הנאה.

2. הוסיפו לכל יום בשבוע חלק נוסף, באם בכתב יד או באם באמצעות מדבקות, המוקדש למטרה החשובה והיא: מעקב אחר שתיית מים. ציירו לכם שמונה כוסות מים (הכמות היומית המומלצת לצריכת מים). אחר כל כוס ששתיתם - סמנו את מספרה על גבי היומן וכך יהיה לכם מעקב אחר צריכת המים שלכם וגם תקבלו חיזוק למלא את המכסה הנדרשת.

3. בכל תחילת חודש הקדישו דף אחד לטובת דף השראה חודשי. בדף זה, בכל תחילת חודש, הדביקו את כל התמונות, המשפטים, הפריטים שיגרמו לכם ללכת בשביל לעבר הגשת החלום שלכם. באם נמיר את התחושות שלנו והחלומות שלנו לכדי אימאג' אחד המכיל את השפה האסתטית שלנו - הדרך להגשמה עצמית תהיה מוחשית יותר. דף ההשראה הינו דף שיהווה עבורנו מעין עמוד טעינת מצברים שידחוף אותנו למקומות אליהם אנו חפצים להגיע או לעבר החיים אותם אנו רוצים לחיות.

4. המלצה לארגון נכון: באם נכנסת לכם פגישה או כל מידע אותו אתם רוצים לציין על גבי היומן, תרשמו אותו תחילה על לוח התכנון החודשי, מדוע? כי ככה תהיה לנו שליטה טובה יותר על ארגון היומן ועל הנראות הכללית שלו. ההמלצה היא לארגן בכל סוף שבוע את השבוע העתידי, אם זה להעתיק את הפגישות וההערות שציינו בלוח התכנון החודשי ואם זה לעצב ולהדביק מדבקות התואמות לפעילויות העתידות להתרחש בשבוע הקרוב.

5. חפשו תמיד אחר השראה ואחר רעיונות מדליקים שיעזרו לכם לעצב את היומן לטעמכם ולצרכים שלכם. להלן כמה מקומות שיבטיחו ים של רעיונות יצירתיים למנהל יומן:

FACEBOOK
פלאנרמאניה ישראל, Planners With Manners, Me and My Big Ideas Happy Planner Group
YOUTUBE
TheSassyClub, The Organized Money, Glam Planner
PINTEREST
Planner, Planner organization, Planner decorating

 

תהנו 🙂

 

קצת עליי

דניאל אלוף, בת 34, אמא ל3 ילדים מתוקים.
כותבת שירה וחולמת על רומן בכורה.
נהנית מיופי ומאסתטיקה.
מתנחמת מאוכל טוב.

מוזמנים לעקוב וליצור עמי קשר: danielle_aluf@

 

אז מה חשבתם?

שתפו איתי

תגובות

Comments 1

  1. כתבה מעולה! תודה!
    מה עם סקירת יומנים/פלאנרים שווים (עדיפות לכאלו בעברית) לכל מי שעוד לא רכשה ולא מצליחה למצוא את עצמה בין האפשרויות? 🙂 בטוחה שיש עוד כמוני שישמחו להכיר את האופציות השונות מקרוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *