איך יוצרים הפקת אופנה?

זוכרים שסיפרתי לכם על הילדה מבית שמש שהחלום שלה זה להצליח בתחום האופנה ולהיות סטייליסטית מצליחה? שבתחילת הדרך צריך לקחת כל דבר שמציעים לך, לנסות , וזה נוגע לכל אדם בתחילת דרכו שרוצה להצליח. אז להיות נטולי אגו זה הטיפ הראשון שאני יכולה לתת לכם , כי הדרך רצופה בלא מעט כשלונות.

אספר לכם איך זה עובד… המנהלת של בית הספר שנקר מקבלת הצעות לשיתופי פעולה ומציעה לנו בכדי שאנחנו נתברג ונתחיל לחוות את החיים האמיתיים, נלמד מהשטח. זה לבחירתנו בלבד אם לעשות את זה או לא.  ואני… אני הבטחתי לעצמי שכל דבר שיציעו לי אשקול לחיוב ואלך על זה עד הסוף!  ואז קיבלנו הצעה מעניינת- שיתוף פעולה של סטייליסטים עם צלמי אופנה מבית הספר לצילום workshop של רון קדמי להפקת גמר שלהם. ישר נעניתי למשימה והגעתי לפגישה הראשונה שהיא פגישת הכרות עם הצלמים. שם התחלנו להכיר אחד את השנייה וקיבלנו את הנושא המרכזי של ההפקה (כמו בכל הפקה יש בחירת קונספט).

אז תופים תופים גבירותיי ורבותי… הנושא המרכזי הוא המערב הפרוע! ליצור מן חלום אמריקאי בתמונה, להביא את הקאובוי החדש , עם הטרנדים החזקים של העונה וליצור משהו fresh ומעניין.  אני קוראת לזה לחיות את החלום. ככה זה באופנה-במיוחד בהפקות, את לוקחת מכל דבר אפשרי השראה וכל מה שעולה בדמיון, לנסות ליצור בכמה תמונות ולהעביר איזשהו מסר לעולם.  אבל בינינו? רק בינינו כן.. כמה דברים עולים בדמיון! בא לך לטרוף את כל העולם והטרנדים- לכמה תמונות בודדות.  אנחנו אומנם חיים את החלום אבל לא בעלי יכולות על טבעיות!

אז איך מרכזים הכל? בהתחלה זה כל כך קשה. דור ואני, סטודנטים וחברים הכי טובים החלטנו ללכת על הפרויקט יחד, חברנו לצלם מבית הספר וכבר קבענו את הפגישה הראשונה שלנו לבחירת פריטים (לאחר שעשינו מצגת השראות שם החלטנו על המסר והסטייל שבא לנו להעביר). ושם.. שם התחיל הבלאגן בלשון המעטה. התחלנו לבחור פריטים ממגוון חנויות אך לא בדיוק קלענו לדמיונו של הצלם. אוקי, אבל הוא רק הצלם..במחשבה שלנו! אז להחליט על הסטייל ומה שהדוגמנית תלבש הוא לא יחליט… כן אלו טעויות של טירון. לאחר מפגש לא מוצלח שם, התאכזבתי להבין שהדרך- דרך קשה ומייגעת, וכמה זה לא פשוט לחבר מוחות יצירתיים, לחבר צעירים בעלי אותו מכנה משותף אך גם לאו דווקא בעלי אותו טעם ולנסות להגיע לתוצאה. לבסוף הגענו איכשהו להסכמה על הפריטים להפקה.

כשהגיעה הנסיעה שלי הביתה כמו בכל נסיעה הראש מתפוצץ ממחשבות והתחושה שלי הייתה נוראית. חוויתי לא פשוטה שהדברים שבחרתי לא תאמו את הציפייה של הצלם. על ההתפשרות בפריטים, על כמה הפריטים שבחרתי הם הדבר הכי יפה שיש ובאיזה קטע בכלל יגידו לי שזה לא יפה? האגו התחיל לגרד לי בכל הגוף. כך הייתי כמה ימים מתבשלת עם עצמי האם זה נכון "שהורדתי מעצמי"? שהתפשרתי?  עיצבן אותי לחשוב שהשם שלי יהיה רשום מאחורי משהו שיכלתי לעשות טוב יותר. זה השם שלי! אני רוצה להצליח בזה, איך יציעו לי עבודות?

אז יום לפני הצילומים, השעה 22:00 בלילה.. ואני מודיעה כי אני לא הולכת לקחת חלק בהפקה! כך חשבתי בכל אופן.  יונתן פרימרמן לפני שהיה מרצה שלי בשנקר והכרנו, שמעתי עליו רק מסיפורים, והבנתי פחות או יותר מי האדם מעבודות שלו- אדם אמן ואישיות מיוחדת. אני מקבלת שיחה ממספר לא מזוהה- עונה ואז הוא מציג את עצמו… את האמת שקצת רעדתי, קצת!!  יונתן אמר לי שהוא כלל לא מכיר אותי ומודיע לי שהוא ממש ממש ממש מציע לי – להופיע מחר בצילומים, כי הוא שמע את הסיפור , הוא מצדיק אותי אבל במקצוע הזה וכמו בכל מקצוע צריך להיות הכי מקצועיים שיש. הגעתי יום למחרת, עדיין מעכלת את כל מה שהיה למשך שבוע, את העצבים שחוויתי, את המחשבות, התסכול , (וגם את זה שיונתן עשה לי שיחת נפש אתמול בלילה!). הגעתי לבית הספר ושם פגשתי את יונתן שמיהר לקחת אותי לשיחה והבטיח שלא יצטלם משהו שאני לא שלמה איתו כלל, אך גם צריך להבין שכמו שאני רוצה לטרוף הכל יש עוד אנשים כמוני ובמקצוע כזה צריך להגיע להבנה משותפת- להבין שלא תמיד כולם יהיו מרוצים במאה אחוז. שצלם האופנה יודע גם איך הבגד יצטלם מבחינת תאורות ועוד המון חוקים של צילום ושגם לצלם יש דעה גדולה על הסט. השיחה הסתיימה כשיונתן אמר לי יש לך מזל.. עכשיו אני שמח שזה קרה 🙂 גם אזכור את השם שלך כי אני גרוע בשמות, וגם זה השיעור הכי טוב שיכלת לקבל. והאמת? האמת שגם אני! למדתי שיעור שילווה אותי במקצוע הזה לתמיד! שאין דבר כזה להרים ידיים בדקה 90, שמקצועיות באה לפני אגו, שהאגו הזה??? חייב להתנקות ושלא מגיעים לשום הישג "באכלו לי שתו לי".. הבטחתי לעצמי שזה הזמן לפתח עור של פיל. כן לעמוד על דברים שאני רוצה וחושבת שיהיו טובים, אך להתפשר זה לא להפסיד.

אז לבסוף חברים..יצאתי בתחושת ניצחון מהצילומים! מהרגע שהתחילו הקליקים של המצלמה, להרגיש את התחושות הטובות באוויר, לראות שכולם מרוצים, יש מן רגע כזה- רגע של אנחת רווחה. זה באמת היה שווה את הדרך.

אז אחרי שסיפרתי לכם לא מעט.. חפרתי אה? קבלו אותה! (איפה התופים שלכם שוב? אני לא שומעת…)  הפקת אופנה חלום אמריקאי 3 לוקים שיצרנו – בהם יש את שילובי הטרנדים החזקים של העונה פאייטים, מעילים דמוי פרוות ומגפי בוקרים.

כובע ופנצ׳ו: streetwise

מעיל פרווה סינטתי: זארה

כובע וחגורה: מנגו // טופ וחצאית: זארה

צילום: דור לב // סטיילינג: אליה אביבי ודור הרוש // ארט דירקטור: יונתן פרימרמן // הפקה: יעל רוזנר // צלם מנחה: שי קדם // איפור ושיער: שרון לוסטיג // דוגמנים: רומי פלד, איילה פישר, דן איווניר וארטיום לאלינור שחר ניהול אישי

לסיום.. אני רוצה שתקחו את השיעור שלי ותלמדו.
לא להרים ידיים בגלל שום דבר , אל תהיה צודק תהיה חכם ❤

 

אליה אביבי

About אליה אביבי

שמי אליה אביבי, בת 21 מבית שמש סטודנטית לסטיילינג בשנקר בתחילת דרכי. מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי תשוקה מיוחדת לאופנה, מסעדות, טיולים ומצלמה. מתעדת כל דבר אפשרי. משתפת אתכם בחוויותיי, על מנת שתוכלו לקבל טיפים , עצות ומלא השראה. תזכרו- העיקר זה לחייך. מחכה לכם בדף שלי @eliya_avivi