שבוע האופנה- כל ההילייטים

שבוע האופנה- כל ההילייטים

ירדן סלומון בסקירה של שבוע האופנה קורנית תל אביב.

בתור בוגרת תיכון לאומנויות במגמת עיצוב אופנה, אני זוכרת את ההתרגשות שמפוזרת ברחבי בית הספר ובגופי כשאנחנו עורכים את תצוגת האופנה השנתית של המגמה. אני זוכרת את הפרפרים בבטן שלא נותנים מנוחה, את הדאגה האינסופית לדוגמניות והשמירה הקפדנית על הבגדים שלא יקרה להם כלום כאילו אני מחזיקה בידיי תינוק רגע אחרי שנולד. זה היה היום הכי שמח ומרגש בכל שנת לימודים. זה היה הרגע שלנו לזרוח ולעמוד באור הזרקורים – גאים ושמחים בעבודתנו. את אותה תחושת התרגשות ושמחה הרגישו השבוע מעצבי האופנה הכי גדולים במדינה.

במהלך השבוע האחרון, בשיתוף רשת 13, חל שבוע האופנה קורנית תל אביב 2021 ביוזמתו של המפיק מוטי רייפ. במשך כל השבוע, שודרו ברשת 13 כ-28 תצוגות אופנה של מיטב מעצבי האופנה הישראלים המובילים, לצד מעצבים צעירים ומוכשרים המהווים את דור העתיד. כל הצילומים של שבוע האופנה נערכו במרחביו של מוז"א מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב, בין אולמות התערוכות ובין שטחיו הפתוחים והרחבים. השנה, שבוע האופנה המציין עשור לקיומו, נערך בסימן הקיימות ובשיתוף פעולה מלא עם חברת קורנית דיגיטל, שותפים משמעותיים ומובילים המהווים חלק בלתי נפרד מהמהפכה בתחום האופנה המתרחשת בימים אלו.

כמובן שלא יכולתי לפספס את המאורע, ובדיוק כמו כולם, גם אני ישבתי מול מסך הטלוויזיה והתמוגגתי מהדגמים והתצוגות המרהיבות של המעצבים המוכשרים של ארצנו. אני שמחה לשתף אתכן בתצוגות ובדגמים הכי אהובים עליי משבוע האופנה.

LET'S START THIS!


אירוע הגאלה

כמדי כל שנה, האירוע שפותח את שבוע האופנה נקרא אירוע הגאלה בו מתאגדים מספר רב של מעצבי אופנה המציגים את דגמיהם בהשראת נושא שנתי המתחלף משנה לשנה. הדוגמניות של אותה תצוגה הן נשים מובילות דעה, משפיעניות וחזקות בתרבות הישראלית. השנה, אירוע הגאלה התחלק ל-4 תצוגות אופנה שונות. התצוגה הראשונה הייתה תצוגת מחווה לסיפור המעורר השראה של שירה איסקוב. אחרי שסיפרה לכל המדינה, בגילוי לב, את אשר עברה, ביחד עם כל המדינה הזדעזעתי לשמוע את דבריה. מוטי רייפ, שגם שמע את סיפורה של שירה, שם לב למשפט שאמרה כי לא הורשתה ללבוש שמלת סטרפלס משום שהיא חשופה מדי. באותו רגע, מוטי החליט ששירה תעלה על המסלול לבושה בשמלת סטרפלס וביחד איתה עוד נשים משפיעניות כאות ניצחון על החיים עצמם. באותו רגע שראיתי את כולן עולות על המסלול בשמלות סטרפלס שונות, את שירה איסקוב לבושה בשמלת סטרפלס לבנה בעיצובו של ויוי בלאיש כאשר כל החלק התחתון של השמלה מוכתם עם כתמים המדמים דם – הצטמררתי. הצטמררתי מהכתמים המדמים את הסיפור של שירה שלכלכו את הנפש הטהורה שלה אותה מסמל הצבע הלבן. השיא של אותה תצוגה היה כשהזמרת ריטה עלתה למסלול, גם היא לבושה בשמלת סטרפלס בעיצובו של דרור קונטנטו, ושרה את השיר "חזקה מהרוח" לכבודה של שירה בעיבוד חדש עם עופר ניסים.


התצוגה השנייה של אותו אירוע גאלה הוקדש כולו לנושא קיימות בהשתתפות 10 מעצבי אופנה מובילים. כל אחד מהמעצבים עיצב, יצר, והדפיס את הדגם יחד ובאמצעות חברת "קורנית דיגיטל". דגמים אלה מייצגים את היכולות הגבוהות אליהן אפשר להגיע באמצעות הדפסה דיגיטלית וטכנולוגית מתקדמות, אשר יאפשרו לכל מעצב ליצור on demand תוך שמירה על קיימות. דגמי הקיימות הוצגו על נשים וגברים מגוונים בהתאמה לחשיבותו של נושא "שינוי אידיאל היופי" המהווה כחוט השני בכל תצוגות האופנה של שבוע האופנה.


תצוגה נוספת שהתקיימה בערב הגאלה הייתה "תצוגת המסיכות", מחווה לשנה המאתגרת שנת הקורונה 2020-2021. מספר סטודנטים לעיצוב אופנה של "שנקר" ומעצבי האופנה לעתיד, עיצבו כל אחד דגם מקורי ויצירתי המבטא בעיניו וברוחו את שנת הקורונה. כל הדגמים מלווים כמובן במסכה מעוצבת, פריט האופנה שהפך להכרחי בשנה זו וקיבל גם הוא את תשומת הלב המלאה ממעצבי האופנה.


התצוגה הרביעית והאחרונה של אותו ערב הייתה בסימן מחווה למותג והמעדן הכי ישראלי – מילקי. מספר מעצבים התבקשו להכין דגם בהשראת המעדן שכולנו גדלנו עליו והתוצאות משגעות!


ALON LIVNE

בעיצובים של אלון ליבנה התאהבתי כשראיתי את התצוגה שלו בשבוע האופנה 2018. לתצוגה הלכתי ביחד עם ידיד מהמגמה שמאוד אוהב את אלון ליבנה ואת העיצובים שלו. זו פעם ראשונה שראיתי תצוגה שכל הבגדים המוצגים בה הם של מעצב אחד (שנה קודם ראיתי את אירוע הגאלה עם תצוגת האופנה בנושא דיסני) והתרשמתי לטובה. בכל דגם זיהיתי את המאפיינים העיצוביים של אלון, וזה מה שמעצב אופנה עושה – מטמיע את הסטייל שלו בכל דגם ויוצר שפה משלו. התצוגה ההיא נחשבה מבחינתי כתצוגה פורצת דרך של אלון. ראיתי משהו יותר בוגר, יותר סקסי, יותר אפל מאשר השמלות הקטנות עם הקווים המעוגלים. השנה זכינו לראות אותו במלוא תפארתו כאשר הציג תצוגה בשלושה חלקים: האחד יציג קולקציה חדשה ready to wear (בפעם הראשונה) אשר נוצרה בשיתוף "קורנית דיגיטל" כולה שלמה שהודפסה בהדפסה דיגיטלית חדשנית תחת נושא הקיימות. השני – קולקציית כלות חדשה, והשלישי – מחווה לעשור של תצוגות אופנה וכוכבות בעולם עם אוסף יצירות שכאילו חוברו יחדיו לתמונה המציגה את כתב ידו העיצובי הכל כך מזוהה ביצירותיו. התצוגה שלו סיפרה את סיפור התפתחותו – מהרגע שהיה סטודנט לעיצוב אופנה במכללת שנקר ועד המעצב הנהדר שהוא היום. ללא ספק אחת התצוגות האהובות עליי.


DROR KONTENTO

אחרי שמדינה שלמה התאהבה בדרור קונטנטו כששהה בבית האח הגדול, המדינה לא יכלה גם להתעלם מהתצוגה היפיפייה של עיצוביו. השנה, תצוגת האופנה שלו עוסקת בשילוב של שלושת הדתות החיות בארצנו – הדת היהודית, דת הנצרות ודת האסלאם. כל הדתות נפגשות בתצוגה אחת המורכבת משמלות ערב / כלה עם סטייל אתני, ערבסקה, יוקרתי ונוצץ יותר מתמיד. המכנה המשותף לכל הדגמים הוא שכל דוגמנית עונדת תכשיט בצורת השפם המפורסם של דרור שזורק אמירה חזקה לקהל כי כולנו אנשים גם אם הדתות שלנו שונות זה מזה. זו הייתה אחת התצוגות המרשימות והמעוררות השראה בשבוע האחרון.


SHAHAR AVNET

כשאני נזכרת בשחר אבנט, ישר קופץ לי בראש בד הטול שכל כך מזוהה איתה. שחר אבנט, בוגרת מכללת שנקר, כבר הספיקה להגיע לשיאים גדולים בקריירה כאשר הלבישה את ביונסה בשמלה מרהיבה העשויה מטול. היא מומחית לעבודה עם סוג הבד הזה והלא פשוט לתפירה. בכל פעם שאני רואה אחד מהדגמים בעיצובה עם טול, אני נדהמת לראות איך הבד מונח על הגוף בצורה כל כך יפה והרמונית. השנה, זכיתי לראות את שחר יוצאת מגבולותיו ועובדת עם עוד בדים יותר עמידים. מדובר בשינוי מרענן לצד הטול שעדיין ממשיך לגנוב את ההצגה בכל פעם מחדש. בפעם הראשונה, שחר הציגה גם שמלות כלה העשויות מטול לבן ובדים תומכים – אם חשבתן שקשה לתפור שמלת כלה? תוסיפו גם טול ותכפילו את דרגת הקושי. עם דגמים צבעוניים ובעלי גזרות נוחות, הרגשתי שאני נמצאת במסיבה אחת גדולה עם הדוגמניות והבגדים הכיפיים.


ASIA

אחת מההפתעות המקסימות שגילינו בשבוע האופנה, זו המעצבת אסיה שהציגה את תצוגת הביכורים שלה. לפני שהתצוגה התחילה, אסיה סיפרה על הדגמים ועל ההשראה שקיבלה מהסיפור האישי שלה: "הקולקציה היא ההשתקפות שלי והיא מעוצבת בהשראת המשפחה בה גדלתי בה והאנשים הדומיננטיים בחיי. הפריטים חוצים את גבולות הבלתי אפשרי מכיוון שהם מספרים את סיפור חיי שנע בין קווים מנוגדים ומקבילים, ומתוך זה נוצר החיבור הייחודי שלהם ליצירה וחגיגה נשית מחודשת בעולם האופנה, בין עולם דתי וחרדי עם טאץ' נשי ואלגנטי למראה נועז וסקסי". לא הרבה תצוגות הצליחו להיכנס ולגעת בלב שלי, אבל אסיה הצליחה ברגע שהדגם הראשון, עם ז'קט שחור מקסי כהומאז' למעילי החרדים, עלה על המסלול. תמיד ידעתי שכל בגד יכול לבטא אופי וסיפור של כל אדם, אבל זה היה נדיר מבחינתי לראות את זה קורה והיא עשתה זאת כמו גדולה!


צלמים: אבי ולדמן, הגר בגר, נוי ערקובי, ערן לוי, כפיר זיו, רותם לבל, עידו איזק ודביר כחלון

קצת עליי

היי, אני ירדן. בת 20 ומעצבת אופנה לעתיד.
מאז שאני קטנה, תמיד הייתי מחוברת לתחומי האופנה, הבידור והתאטרון. למדתי בתיכון לאומנויות במגמת עיצוב אופנה ופשוט התאהבתי בתחום.
לדעתי, לכל בגד יש אישיות אשר ייחודית לו וזו דרך מעולה לבטא את האופי של כל אדם ואדם.
אני מנהלת את עמוד האינסטגרם yardensa.fashion@ בו אני משתפת את תהליך העבודה שלי בעיצוב אופנה - החל מתהליך החשיבה על קולקצייה ועד יצירת הבגד המושלם.
אתן מוזמנות לפנות אליי באינסטגרם לכל שאלה וייעוץ!

אינסטגרם אישי: yarden_salomon_@

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *