דסקטופ פרוע או רגוע?

דסקטופ פרוע או רגוע?

טיפים לארגון מסך המחשב שלנו.

 
 

כל כך הרבה פעמים ביום, אנחנו מסתכלות על הדסקטופ, מתעלפות מתמונת הכלב או מחייכות מכוונות מטרה לתמונת חוף לבן, החופשה הבאה שלנו, מהרהרות וממשיכות ליעד הבא. אתר אינטרנט, אינסטגרם, מצגת, מסמך בתהליך עבודה... אצל חלקנו הדסקטופ חתיך ומדוגם ואצל חלקנו עמוס בתיקיות ובמסמכים וקשה להבין מי מה ולמה (למעט יחידות סגולה שהבלגן הוא סדר עבורכן, נניח לכן ואולי גם קצת נקנא איך אתן עושות את זה).
 
הדסקטופ של המחשב שלנו הוא בעצם "לוח" שסידור נכון שלו מסייע לנו לעבוד מהר ויעיל יותר ועם סטייל. 

התחלה קלילה

את כל האייקונים של תוכנות שאינן בשימוש קבוע, תמחקנה (המחיקה תהיה מהדסקטופ בלבד) ואם אתן חוששות למחוק, אפשר ליצור תיקייה ולהעביר אליה את האייקונים (קליק ימני בעכבר> צור תיקיה חדשה).

אתן יכולות לסדר את האייקונים לפי סדר אלפביתי: קליק ימני> סדר לפי שם (יש עוד אפשרויות סידור).
או להצמיד את האייקונים לטול באר התחתון- תגררונה לשם את האייקון.

 
 

שמעתן על "התפריט החכם"? קליק על סימן מיקרוסופט בטול הבאר התחתון- יפתח לכן עולם שלם של תוכנות ואפשרויות. לידו יש סימן חיפוש לחיפוש תוכנות. אחרי שמצאתן במחשב את התוכנה שחיפשתן, היא תופיע בתפריט החכם ותוכלנה לגרור את האייקון לצד בו מופיעות תוכנות.

 
 

הצעה פשוטה לסדר את הדסקטופ

הדרך הכי פשוטה לסדר את הדסק טופ שלנו היא לחלק אותו לאזורים: תוכנות, תיקיות, מסמכים בעובדה/חשובים, לינקים, טו דו ליסט...
ממליצה לכן לבחור בתמונת רקע בהירה עם כמה שפחות מוטיבים וכיתוב בולטים.

 
 

Microsoft Desktop Arranger

 במיקרוספוט יש המון תוכנות. אחת מהן היא תוכנת Microsoft Desktop Arranger שמאפשרת לנו לסדר את הדסק טופ לפי אזורים. דומה מאוד לאפשרות הקודמת, אך את התוכנה צריך להוריד למחשב ולהפוך אותה לרקע של הדסק טופ. מי שנבהלת מהלוק האפרורי משהו של התוכנה: אפשר לשנות את הצבעים, את הגבולות ועוד וליצור דסק טופ רגוע או פרוע. רק זהירות, המשחק עם הגדלים ובצבעים, ממכר. העיקר שהסידור יעזור לכן לעבודה יעילה. התוכנה מתאימה לגרסת windows10.

Stardock’s Fences

דרך נוספת היא Stardock’s Fences שיוצרת "מתחמים מגודרים" על הדסק טופ. תוכלנה להשתמש בתמונת הרקע של רוקסי הכלב וליצור כמה מתחמים שתרצנה, לשנות גבולות וצבעים. לגרור לשם את התמונות מהטיול החלומי האחרון כדי לבהות בהן, אזור למסמכים בעבודה, לינקים קבועים שברגע שאתן נכנסות אליהן העולם נצבע ורוד... והכי כיף בכל הסיפור הזה, הדסק טופ שלכן יהפוך לתמונה פנורמית ומסודרת לעיניים. הטוב הזה מגיע בחינם וגם בתשלום. בגוגל יש עולם שלם: מסך שמחולק אלכסונית, תמונה מרכזית שמוקפת ב"גדרות" בצד ימין, בצד שמאל...

*טיפ אחרון לסיום: מי שחשקה נפשה שהיומן החודשי יהיה תמונת הרקע של הדסק טופ מוזמנת לקרוא וליישם את ההסבר.

עכשיו כשהדסקטופ שלכן מסודר ונוטף סטייל, אתן יכולות להתפנות למה שהכי חשוב לכן.

*הערה חשובה - המלצות בלבד והשימוש בתוכנות על אחריותכן בלבד.

קצת על פיקס אקשן והמיס שמאחוריו:

"פיקס אקשן" הוא בלוג על אדמיניסטרציה תפעול ופיתוח עסקי לעבודה קלה ויעילה עם חיוך והומור, מידע מקצועי, טיפים, רעיונות, סרטונים, מסמכים ולמידה מתמדת. וכדי שיהיה עוד יותר מעניין, מדי פעם מתארחים בבלוג אנשים וחברות עם פוסטים מעניינים.

המיס שמאחוריו היא מושית פוייר. אני חיה אדמיניסטרציה, תפעול ופיתוח עסקי שנים רבות ואוהבת מאוד לפתח וליישם שיטות עבודה ותשתיות תומכות פעילות עסקית, סדר וארגון עם המון הומור, צחוקים וסטייל.

מוזמנות להיכנס לעולם שכולו עבודה יעילה, מהנה ופוריה: fixaction.co.il

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *