תוסיפו קצת תבלין דלעת

נועה רוזין,עיתונאית אוכל ומנחת תוכנית הבוקר בערוץ 13, על המרכיב הסודי שכובש את הרשת.

אומרים שקרמבו הוא הנחליאלי של הסופר, כלומר מבשר על בוא הסתיו. אבל מה מבשר על בוא הסתיו בארצות הברית ובאירופה? הדלעת. ואף על פי שאנחנו נמצאים רק כמה שעות טיסה מהיעדים הקרירים באמת, בזכות האינסטגרם אפשר לומר שאנחנו לחלוטין חולקים איתם את הסתיו. בטח שמתם לב לאחרונה שכל הפיד שלכם נצבע כתום: עלי השלכת, המעילים והסוודרים של הבלוגריות המובילות, אבל גם תמונות האוכל התכסו כתמתמות סתווית הודות לפרי (כן, כן, דלעת זה פרי) שהפך להיות הכוכב של התקופה האחרונה.

קצת היסטוריה

לקראת "ליל כל הקדושים" – הפורים הנוצרי אם ממש תרצו – הדלעות המגולפות עם הפרצופים המפחידים מתחילות להופיע בכל פינת רחוב. האגדה מספרת שהן נועדו להבריח רוחות רעות בליל כל הקדושים עצמו – הלילה בו כל המתים קמים לתחיה ומהלכים על פני האדמה. תוכלו למצוא היום מאות סרטונים ביו-טיוב איך מגלפים דלעת, ואם תפשפשו היטב באינטסגרם תמצאו גם פרופילים שצוחקים על הסיטואציה; כמו דלעת שמגולף בהם אחוז אחד של סוללה או גילוף של טלפון סלולרי בו כתוב: "ערה?"

אבל לכל סיפור מפחיד, יש גם פתרון שיווקי נהדר; במקרה הזה: תבלין הדלעת. הסמל העתיק של החג ידוע בעיקר בזכות צורתו האבקתית: תבלין מתקתק שעשוי מקינמון, אגוז מוסקט, ציפורן ופלפל אנגלי (מזכיר מאוד את טעמי התיבול של עוגת גזר). התבלין, שחוזר למדפים כל שנה קרוב לליל כל הקדושים, הפך להיות המוצר הכי מדובר, הכי מצולם, הכי נרכש והכי מועלה לרשתות החברתיות. אין מותג גדול שמכבד את עצמו שלא מוציא מהדורה מיוחדת עם פאמפקין ספייס, מוצר שהופך תוך רגע לפריט אספנים: אוריאו, סטארבקס, פרינגלס, צ'יריוס, פרוסטיז, בן אנד ג'ריז, ריס'ס, אם אנד אם – הם רק חלק קטן מהרשימה הארוכה של המותגים שהוציאו ליין של המוצר שלהם מתובל בתבלין הדלעת המפורסם.

בארץ אין הרבה מותגים, או מקומות, שאימצו את רוח התקופה במוצרים שלהם – אולי בעיקר כי מדובר בחג שהוא לא ממש "שלנו". היחיד שהרים את הכפפה הוא השוקלטייר אלי טראב מחנות השוקולד "קרדינל" (אבן גבירול 60, תל אביב) שהכין פרלינים עם גנאש שוקולד של ולרונה על בסיס דלעת וכל חבריה תבליני הסתיו.

הפרלינים השווים של קרדינל