קחו עוד נשימה

קחו עוד נשימה

קרן יעקובי מזכירה לנו משהו כל כך חשוב שאנחנו נוטים לשכוח.

מתי בפעם האחרונה לקחתם נשימה עמוקה, אחת כזאת שכל הגוף מרגיש ומתרפק דרכה? נשימה טובה עד שבית החזה מתמלא ועולה לאט לאט, אפילו עם עיניים עצומות כדי באמת להיכנס למומנט השלם הזה. מתי עצרתם לכמה שניות, אמרתם תודה והמשכתם ביומיום שלכם.  אני מקווה מאוד שעכשיו עשיתם את שלושת הפעולות האלה, אני מבינה שכן אבל רק כי הזכרתי לכם.

אבל מה עם שאר הזמן? רוב היום אנחנו עסוקים בכל כך הרבה משימות ודאגות, שלא נתחיל לדבר אפילו על האנרגיות השליליות והתלונות שמקיפות אותנו, מהדבר הכי קטן ועד למשימה שאם לא נטפל בה מיד היא יכולה ללכת ולהחמיר. אנחנו שוכחים את הדברים הכי בסיסיים במהלך היום שלנו, נשימה, חיוך טוב לסובבים אותנו, מחמאות מכל הלב לאלו שבאמת צריכים את זה. יציאה טובה שתשבור את השגרה הזאת שכולנו נשאבנו אליה וכנראה גם לא תיגמר בזמן הקרוב. וכשאני אומרת בזמן הקרוב אני מתכוונת עד הפנסיה.

כן כן, אני רצינית, האדם הממוצע יכול לנוח רק בפנסיה שלו, טוב אולי גם בימי שבת אבל גם זה רק לכמה שעות בלבד בהנחה שלא בזבזתם את כל הזמן בנקיונות ועוד סידורים, שמעתי על אנשים שמכורים לעבודה ברמה שגם בשישי ושבת הם לא מרשים לעצמם לנוח וממשיכים לעבוד. אנחנו עסוקים במרדף אחרי עצמנו, אחרי הצרות שלא נגמרות. למה החברה לא התקשרה אתמול לאחל מזל טוב, ולמה בן הזוג סינן בוואטספ. מעבר הדירה שמגיע עוד חודש ושום מסמך עוד לא מוכן לחתימה, כרטיס האשראי שרק מתגהץ לו וכנראה לא יעמוד בזה בסוף החודש, ההורים שקצת שכחנו ולא נתנו להם תשומת לב, ומה עם להוריד את הכלב לטיול? הוא כבר מחכה בדלת. כל הדברים הקטנים גדולים הללו מצטברים ומעמיסים עלינו גם מבלי שנשים לב.

הזמן ימשיך לזוז בקצב מטורף תמסכו עליי. נדירים המקרים בהם אנחנו עוצרים! מסתכלים על מה עברנו עד כה ואומרים תודה שמלווה בעוד נשימה טובה. הרי שכל דאגה הכי קטנה מצטרפת לעוד ועוד דאגות ובסוף המועקה מגיעה בין אם רצינו ובין אם לא.

אז בבקשה, תעצרו רגע. בין אם זה לכמה שניות עד ליום חופש אפילו. תנתקו כל סלולרי או מדיה חברתית שעלולה להפריע לכם, צאו לטייל או להיפגש עם חברה טובה שעושה לכם טוב בלב. תזכירו לעצמכם שעברתם כברת דרך יפה מאוד עד כה, תודו על מה שיש ותפרגנו לסובבים אתכם, תאמינו לי זו ההרגשה הכי טובה שתכירו. תקיפו את עצמכם באנשים אמתיים, כאלה שישמחו בשבילכם ויהיו בשבילכם לא משנה מה. תדאגו לחדש לעצמכם דברים קטנים בבית או במלתחה אפילו, שופינג ישמח לבב אנוש זו לא קלישאה. תבטיחו לי שמעכשיו בכל בוקר אתם אומרים תודה על מה שיש, נושמים נשימה עמוקה וטובה ומתחילים את היום באנרגיות הכי מלאות וטובות שאפשר.

ועוד עצה אחת קטנה, תתחילו להקשיב לאמא שמגיל קטן אומרת לכם "העיקר הבריאות" גם מהעניין הזה אנחנו מצליחים להתעלם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.