פרס המתלבשת הטובה הולך ל…

אפרת וכטל עם הצעות לבוש שיגרמו לכולנו להיות זוהרות כמו בהוליווד.

 התחילה שנה חדשה וקיבלנו את יריעת הפתיחה לעונת הפרסים האמריקאית בדמות טקס פרסי הגולדן גלובס. עכשיו הייתי מציינת מי נחלה הצלחה כבירה ומי נכשלה כשלון חרוץ אבל קצת קשה לי להאמין שדעתי תגיע ותשפיע על ליידי גאגא וג'וליה רוברטס. אבל היי, אם יש לכן גישה אליהן, תספרו להן.

לכן, החלטתי לקחת את השטיח האדום הנוצץ אל חיינו האמיתיים כשאנחנו רוצות וצריכות להיות קצת נוצצות, מרשימות וכאלה שגונבות את כל ההצגה, אבל בדרך טובה. הגולדן גלובס זה הטקס הכי טוב לקחת ממנו השראה, כי הוא הטקס הכי איזי מבחינת כל השאר, בניגוד לגראמי לשם יגיעו בשמלות ביזאר ולעומת האוסקר שחייבים חייבים להקפיד על הכללים ולהיות הכי אלגנטיות עד כדי שעמום, בגולדן גלובס יש מקום לשמלות יותר קלילות, וכאלה שאנחנו יכולות לדמיין את עצמנו בתוכן.

השמלות בטקס הגולדן יכולות להיות השראה מצויינת לאיך להיות אחות הכלה הכי יפה בסביבה, השמלות הלבנות כמובן הן השראה מצויינת לכלות עצמן בלי ליפול לקלישאת שמלת הכלה המעייפת ובל נשכח את כמויות ההשראה לפורים הקרב ובא. אז איך לוקחים מהם (וממי) דוגמא? בואו נתחיל.

השושבינה

טוב, את האמת, לנו יש את ההזדמנות להתפרע ולחוש עצמנו סלבס בעיקר ביום החג של האנשים הכי קרובים אלינו, ותכלס גם אז אסור לנו ממש לגנוב את ההצגה. מה שטקס הגולדן גלובס מוכיח הוא שעם כל הטרנדיות, עם כל הניסיון להיות מיוחדים ומושכי אש ב"העיקר שזה יהיה זכיר", הכי חשוב זה ללבוש בגד שהוא נצחי "טיימלס", שגם במבט לאחור, תחשבי שהיית לבושה הכי נכון והכי יפה ורק תרצי לשחזר את אותו הרגע. ולכן עם כל הרצון להיות מיוחדת, עדכנית, אמיצה, בשמלות עם הדפסים, טקסטורות וגזרות שונות, עזבו אתכן שטויות ולכו על הקלאסי. שמלה בגזרה מחמיאה, בצבע אחד שמחמיא לכן, תעשה את העבודה הכי טוב שיש.

רק תראו את הלוק הכי זכיר והכי שווה אבר, של סקרלט ג'והנסון לפני 12 שנים! ותבינו שזו הדרך הכי נכונה לגנוב את ההצגה. לעומת שרליז ת'רון, חובבת הפפיונים, שניסתה להיות מיוחדת לפני שבע שנים, אולי אז זה עזר לה לקבל עוד איזה כותרת אבל במבט לאחור, זה קצת מביך.

עוד דוגמא טובה זה בגזרת הדילמה- האם ללכת עם שמלה קצרה או ארוכה- אליזבת מוס מדגימה איך לא לעשות את זה, ואיך לא ללבוש לארוע חגיגי שמלה קצת יותר מדי קצרה ופחות תואמת, לעומת ריס וויתרספון שגם ויתרה על שמלה עם שובל אבל הקפידה על אורך מושלם, מראה קליל יותר שמנצח את כולן במבחן הזמן.

עוד מצטיינות לקחת מהן דוגמא: איימי אדמס, כריסטי מץ, רייצ'ל ברונסון שמוכיחות שלא צריך הרבה יותר מצבע נכון בגזרה מחמיאה.

פחות: טיילור סוויפט מוכיחה ששחור לא באמת עושה את העבודה, קתרין זיטה ג'ונס בשמלה מפוסלת שעדיף שתישאר במוזיאון מאשר על גוף האדם, אמילי בלאנט בשמלת קרושה שכל הבדיחות על המפה שסחבה מהשולחן יהיו לגיטימיות. שרה מישל גלר מ2012 מוכיחה שבעוד כמה שנים נסתכל גם על אן התוואי ונחשוב מה היא חשבה לעצמה עם ההדפס המוגזם. אז חבל, ותרו מראש.

שמלת כלה

פייר, אין כמו שמלות לבנות על השטיח האדום, בסופו של דבר, אחרי כל המאמצים המוגזמים של כולן לבלוט, הלבן והנוצץ בוהק ובולט על פני השאר וגורם לנו אוטומטית לחשוב על הלובשת אותו כעל כלת השמחה. לא פלא שכרטינה או קטפה את הפרס ועשתה היסטוריה כשהיא לבושה בשמלה כל כך מדוייקת. השמלות ערב הלבנות יכולות להיות השראה מצויינת לכלות שלא רוצות ללבוש "שמלת כלה" בהגדרה.

מצטיינות: קיירה נייטלי בסטרפלס עדין, קירסטן בל וריס וויתרספון מושלמות בטוויסט נוצץ.
מפספסות: ג'וליאן מור ואווה מנדז שהתאמצו ופספסו.

אז והיום

הדבר הכי חשוב לשים אליו לב כשאת בוחרת בגד, שזה יהיה מתאים לאופי שלך. אם את בוחרת אותו, כי את אוהבת אותו, פייר אף אחד לא יוכל להגיד לך שזה לא נכון, לא יפה ולא מתאים.

כולם השנה חגגו את הניצחון של ג'וליה רוברטס שהראתה לכולם מי לובש את המכנסיים בבית, רק ששכחו שאותה ג'וליה עשתה את זה גם בשיא תהילתה עם הזכייה בגולדן גלובס, רגע אחרי ששיחקה זונה באישה יפה, היא הגיעה בחליפה גברית רחבה. השנה, היא שיחקה על הגיוון שבין מכנסיים לבין חלק עליון מאוד נשי- שיפון ושובל.

גם אמה סטון שומרת על הטעם האישי שלה, היא אוהבת את צבעי הניוד והיא דבקה בהם, לפעמים זה מצליח לה ממש כמו ב2011, ולפעמים כמו השנה, זה קצת פחות מוצלח- אבל לפחות היא נשארה נאמנה לעצמה וזה סטייל.

ומי שגנבה את ההצגה- ג'יימי לי קרטיס בת 60 בשמלה לבנה חסודה ואלגנטית עם קריצה לג'יימי של לפני 23 שנים. שמוכיחה לנו שזה לא הגיל, אלא התרגיל.

ואיך אפשר בלי השראה לפורים

עוד חודשיים (כן, השעון מתקתק) מגיע פורים. ובמקום לשים תחפושת קנויה מפלסטיק, אתן מוזמנות לקחת השראה מהכוכבות הגדולות, שאולי אפילו לא שמו לב, אבל הביאו רעיונות לתחפושת בבגדים רגילים.

ליידי גאגא בתור סינדרלה מודרנית, רייצ'ל ברונסהון כ"בל" היפה, קמילה בל בשמלה ואיפור תואם לטווס, מלכת הכוכבים של מליסה מקארתי, ברבי שנות ה80 של אמבר הרד בשמלה בחיתוך נמוך ולא מחמיא, וכמובן התחפושת הנצחית של לארה פלין בויל שהגיעה בתור בלרינה כולל הקוקו, הטוטו ונעלי הפוינט. וזה עוד לפני שהגענו לגראמי.