חוגגים עצמאות בקז'ואל שיק

רנואר וטוונטיפורסבן בקולקציית טי שירטס שמרימות למדינה!

לכבוד יום הולדת 70 למדינה, ברשתות האופנה רנואר וטוונטיפורסבן יצאו במהדורה מיוחדת לחג של טי שירטס מגניבות במחירים נוחים שמשדרות מראה לא מתאמץ אך יחד עם זאת נוטף סטייל רגע לפני שנתחיל לנטוף באמת בקיץ הישראלי. ברנואר התמקדו בתמונות נוסטלגיות שמעלות חיוך על השפתיים בשיתוף "הצלמנייה" ואילו בטוונטיפורסבן הלכו על הכי עכשווי שיש עם שלוש מילים שהיו מאודדדד פופולריות בשנתה ה-69 של המדינה ויש לי תחושה שלא ילכו לשום מקום גם בשנה הקרובה.

אז בין התחמקות מפטיש מתנפח וספריי קצף לצפייה בזיקוקים ובהופעות על הבמה בעיר שלכם- פנו מקום בארון לטי שירט שווה כחול לבן. בדקתי עם הפרזנטורים הפטריוטים מה התוכניות שלהם ליום העצמאות ולמה אף אחד מהמעצבים לא מסכים להרים את הכפפה לגבי קאמבק לכובע טמבל?! 🙂

7 שאלות עם עינב שנער, מעצבת ראשית – רנואר נשים, ונועה קטורזה, מחלקת עיצוב – רנואר נשים, לכבוד חגיגות ה70:

1. הקו המוביל לחג הוא חולצות טי שירטס מגניבות, האם הפריט הכי ישראלי בעינייך הוא טי שירטס? לא יודעת אם הטי שירט היא הפריט הכי ישראלי- אבל אין ספק שזה פריט בלתי נפרד מהמלתחה הישראלית!!! לכל אחד בארון יש כמה וכמה סוגים של טי שירטס, מאד מתאים לאקלים ולנוף הישראלי. (עינב)

2. הלוק האולטימטיבי ליום העצמאות הוא: טי שירט לבנה מגניבה עם מכנסי ג׳ינס. פרטי ג׳ינס שונים עם גוונים של כחול יעבדו מצויין. פריטים לבנים- עם אזכורים כחולים…לא משהו מחייב ו"פנסי" במיוחד. (עינב)

3. איך נוצר הרעיון והחיבור לצלמנייה? רצינו לעצב חולצות שיהיו להן ערכים היסטוריים ותרבותיים בנוסף לערך האופנתי שלהן. חיפשנו צילומים שמתעדים רגעים יומיומיים שמחים של ארץ ישראל הצעירה יותר, רגעים שאנשים צעירים כיום יכולים להתחבר אלים בקלות כמו למשל יום קיץ בחוף הים. החיבור עם הצלמנייה היה מאוד ראשוני, שכן מדובר באחד הארכיונים הפרטיים הגדולים והאיכותיים ביותר בארץ של צילומים היסטוריים. (נועה) 

4. לפי מה קבעתם באילו תמונות להשתמש? כי ממש קשה לבחור בין אלפי התמונות האייקוניות.  קיבלנו תמונות רבות והבחירה התבססה בעיקר על תוכן התמונה, כמו גם שיקולים עיצוביים אחרים שנובעים מהתאמת הצילום לפורמט שהוא טישירט. (נועה)

5. הטרנד הישראלי המוצלח ביותר? סקיני ג׳ינס וטי שירט בסיסית. או לחילופין להעלות סטורי לאינסטוש 🙂 (עינב)

6. הטרנד הישראלי שרצוי להשליך לים התיכון? הקרוקס…וחולצות בטן. (עינב)

7. האם יש סיכוי שביום העצמאות הבא, הכובע טמבל, יעשה קאמבק בגרסה אופנתית? באופנה כמו באופנה לעולם אל תגיד לעולם לא.. הכל פתוח והכל אפשרי. (עינב)

ניבר מדר

1. מה התוכניות שלך לחג? בעיקר להיות עם חברים ומשפחה.

2. איזה זכרון ילדות יש לך מיום העצמאות? בתור ילדה תמיד אהבתי לראות את הזיקוקים.

3. מה התפקיד העיקרי שלך ב"על האש"? לאכול 🙂

4. מה את מאחלת למדינה לכבוד יומולדת 70? שלווה ואהבת חינם.

5. התכונה הכי ישראלית היא: חום ואחווה.

יעל שלביה

1. מה התוכניות שלך לחג? לצאת עם החברות על האש עם המשפחה.

2. איזה זכרון ילדות יש לך מיום העצמאות? זיכרון ילדות כל שנה לצאת לעיר המון ספרי שלג.

3. מה התפקיד העיקרי שלך ב"על האש"? התפקיד שלי לאכול.

4. מה את מאחלת למדינה לכבוד יומולדת 70? מאחלת למדינה שתישאר כמו שהיא יפה ושמחה שיהיה לנו רק בשורות טובות

5. התכונה הכי ישראלית היא: העממיות.

7 שאלות עם אילי ברהום, מחלקת עיצוב – רנואר גברים, לכבוד חגיגות ה70:

1. הקו המוביל לחג הוא חולצות טי שירט מגניבות, האם הפריט הכי ישראלי בעינייך הוא טי שירט? בהחלט. אחרי הכול אנחנו מדינה חמה במזרח התיכון 🙂 טי שירט היא מענה מתאים לטמפרמנט החם, הנוח והקז'ואל של הגבר הישראלי. פחות מתאמץ , לביש ,זמין ונוח. בנוסף מאוד מגוון מבחינת גזרות, בדים ואופנה.

2. הלוק האולטימטיבי ליום העצמאות הוא: אולטימטיבי זה אינדיבידואלי. הגבר הישראלי לרב ימצא את עצמו בלוק שמרגיש לו נוח ומחמיא לגוף. זה יכול להיות טי שירט בסיסית חלקה, מודפסת, גזרת טוניקה או פולו שמשלימה מראה חגיגי ופורמלי יותר. בשילוב של ג'ינס / ברמודה והסניקרס המתאימות ויש לנו את המראה הנכון.

3. איך נוצר הרעיון והחיבור לצלמנייה? הרעיון נוצר בשיתוף חברת הפרסום "אברהם" ומחלקת השיווק של רנואר. חנות אייקונית תל-אביבית, בעלת רפרטואר וארכיון עשיר הלוקח אותנו למסע נוסטלגי מדהים של מדינת ישראל. חנות צילום שהוקמה עוד ב 1936 שחשפה בפנינו אוסף ייחודי של תמונות כחלק ממסמך היסטורי מרתק של ישראל, המדגיש את הרוח, האווירה, האנשים, ואירועים היסטוריים מכוננים של ישראל משנות ה-30 ועד ה-70. הדמויות שמאחורי הצלמנייה: הצלם רודי ויסנשטין ואשתו מרים והסיפור המשפחתי המרגש שמלווה את המסע.

4. לפי מה קבעתם באילו תמונות להשתמש? כי ממש קשה לבחור בין אלפי התמונות האייקוניות. בהחלט לא פשוט. עשרות תמונות , תחנות בזמן של המדינה. כל תמונה ייחודית כשלעצמה, בעלת אופי ומשמעות. לבסוף בחרנו את התמונות שמצאנו מתאימות לסגנון הקהל של רנואר, שמשדרות אווירה קיצית וקלילה שרצינו להעביר דרך התמונות, שיתאים ויתחבר גם לקהל צעיר ועכשווי.

5. הטרנד הישראלי המוצלח ביותר? הקהל הישראלי הוא מגוון. ריחות, טעמים וגם אופנה. לא חושב שיש דבר כזה שנקרא "טרנד ישראלי". כל אחד מאמץ לעצמו את הסגנון לבוש שמתאים ונוח לו. כמובן שישנן השפעות טרנד עולמיות חזקות לכל תקופה שאפשר לראות על גבר הישראלי האופנתי. זה פחות ישראלי, יותר עולמי.

6. הטרנד הישראלי שרצוי להשליך לים התיכון?  לדעתי, חולצות ALLOVER פרחים.

7. האם יש סיכוי שביום העצמאות הבא, הכובע טמבל, יעשה קאמבק בגרסה אופנתית? אין לדעת, זה מה שמעניין באופנה. החיפוש אחר הריגוש הבא. 🙂

גפן ברקאי

1. מה התוכניות שלך לחג? להעביר את החג עם המשפחה והחברים.

2. איזה זכרון ילדות יש לך מיום העצמאות? הולך עם החברים לפארק לראות הופעות וספריי שלג מכל עבר.

3. מה התפקיד העיקרי שלך ב"על האש"? בדרך כלל רק אוכל , לעיתים דואג להזמין אנשים.

4. מה אתה מאחל למדינה לכבוד יומולדת 70? שתמשיך להתפתח בקצב כה ייחודי , תעצים את קסמיה ותמגר את מגרעותיה.

5. התכונה הכי ישראלית היא: ישירות.

7 שאלות עם אפרת כרמי, מעצבת ראשית טוונטיפורסבן, לכבוד חגיגות ה70:

1. הקו המוביל לחג הוא חולצות טי שירט מגניבות, האם הפריט הכי ישראלי בעינייך הוא טי שירט? בחרנו בטי-שירט מכמה סיבות: היא גם מאד ישראלית, גם כרגע מאד אופנתית וקל מאד לשים עליה כיתובים (statements t-shirt) וגם חשבנו על הלקוחה, שקונה טי-שירט לכבוד יום העצמאות ולא תרצה להוציא עליה הרבה כסף. טי-שירט היא פתרון שגם נוח מאד במחיר.

2. הלוק האולטימטיבי ליום העצמאות הוא: בעיניי, לגמרי ג'ינס כחול גבוה, או שורט (כל אחת לפי ההעדפה שלה)  וטי-שירט. עם סניקרס מעולות, ואם יהיה מזג-אוויר יפה אז לקפל את הג'ינס למטה ולשים כפכפים.

3. כמה מילים נזרקו לאוויר לפני שהוחלט על השלוש שנבחרו ואילו נפלו בעריכה? זרקנו המון מילים וביטויים עד ש'יאללה' 'כפרה' ו'סבבה' נבחרו. רצינו משהו שבאמת כולם אומרים. נפלו בעיקר מילים עם ח' (שקשה לכתוב/לקרוא באנגלית): אחלה, אחותי, בלתי, נשמה (שנפל מטעמי קונוטציה בעייתית), נדיר, למה מה?, ברור (בארוררררר!!!), בדוק… יש פה כמה שהן עדיין ממש טובות בעיניי. אולי נעשה גירסאות חדשות.

4. למה החלטתם לכתוב אותן דווקא בעברית/אנגלית? רצינו חולצה שתוכל לשמש גם מעבר ליום העצמאות עצמו, חולצה שתהיה אופנתית. אני לגמרי יכולה לראות אותה נלבשת מתחת לג'קט גם בשאר השנה. זו אגב גם הסיבה שבחרנו להדפיס בשחור ולא בכחול. שמנו לב שהרבה מאד מהסלנג שלנו בא מערבית וזה תואם מאד את החיים במדינה הזאת, ובעצם, אם חושבים על זה הצלחנו בדפוס של מילה אחת לשלב שלוש שפות… זה קורץ לכולם.

בכללי, טי שירט עם מילים, משפטים עם אג׳נדה ומסרים הפכו לטרנד עולמי מאוד חזק וויראלי בשנה האחרונה. מה דעתך עליו והאם אתה רואה בו את דרכה של תעשיית האופנה בעידן הרשתות החברתיות להביע עמדה? אני חושבת שהרשתות באופן כללי תרמו לקידום הטרנד הזה, מהסיבה הפשוטה שהטי-שירטס האלה מצטלמות מאד טוב, גם לבד וגם עם חברות. אם היית רואה כמה תמונות קיבלתי ביומיים האחרונים של הטי-שירטים 'יאללה' 'כפרה' 'סבבה' שלנו… של חברות שלובשות אותן ביחד, אמא עם שתי בנות, צוותים של חנויות…. אנשים ממש אוהבים להצטלם עם זה.

ברמה האישית אני מאד מתחברת לטרנד הזה. אנחנו משקיעים מחשבה גם בתוכן הטקסט שאנחנו מדפיסים על החולצות, חשוב לנו שהטקסטים יהיו מאד חיוביים: מעצימים, שמחים, ואפילו מצחיקים.

5. הטרנד הישראלי המוצלח ביותר? אני חושבת שבגלל הקירבה לים אנחנו אומה מאד קייצית. יש לא מעט ערים בארץ שאתה יכול לראות בקיץ אנשים הולכים ברחוב עם שורט וטופ של בגד-ים, או גבר עם בגד ים ללא חולצה (בדרכם לים או בחזרה) וזה לא נראה מוזר. זה לא יכול לקרות בלונדון, בניו-יורק או בפריז. אני אוהבת את זה. זה כיף קייצי ושמח.

ולגבי טרנד ספציפי: הסטים תפסו מאד חזק בישראל. חולצה ומכנס, ג'קט ומכנסון, טופ וחצאית שבאים בצבע תואם או בדפוס תואם ונלבשים יחד.

6. הטרנד הישראלי שרצוי להשליך לים התיכון? המוגזמות באופן כללי. להשליך על עצמך את כל הטרנדים בבת אחת, או ללבוש חשוף צמוד וקצר באאוטפיט אחד.

7. האם יש סיכוי שביום העצמאות הבא, הכובע טמבל, יעשה קאמבק בגרסה אופנתית?  לגמרי. יאללה, שמישהו ירים את הכפפה.

אנה זק

1. מה התוכניות שלך לחג? התוכניות שלי לחג הן לתת בראש בהופעות ולשמח את האנשים כמה שיותר.

2. איזה זכרון ילדות יש לך מיום העצמאות? כמשפחה בכל יום עצמאות היינו הולכים לחגוג את יום המנגלים בפארק עם כל החברים.

3. מה התפקיד העיקרי שלך ב"על האש"? אני אחראית על תיעוד האירוע והסטוריז ומדי פעם גם על הסלטים.

4. מה את מאחלת למדינה לכבוד יומולדת 70? מאחלת למדינה שלנו שתמשיך להוכיח את היכולות שלה אל מול העולם , שעוד השנה יהיה שלום ובגדול יש לנו ארץ נהדרת.

5. התכונה הכי ישראלית היא: בהחלט נתינה.

בר זומר

1. מה התוכניות שלך לחג? כמו בכל יום העצמאות, אני עושה על האש עם חברים טובים על רקע הזיקוקים.

2. איזה זכרון ילדות יש לך מיום העצמאות? זכרון ילדות מיום העצמאות (פחות חיובי במקרה הזה) הוא שבגיל 15 בערך הלכתי לבמות חיפה , ילדים מסביבי שיחקנו עם הספריי קצף/חוטים שנכנס לי לעין. אני זוכרת שזה מאוד שרף והייתי חייבת לחזור הביתה כדי שזה ירגע.

3. מה התפקיד העיקרי שלך ב"על האש"? אני אחראית לסלטים, לעריכות והכי חשוב אחראית לאכול מהכל.

4. מה את מאחלת למדינה לכבוד יומולדת 70? אני מאחלת למדינה ישראל שתזכה לעוד שנים רבות, שתזכה לשלום ושלווה ללא מלחמות עם אויבנו, וכמובן ללא מלחמות בתוכנו. שכל אזרחי ישראל ידעו לכבד איש את רעהו. ושכל חיילי צבא ההגנה לישראל ימשיכו לעשות את מלאכתם בהצלחה והכי חשוב שיחזרו הביתה בריאים ושלמים.

5. התכונה הכי ישראלית היא: אני חושבת שהתכונה הישראלית ביותר היא הנטייה להתווכח. ותכונה קצת יותר חיובית היא לעשות שמח, ישראלים אוהבים לעשות שמח בכל מקום ובכל זמן.

דורית רבליס

1. מה התוכניות שלך לחג? התוכניות לחג הן לבלות עם המשפחה, בתקווה שאהיה בארץ בחג!

2. איזה זכרון ילדות יש לך מיום העצמאות? זיקוקים וספריי קצף על כל הגוף!

3. מה התפקיד העיקרי שלך ב"על האש"? אני בתפקיד הצלמת, בניגוד לרוב הזמן שאני מול המצלמה.

4. מה את מאחלת למדינה לכבוד יומולדת 70? שנמשיך להיות העם הכי מאוחד בעולם.

5. התכונה הכי ישראלית היא: חוצפה.

שיהיה לכולכם חג עצמאות שמח!

ובנימה אישית, בטקס יום העצמאות לפני עשרים שנה בדיוק הכרתי את עומרי בעלי על המקלט בבית הספר בנהריה. שנינו הגענו לצפות בטקס ותפסנו מקומות טובים למעלה גב אל גב. מה שאומר שיש לי סיבה טובה לקנות לעצמי את חולצת ה- capara כמתנה מעומרי 🙂

sababa? סבבה. אז yalla!

צילום: אלון שפרנסקי // צילום פקשוטים: אלעד חיזקי