כך הייתי מלבישה את אמילי בפריז

כך הייתי מלבישה את אמילי בפריז

מאת: נסטיה ליסנסקי פאשניסטה אמיתית.

׳אמילי בפריז׳ התגלתה בעיניי כאחת האניגמות הגדולות של 2021. הטקסטים אוויליים, העלילה שטוחה ברמת סדרת נוער משנות ה90, נטולת הגיון (איך יוצאים מחמאם עם בייביליס מדוגם?) ולמה לעזעזל כולם כל כך נמשכים לאמילי?

 
 

עם זאת, בדיוק כמוכן, בלעתי את העונה ביום חופש אחד, שריתקה למסך אפילו את בן זוגי ונהנינו (ללגלג) מכל רגע!
אבל, התעלומה הגדולה בעיניי היא כמובן ההלבשה בסדרה, מהסיבות הבאות:
הראשונה היא: כידוע, את אמילי מסגננת פטרישיה פילד האגדית, שהגתה את דמותה האייקונית של קרי בראדשו. קרי על מלבושיה הייתה דמות פורצת שלא נראתה כמו אף אחת אחרת, בזכות השילובים המתוחכמים שלא תמיד עברו לנו בגרון, אבל גם היום, בפרספקטיבה של מעל שני עשורים, אנחנו עדיין רוצות להתלבש כמו קרי בראדשו.
לעומת זאת, אני לא מכירה אף לא אישה אחת שרוצה להתלבש כמו אמילי מפריז.

לילי קולינס לא בורכה ביכולת המופלאה של שרה ג׳סיקה פרקר להחזיק בגדים, גרוטסקיים ככל שיהיו


התשובה לכך יכולה להיות שפטרישיה פילד אולי איבדה את הקסם שלה שעבד נפלא בניו יורק בסוף שנות ה90, בכך שלא הצליחה לקרא את רוח התקופה: בחורה בת 20 ומשהו בעידן האינסטגרם. נשים צעירות לא מתלבשות ככה היום. אף לא אחת. או במילים אחרות (שאני כותבת בלב כבד): תפיסה על איך נראית בחורה צעירה ואופנתית מפרספקטיבה של אישה בת 79.

לא ככה


הסיבה השניה לבלבול שלי הוא הפער העצום בסטיילינג בין הדמויות:
אם נניח לרגע בצד את מינדי (דמות קומית על גבול הגרוטסקית), שאר הנשים בסדרה לבושות לא רע בכלל: אם זו קמיל שמלבושיה נאים בין חביבים למצויינים ומתוחכמים, ואם זו סילבי שנראית נפלא תמיד.
אם כך, ופטרישיה פילד אכן הצליחה לדייק את הדמויות האחרות, מה לעזאזל לובשת אמילי??


התאוריות על הנראות של אמילי ברחבי האינסטגרם לא איחרו לבוא, ואחת מהן הייתה שאמילי לבושה באופן אירוני. הכוונה היא שהמלתחה של אמילי היא דאחקה. תאוריה שהייתי מקבלת אילו הייתה לכך הצדקה תסריטאית:
למשל, אילו דמותה של אמילי הייתה מתוארת כאמריקאית פריפריאלית וונאבי, שחושבת שמבינה אופנה אבל עולם התוכן שלה מתחיל ונגמר בוולמרט. שחושבת שארזה הכי בגבוה לפריז (גם זו אשליה שהייתה צריכה להתנפץ כבר בעונה השניה לא?)
או אילו היה זכר לעברה האורטודוקסי, סטייל בת שבע הארט (כוכבת סדרת הריאליטי my unorthodox life), מישהי שעברה את שנות נעוריה ללא סמארט פון, שיצדיק את המלבושים הלא עדכניים ואת החיבה המוגזמת לוולנים.


עם זאת לא מצאתי אף לא סממן אחד לכך בסדרה:
אמילי אינה דמות אירונית, אין בה שמץ של הומור, היא כביכול מאד מחוברת לעולם הרשתות החברתיות וזוכה בהם להערכה, כך גם בעבודה ובחייה הפרטיים, שם הצרפתים מתעלפים על רעיונותיה האמריקאים (אין כמו היוהרה האמריקאית!), והגברים נופלים לרגליה הצנומות של הצעירה הסחית נטולת הסקספיל.
אם כך, ונצא מנקודת הנחה שאכן מדובר בצעירה בעלת חוש אופנתי, אכן עדכנית, גאונה שיווקית וכרישת תוכן אינסטגרמי, כך הייתי מלבישה את אמילי בפריז:
שלב ראשון: שיער טבעי. תמיד!
תראו לי בחורה אחת, שלא נאמר בפריז, שלא נאמר אושיית אינסטגרם שמסתובבת עם בייביליס כזה. אין.

שלב שני: נעלי פלטפורמה מגוכחות וארכאיות ליום יום.
האלוזיה האמריקאית שפריז ׳אלגנטית׳ היא תפיסה של אמריקאים שלא ביקרו בפריז. פריז אכן אלגנטית, אך גם אופנתית ועדכנית. ובפריז נועלים שטוח. הנה כמה הצעות הגשה:

נאמר וקוד הלבוש במשרד הפרסום היוקרתי הוא נעלי עקב (לא כי אנחנו לא בניינטיז), אלו העקבים שתנעלי בפריז:

ובכלל, המגמה העולמית היא ׳סטייל ללא מאמץ׳, לא לחוץ, לא ׳מתאים׳, כל מה שאמילי כן.

זו אמילי בפריז על פי נסטיה ליסנסקי:

נ.ב: תוך כדי שאני מחפשת באינסטגרם ופינטרסט רפרנסים ויזואלים לטור דעה זה, מתגבשת אצלי הדעה שבסוף, אולי הניסיון להפוך את לילי קולינס לפאשן אייקון הוא הגורם לכל התאונה הזו. אולי אילו אותן האאוטפיטים היו מונחים על כתפיה המושלמות של היילי ביבר, או בלוגרית האופנה אמילי סינדלב, מימי רייגן ועוד, אולי התוצר היה שונה. בסוף התלבושות נושאות את אמילי ולא היא אותן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.