הטור של עומריקו: חופשת לידה

הטור של עומריקו: חופשת לידה

שלושה חודשים של שכרון חושים.

9.2.2020 ט"ו בשבט הגיע חג למשפחת שלום

בתור בנאדם שניהל את חייו על קו ברלין – תל אביב במשך כמעט שלוש שנים, הידיעה שהחיים שהורגלתי אליהם נגמרים די עצבנה אותי. מה זה השטויות האלה שנגמרו לי החיים ככה פתאום? לא קלטתי את גודל המאורע ובטח שלא יכולתי לדמיין את עוצמת הרגשות שתפרוץ ממני ברגע שיניחו עלי את הילדים ברגע צאתם.
כמו שאתם כבר יודעים אני אבא במשרה מלאה. מה זה אומר? זה אומר שאני זה שלקחתי את חופשת הלידה המגיעה לנו וירדן ממשיכה בניהול הקריירה. ולמה אתם שואלים? פשוט מאד, החלטה כלכלית נטו! אני ממילא לא יכול להמשיך באורח החיים שלי חצי פה חצי בברלין כי ידעתי עד כמה אני כמהה להיות עם ילדינו כמה שיותר ולחוות את הטייטל החדש "אבא" במלוא מובן המילה. ואם אני כבר בארץ לתקופה הקרובה אז ברור שאני זה שאהיה בחופשת לידה פשוט וקל.

אל תקחו לי את סדר היום!!!!!

אני בנאדם ששונא שינויים בחייו מה לעשות?! כמה שונא? ברמה שאני טס כל הזמן ומזמין את אותו המושב במטוס כל פעם כי ככה טוב לי! סיגלתי לי אורח חיים די ספרטני של קימה בחמש בבוקר, אוכל משהו, יוצא לאימון ואז מתחיל את יום העבודה והולך לישון ב 21:00 גג! ככה לאורך שנים והמלחמה הזו שניהלתי עם עצמי שצד אחד אומר תמשיך בחייך ותעשה התאמות לפי הצורך, לצד השני שאומר לך תחפש מי ינענע אותך אתה הופך לשפוט של שני טורפי אדם שיתעללו בך ואם תעז לצייץ הם יראו לך מאיפה משתינה הלקרדה- זו מלחמת התשה לנפש! אז בין ההתאמות ללקרדה הצלחתי להביא לפשרה בין שני הצדדים ועד כה אני חי בחצי שלום עם עצמי.

תשמעו אני לא אשקר, עם כמה שאני עף על החיים החדשים שלנו ובחיים לא חשבתי שיכולה להיות קיימת אהבה בכזו עוצמה, יש רגעים שבהם אני פשוט לא יכול יותר. מספר הפעמים ששקלתי ללכת ולשלם כסף טיבין ותקילין לחולה קורונה שישתעל עלי רק בשביל שיכניסו אותי לבידוד לבד במלון היא אין סופית! אפרופו קורונה תזכירו לי לחזור אליה אחרי הדבר הבא... בגלל שאני זה שבחופשת לידה וירדן ממשיכה בעבודה זה אומר לילות לבנים והרבה! ויעידו מיטב עוקביי באינסטוש על שיחות נפש בשעות לא שעות.

19:30 הפסקה הולך להאכיל את לנין (שקלתי לקרוא לה סטאלין)

------------------------------

 20:00 חזרתי איפה היינו?

אהה כן, לילות לבנים. תגידו אתם יודעים מה עושה חוסר שעות שינה לגוף האדם? תעשו טובה ותלכו לגוגל ותרשמו "חוסר שעות שינה השלכות" ותבינו לבד. ולא אני לא ישן כשהם ישנים ולמה אתם שואלים? שאלה מצוינת! מפני שהם לא אוכלים באותה השעה, מה שאומר שאחת ישנה ואחד ער ואז מתחיל משחק חיזור אינפנטילי שבו אני מנסה בתחבולות לשכנע טורף אדם לאכול כי הרי הוא התעורר בבכי אבל רק אלוהים יודע למה כי לאכול הוא לא רוצה לפחות כרגע והטיטול לא רטוב אבל החולצה שלי מדמעות רטובה עד כלות. בקיצור אחד אוכל ואז שש שעות להוציא גרעפס ארור ואז השניה מתעוררת וחוזר חלילה.. כבר הבנתם שאני חי במטריקס הזוי שבו אני לא אני כי אם לא אני אז מי לי... ואז בא הבוקר ואיתו החמה עולה ואני כבר לא יודע באיזו מציאות אני נמצא אז אני שותה קפה שחור לנסות להתעורר אההה וברור שיש לי שריטה שאני לא מסוגל לישון באור יום! מרגיש לי בזבוז זמן יקר שבו אני יכול או לפחות יכולתי לקדם את עצמי בעסקיי או בחיי האישיים.

קורונה ויייייירוס

אמיתי, לא יודע איך הייתי שורד את חופשת הלידה בלי הקורונה הזו! המחשבה שהחיים בחוץ מתנהלים כסדרם ואני באותו השרוואל כבר שבוע חי לא חי הייתה גומרת אותי! אז באה הקורונה ואיתה שיתוק החיים שהכרנו ולפחות ככה אני מרגיש שאני לא מפסיד כלום בחוץ.

הם מתחילים להגיב אלינו ואני עף על זה!

עם כל האינטנסיביות יש מיליון רגעים קטנים שמתחברים כפסיפס מושלם לרגע אחד שבו הלב שלי נמס וכמויות של דמעות ממלאות את עיניי כאילו אני טינאייג'רית שקיבלה הזמנה להופעה של ג'סטין ביבר עם מלך הכיתה.
לדוגמא:
ללני יש קטע כזה שכשהיא קמה היא פוקחת עיניים לאט ואז מתרגלת לסביבה ומשמיעה מין ציוץ קטן וחמוד המבשר על בוא האביב אז אני ניגש אליה ומתחיל לדבר איתה ולשאול איך היא ישנה ואם היא רעבה ומה היא תרצה להזמין היום לארוחת ערב ואז צוחק עליה שהיא חייה בסרט והתמ"ל שוב כבר בדרך. ואז היא מזהה אותי או את הקול שלי או את הריח שלי או כל התשובות נכונות והיא מחייכת חיוך שיכול לגרום להרים לזוז וללב שלי לדהור על אוטוסטרדת הבכי הבלתי רצוני ולהבין שהיצור טורף אדם הקטן הזה הוא שלי והיא מזהה אותי כמבינה שאני הולך לדאוג לה ולביטחון שלה.

וגפן אוו גפן ילד מתוק ורגוע שלי שבניגוד ללני טורפת האדם גפן הוא גם סוג של דינוזאור אבל כזה שאוכל רק עשב מכירים? בקיצור לגפן יש קטע כזה שאחרי האוכל הוא חייב להירדם כשהוא תופס לי את האצבע. אתם מבינים מה קורה ללב שלי במצב כזה? אילו דברים שלפני ארבעה חודשים בחיים לא דמיינתי שאחוש!!!! בליל של אהבה, דאגה, לחשוב שיש משהו שהוא גדול ממני זה משהו שאני עדיין לומד לחיות איתו....

הב"צ- היריון בלתי צפוי

לא אתייחס יותר מידי למה שעברנו מפני שאשאיר זאת לאשתי אהובתי שתחליט מתי ואיך לעשות זאת. אבל אם חשבתם שעד כה החיים שלי היו לונה פארק קחו דקה להבין שעכשיו בנוסף לשני טורפי אדם יש לי עוד סוג של חיה קטלנית (שילוב של צפע ארץ ישראלי וכריש עמלץ לבן) שעכשיו גם בהיריון בסיכון ואני צריך לדאוג גם לה, שלא תתאמץ ותנוח במקסימום. לקחתם את הדקה להבין מה עובר עלי? יפה קחו את זה ותכפילו במיליון ואולי תגיעו לעשירית ממה שאני עברתי. תנסו לתפעל אירוע שבו שני הילדים קמו במקביל בוכים ואני מתחיל להאכיל אותם ואשתי אהובתי צועקת לי מהחדר לבוא דחוף ולעשות לה מסג' כי נתפס לה השריר ברגל וכל זה ב 03:00 לפנות בוקר.

משהו קטן לכן הנשים שבחופשת לידה

אני מעריץ אתכן באמת. אני לא יודע כמה גברים לקחו חופשת לידה בחייהם (מניח שאני לא היחיד) אבל אישה שעברה היריון, מותשת וכואבת, מפוצצת בהורמונים מצליחה לעבור חופשת לידה מבלי צריכה של סמים פסיכודליים היא גיבורת על בעיניי!

אפילוג

לא קל להיות בחופשת לידה! לא קל להיות בחופשת לידה כשאתה צריך לשים את החיים העסקיים והאישיים שלך בהולד לזמן לא ידוע! לא קל להיות בחופשת לידה ועוד עם תאומים! כמה לא קל? בואו נגיד שלא ניגבתי את התחת כמו שצריך כבר שלושה חודשים ופה אני אסיים את מסע הקיטורים.
אבל, ויש אבל ענק!!! רגע אחד של חיוך מתוך שינה, רגע אחד של צחוק בלתי רצוני כשהם מזהים אותך, הריח שלהם שיכול לגרום לשמש הירח והכוכבים להסתדר בשורה אחת ולמלא לך הנפש וההבנה שאתה פאקינג אבא לשני ילדים שהם כל עולמך שווה את כל הקושי שעברנו עד שהגענו לרגע הזה ושנעבור עד שנעזוב את העולם בשיבה טובה בעזרת השם.

אני עומרי שלום, בן לאורה ויוסי שלום אבא ללני וגפן שלום ובעל לאישה שאני מעריץ את האדמה שהיא דורכת עליה ירדן הראל שלום מתגאה בתואר אבא במשרה מלאה.

תגובות

Comments 28

 1. עומרי אתה אלוף על!
  ילדתי לפני שבועיים, קוראת את מה שכתבת ודמעות בעייני.
  נדיר שגבר יבין וירצה להיות שם כמוך…
  בהצלחה בהמשך המסע, קטן עליכם הכל❤️

 2. המשך לכתוב!!
  כל הכבוד לך שהחלטת לקחת חופשת לידה, ממש לא מובן מאליו. מתפלאת איך יש לך זמן בכלל לכתוב אחרי כל מה שעובר עליך…רק על זה אני מורידה בפניך את הכובע!!!
  ממש כיף לקרוא את הטורים שלך. מחכה לטור הבא ?

 3. שאני שמחה שאתה חלק מה DNA שלי????
  ק ו ר א ז' -מתנה וברכת תמיד מסבתא רחל שלום ז"ל

 4. ואייי מושלםםם איזה בן אדם מדהים אתה!!!בכלל אתם כמשפחה אתם מושלמים מאחלת לכם את כל הטוב והאושר שקיים☺️❤️??

 5. תקשיב, הדמעות זולגות מבלי לרצות תוך כדי הקריאה,במובן של הערצה אליכם, עד כמה אתם זוג מעורר השראה ליקום כולו. אין ספק ששני הזאטוטים יגדלו לבית של מלא אהבה, נתינה וכייף גדול. אשריכם ואשריהם זכיתם אחד לשני.
  אני אמא חד הורית כ-23 שנה (אלמנה) והחלטתי לשים את קטע פרק ב' בצד למשך כמה שנים, המשך הזה נגרר להמון שנים, כי החלטתי לשים את כל כולי לשני ילדיי, ולתת להם את מירב האהבה והחינוך, ותאמת מבלי להשתחצן, שיחקתי אותה ובגדול, שני ילדיי איתמר ומורל, סיימו קצונה עם שירות מאתגר, איתמר סיים תואר שני וכעת עובד בגוף מאוד חשוב, מורל סטודנטית לרפואה. אז יקירי תהנה מהגרפסים ולילות ללא שינה,כי ברגע שהם יתחילו עם הדרישות ויהיו המון כאלה, בטוחה אני שאתה וירדן תתנו את כל כולם למענם.. אתם פשוט גאווה מהלכת!!!! ??

 6. מדהים הכתיבה שלך גורמת לי להרגיש שאני נימצאת איתך פיזית ושותפה מלאה אוהבת אותכם וכל כך מתגעגעת

 7. מדהים כמה שזה נכון!!!
  עד שקראתי את זה חשבתי שאני היחידה שחודש לאחר לידה מרגישה את התחושות המוזרות האלה.
  זאת מתנה שאין לה מחיר כך כולם אומרים אבל עדיין יש דברים שאף אחד לא מדבר עליו ופה פשוט חשפת הכול בצורה פתוחה, כנה, ואמיתית.
  גאה בך ( ואני סתם עוד בחורה פשוטה)

 8. אין מילים! פשוט מקסים ומחמם את הלב. זה די נדיר שהגבר לוקח חופשת לידה וחבל שזה על חשבון ה״חופשת״ לידה של האישה. מקווה שיום אחד זה ישתנה. תהנה מכל רגע. לא מכירה אתכם אבל נראה שבהחלט זכיתם אחד בשניה ושהילדים זכו לבית חם ואוהב עד מאוד. בהצלחה 🙂

 9. עומרי אתה פשוט גבר בכל רמח אברייך !
  ועוד איזה גבר ,גבר גבר!
  אהבתי את ההומור והשנינות ובעיקר את האותנטיות , לא קל בכלל להיות בחופשת לידה ועוד עם תאומים בכלל לא ועם כל מה שעברתם ואתם עדיין מצליחים להיות זוג ראוי להערכה והערצה שרק תהנו מהיהלומים שלכם והמשך זוגיות פורה ובריאה והמון אהבה ❤️

 10. ואוווו כמה שאתה מרגש !!! אני שבועיים אחרי לידה כולי עדיין כאובה אבל כמו שאמרת ברגע שהאוצר שלך נותן לך חיוך קטן הכל עובר ואתה שוכח מכל החוסר שינה מכל הכאבים ופשוט הלב מתרחב ואומר זה שווה הכל ! אתה לא עברת לידה חחח אבל להתמודד עם 2 בלילה נשמע לי בלתי אפשרי אתה דמות להערצה כל הזמן קוראת את מה שאתה רושם ומעלה ופשוט כייף להסתכל ולהעריץ את הזוגיות שלך ושל ירדן , בקיצור מחכה לתור הבא שלך

 11. וואו נחנקתי, כמה ירדן מרגשת אנחנו כבר יודעים, אבל אתה לא מבייש. כל כך מגיע לכם לחוות את האושר הזה.

 12. אתה אבא מדהים שפשוט להעריץ!!!!
  מזדהה עם כל הניואנסים הקטנים של אמצע הלילה…. כמה שזה אינטנסיבי ולפעמים לא פשוט זה שווה עולמות!!!!!

 13. קודם כל, המון מזל טוב וברוך הבא לעולם ההורים??
  עלית על רכבת הרים וטרפת חושים שתופתע בכל פעם מחדש.
  כיף לקרוא שגבר מעריך את האישה אחרי הלידה ומבין שחופשת לידה זו לא המילה הנכונה כי חופש זה לא.
  זה ללא ספק אושר גדול שגם מילים לא יוכלו לתאר את עוצמתה.
  שתמשיכו לאהוב אחד את השניה ותגדלו את טורפי האדם שלכם בבריאות ובנחת, אושר, שמחה והמונים של אהבה?
  * חבל שלא ניתן לשתף את הטור באינסטגרם

 14. אווו עומרי אתה כותב כה יפה ממש מרגש, כותב נפלא מציעה להמשיך ולכתוב על הילדים גם כשיגדלו בה ולעשות מעט יומן שידעו אייך הם הוי הילדים רגעים מרגשים וצחוקים, בצירוף תמונות.
  נ.ב: אני עשיתי לבנות שלי מאז שבוע הרחם
  שבוע טוב

 15. עומרי אתה מהמם!!! איזה כיף לקרוא את הטורים שלך על אבהות, הכנות וההתנהגות שלך היא מקור להשראה!! מאחלת לך ולירדן המקסימה שתזכו בעוד צאצאים רבים כי כל כך מגיע לכם ואת שני הנסיכים שלכם תגדלו באהבה ושירוו לכם המון נחת⁦♥️⁩

 16. מרגששששש
  בתור אמא לשישה כשהגדול בן 12 והקטנה בת 4 חודשים עם בעל אהוב שעובד מסביב לשעון… אכן מחסור בשעת שינה הוא בעייתי אבל הרגעים הקטנים של חיוך/חיבוק/תודה אמא או אמא את יםה ואני אוהב/ת אותך שווים את זה לגמרייייי

 17. לא הפסקתי לצחוק .. כתיבה מעולה אגב גם אני בחופשת לידה מזדהה עם הכתוב . תגדלו אותם בנחת ובריאות ואתם זוג מדהים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *