אוקטובר הורוד

אוקטובר הורוד

העלאת המודעות לסרטן השד ואיך ניתן לעזור מאת שני בן יעיש שמוראק.

מדי 15 שניות, במקום כלשהו בעולם, מאובחנת אישה כחולה בסרטן השד. אחת מכל שבע וחצי  נשים תחלה במחלה. רבע מהן מתחת לגיל 50. רק לפני עשור דובר על אחת מתשע, היום הנתונים הם קשים הרבה יותר. זהו לא עוד מספר. זאת המציאות, תשננו אותה היטב, ואל תהיו שאננות. גורם הסיכון הגדול ביותר עבורנו הוא עצם היותנו נשים. הסיבה ככל הנראה הם הורמוני האסטרוגן ופרוגסטרון שיכולים לגרום לצמיחת תאים סרטניים. גם לגיל חשיבות, ככל שמתבגרים, הסיכון לחלות עולה. 
גילוי מוקדם מציל חיים. נקודה.

אוקטובר הורוד על שום מה?

מדי שנה בחודש אוקטובר מציינים בעולם את חודש המודעות לסרטן השד. היוזמה המבורכת של חברת אסתי לאודר העולמית החלה בשנת 1992. הרעיון היה לייצר חודש שלם בשנה שבו ייחשפו נשים וגברים בכל רחבי העולם לנתוני התחלואה בסרטן השד ויבינו שגילוי מוקדם מציל חיים.  מאז, במשך עשרים ושבע שנים ברציפות, קבוצת אסתי לאודר מממנת מחקרים, מעלה את המודעות למחלה ומייצרת סביבה מפוקחת, מתוך רצון להציל חיים וליצור עולם בריא יותר, ללא סרטן השד. אם חלפתן על פני פארק הירקון או עברתן בסביבה ונתקלתן בכדור הפורח המפורסם כשהוא מעוטר בסרט הורוד ראו בכך תזכורת, גשו להיבדק ואל תזניחו את גופכן. הסרט הורוד הוא סימן התראה אבל הורוד מסמל גם חיים, שמחה, אושר וחגיגיות והשילוב בין אלו מזכיר לנו שהבריאות שלנו חשובה מהכול.

למקרה שתהיתן, אנחנו לא לבד. כמאתיים אתרים ברחבי העולם מוארים בימים אלו בורוד. בניו יורק זהו האמפייר סטייט בילדינג, בפריז  מגדל אייפל, ביפן מגדל טוקיו ואלו הן רק דוגמאות בודדות. המסר הוא ברור, העלאת המודעות מובילה לשיח, השיח מוביל לפעולה. ויש גם הוכחות בשטח- עפ"י האגודה למלחמה בסרטן ישראל היא בין המדינות המובילות בשיעורי הריפוי של נשים מסרטן השד, זאת בזכות העלייה בשיעור הגילוי המוקדם. כל אחת ואחת מאיתנו מכירה את גופה, כשיש ספק- אין ספק, ניגשות להיבדק.

עירית תא מוארת בוורוד

"התקווה לריפוי מאחדת את כולנו"- קבוצת לאודר למען גיוס כספים למחקר ותמיכה.

הקמפיין של קבוצת לאודר מסייע בגיוס עשרות מיליוני דולרים שמיועדים לתמיכה במחקרים, חינוך למודעות ושירותים רפואיים ברחבי העולם.  השנה שואף הקמפיין לגייס ברחבי העולם לפחות 9 מיליון דולר ולשם כך הוציאה החברה שלושה מוצרים ייעודיים שיימכרו במהדורה מוגבלת, ורודה, צבעונית, חגיגית. כשלושים אחוזים מההכנסות ייתרמו לאגודה למלחמה בסרטן.

הסרום המוכר של אסתי לאודר נצבע במארז ורוד ויימכר עם תליון מעוצב בהשראת חודש המודעות לסרטן השד על מנת שנזכור כולנו לשים את הגוף שלנו בעדיפות עליונה.

קרם הלחות הצהוב והמוכר של קליניק יימכר בגרסא חגיגית עם מחזיק מפתחות בגווני ורוד.

סט שפתונים של המותג בובי בראון נצבע גם הוא באריזה ורודה ובעיצוב ייחודי בהשראת חודש אוקטובר הורוד וגם חלק מהכנסותיו ייתרמו לאגודה למלחמה בסרטן.

סרום Advanced Night Repair של אסתי לאודר במהדורה מוגבלת לחודש המודעות
500 ש"ח ל-50 מ"ל

סרום ANR של אסתי לאודר לחודש המודעות
500 ש"ח ל-50 מ"ל

קליניק


בובי בראון

כל אחת מאיתנו יכולה לקחת חלק בחודש הזה שכל כולו מיועד להעלאת המודעות ולסיוע בגיוס תרומות.
קבלו כמה יוזמות נוספות שמצטרפות לקבוצת לאודר ולוקחות חלק בחודש אוקטובר הורוד:

חתונה ממבט ראשון הגרסא הורודה

גם כוכבות שתי העונות של הדוקו ריאליטי חתונה ממבט ראשון התגייסו להעלאת המודעות לחודש אוקטובר הורוד והצטלמו בהתנדבות לקמפיין ורוד ומדליק של המאפר יוסי ביטון שיצא בשיתוף פעולה עם מכללת מנטור לעיצוב וצילום. 

שירי קופפרברג

יעל פולקמן

מיקאלה גוטנמכר

עדי גרדוס


יוסי ביטון סיפק את השפתונים המוכרים, המכללה סיפקה את הצלמים המוכשרים וכוכבות הריאליטי התייצבו בזו אחר זו להצטלם לקמפיין בכדי להעלות את המודעות לגילוי מוקדם. כל אחת מהן צולמה כשהיא מורחת על שפתיה ליפסטיק ורוד של מותג האיפור יוסי ביטון. מאה אחוזים מההכנסות על מכירת השפתונים שמחירם מאה ועשרה שקלים ייתרמו לאגודה למלחמה בסרטן בחודש אוקטובר ואם התלבטתן אם אתן זקוקות לשפתון, נראה לי שסגרתי לכן את הפינה. 

את השפתון ניתן להשיג בסניפים ובבתי הספר לאיפור של יוסי ביטון ברחבי הארץ.

גוטקס למען נשים בורוד

מנתוני האיגוד לכירורגיה פלסטית עולה כי מדי שנה מתבצעים בישראל כ- 1,000 ניתוחים לשחזור השד מסוגים שונים בקרב נשים המתמודדות עם סרטן השד. ברחבי העולם מציינים גם את יום המודעות הבינלאומי לשחזור שד ב- 16 באוקטובר ובמסגרתו מתפרסמות עובדות חדשות וטכניקות מתקדמות בתחום השחזור. חשוב לציין שבישראל נמצא הניתוח לשחזור השד, בסל הבריאות הממלכתי, למבוטחות כל קופות החולים. אני מניחה שזהו עוד שלב בהחלמה, כזה שלעיתים לוקח זמן לבצע. נשים רבות מעדיפות להחלים פיזית ונפשית לפני שהן ניגשות לניתוח כירורגי נוסף.

גוטקס יצאו בקולקציית בגדי ים שמעוצבים במיוחד לנשים שעברו כריתת שד. החזייה הפנימית של בגד הים כוללת פתח כיס להכנסת פרוטזה והעיצוב של בגדי הים מקסים. 

בגדי הים הללו שמוצעים בשני צבעים נמכרים בימים אלו בחמישים אחוזי הנחה.

בגד ים מותאם לאחר כריתת שד
249 ש"ח במקום 499 ש"ח

בגד ים מותאם לאחר כריתת שד
299 ש"ח במקום 599 ש"ח


ספורטיביות בורוד

עמותת אחת מתשע (כיום הסטטיסטיקה כאמור מדברת על אחת משבע וחצי) היא עמותה שפועלת משנת 1994 ומספקת תמיכה וסיוע לנשים שמתמודדות עם סרטן השד. חברת Reebok משתפת פעולה עם העמותה ובמהלך חודש אוקטובר תתרום עשרה אחוזים מסך כל המכירות בחנויות הרשת. המשמעות היא שכל קנייה בחנות המותג תסייע לגיוס כספים לעמותת אחת מתשע.

באדידס יצרו יחד עם סטלה מקרטני חזיית ספורט מהממת, ראשונה מסוגה. החזייה מיועדת לנשים ספורטיביות שעברו כריתת שד. היא תוכננה ועוצבה בשיתוף פעולה עם יועצת החזיות מוניקה הריגטון והיא מאפשרת לנשים שחלו במחלה ונאלצו לעבור כריתת שד ללבוש חזיית ספורט שתעניק להן תחושת נוחות בזמן הפעילות הגופנית..


FACE  IT- TAKE ACTION

גם ברשת ללין יצאו עם מוצר ורוד שמעלה את מצב הרוח- מסכת ביוטי בגוון ורוד חזק. הרעיון מאחורי היוזמה היא לקחת לעצמך פסק זמן ורוד זוהר שיזכיר לך כמה החיים יכולים להיות טובים ורגועים כשאנחנו לוקחות רגע לדאוג לעצמנו ולבריאות שלנו. כחמישים אחוזים מכלל הרווחים על המסכות שעלותן עשרים שקלים ייתרמו לעמותת אחת מתשע.   


IL MAKIAGE  למען העלאת המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד

השנה בחרו ב- IL MAKIAGE לחבור גם הם לעמותת אחת מתשע ויחד הם יצרו סיכת דש מעוצבת עם הסלוגן think PINK. עלות הסיכה עשרה שקלים וכל ההכנסות ממכירתה ייתרמו לעמותת אחת מתשע. ב- IL MAKIAGE מבקשים מכל הנשים להצטרף ולתרום על ידי רכישת סיכת דש מיוחדת שעוצבה כדי לעודד נשים להיבדק.

AZRIELI PINK CARD

לכבוד אוקטובר הורוד חברו בקבוצת עזריאלי לעמותת אחת מתשע ויצרו שיתוף פעולה בין קניון עזריאלי גבעתיים לעמותה. הקניון הנפיק גיפט קארדס ורודים וססגוניים כשעל כל גיפט קארד שיימכר, יתרום הקניון חמישה שקלים. את כרטיסי המתנה הורודים ניתן לרכוש בקניון עצמו. אגב ביום שני האחרון של אוקטובר הורוד( 28/10) בשתיים עשרה בצהריים תתקיים סדנא מיוחדת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה בשיתוף פעולה עם הולמס פלייס ועם עמותת אחת מתשע. ההשתתפות היא חינמית. ההרשמה דרך אפליקציית גבעתיים.


שופרסל נרתמת להעלאת המודעות לסרטן השד

גם רשת שופרסל נרתמה להעלאת המודעות למחלה ולגילוי מוקדם ומשתפת פעולה עם עמותת אחת מתשע. החודש השיקה הרשת קרם ידיים במהדורה מיוחדת בעלות של עשרה שקלים בלבד. עשרה אחוזים מסך ההכנסות ייתרמו לעמותת אחת מתשע שפעילותה המבורכת מסייעת לכל כך הרבה נשים שחלו בסרטן השד. העמותה כאמור מעניקה תמיכה וסיוע לנשים המתמודדות עם סרטן השד ולמשפחותיהן החל משלב האבחון ולכל אורך ההתמודדות, הטיפולים והחזרה לשגרה, לצד פעילות להעלאת המודעות לחשיבות הגילוי המוקדם של המחלה.

כולנו סופרסטאר בורוד

אם אתן מתעמלות בבית ורוצות לקחת חלק בגיוס הכספים בחודש אוקטובר הורוד, רוני דואני הלא היא רוני סופרסטאר מציעה ערכת גומיות כוח למכירה כשעשרים וחמישה אחוזים מהסכום ייתרמו לאגודה למלחמה בסרטן.

דואני בעלת סטודיו לאימונים פונקציונאליים boost  פיטנס סנטר החליטה לקחת חלק במאבק ואת ערכת הגומיות הורודות היא תמכור במאתיים שקלים כשחמישים שקלים יועברו לתרומה .

אופנה בורוד

ממש עכשיו, באופן סמלי, בחודש אוקטובר הורוד נפתחה בחוצות המפרץ בחיפה מכללת הבוטיק לאופנה וסטיילינג בראשותה של הסטייליסטית הבינלאומית לילך עמר. המכללה פתחה את שעריה עם הטבה ייחודית לרגל חודש אוקטובר הורוד. כל אישה שתציג אישור על ביצוע בדיקת שד תקבל הנחה מיוחדת להרשמה ללימודי סטיילינג בתאריכי הימים הפתוחים במכללה שיתקיימו בשבוע האחרון של חודש אוקטובר. במכללה תוכלו להגשים את החלום לאופנה וסטיילינג ובמסגרת הלימודים תקבלו תעודת הכשרה מקצועית. ברכות לרגל הפתיחה ויישר כוח על ההתגייסות לחודש אוקטובר הורוד.

"יש בי את הכוח"

מעצבת התכשיטים דנדי החליטה לקחת חלק בגיוס תרומות בחודש אוקטובר הורוד והיא תעניק עשרה אחוזי הנחה על צמידי ההשראה הורודים שבאתר ובנוסף עשרה אחוזים נוספים מסך המכירה ייתרמו לעמותת אחת מתשע. דנדי הופכת את המילים לתכשיטים ואת המותג לשליחות. הצמיד מורכב מרצועה דמוי עור בצבע ורוד ומפלטה חרוטה בציפוי זהב ועליה משפטי השראה מקסימים ביניהם "יש בי את הכוח",  "הקשיבי לליבך", "חופשייה לבחור" ועוד.

עלות הצמיד תשעים שקלים.

דואר ישראל למען הפצת הבשורה של אוקטובר הורוד בארץ ובעולם.

אפילו בדואר ישראל הצטרפו למאבק בסרטן השד. השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן הנפיק בול מיוחד שמוקדש למאבק בסרטן השד.   

בבול נראות דמויות של רופא ואישה מחזיקים יחד את הסרט הוורוד. הסרט המקופל יוצר צורת לב שמשדרת אופטימיות ושיתוף פעולה למען מטרה טובה. בשובל הבול רואים שלושה אייקונים מרכזיים המסמלים פעילות גופנית, תזונה ומחקר - שילוב של אורח חיים בריא ומחקר מתקדם. הבול הונפק תחת הסיסמה "נאבקים בסרטן השד".


ולקראת סיום הנה נתון חשוב שכדאי שתדעו-
כיום חיות בישראל 23,969 נשים שאובחנו בסרטן השד- סיכויי ההחלמה של נשים שמחלתן אובחנה בשלב מוקדם מגיעים ל-92% !!
גילוי מוקדם בקרב הנשים שחלו הציל אותן, פשוטו כמשמעו.

ולכן קבלי כמה המלצות של עמותת אחת מתשע, כאלו שכדאי שכולנו נאמץ:

הכירי את גופך, בכל גיל ובכל מצב. אם גילית ממצא או שינוי חשוד, פני לרופא המשפחה לקבלת הפנייה להמשך בירור. אל תזניחי ואל תצאי מנקודת הנחה שזה כלום וזה יעבור!

פעילות גופנית ואורח חיים בריא הוכחו כמפחיתי סיכון לתחלואה בסרטן השד.

בדיקת שד מומלץ לבצע מדי שנה החל מגיל שלושים. בדיקת ממוגרפיה מומלץ לבצע מגיל ארבעים.

כאחוז אחד מסך החולים בסרטן השד הם גברים ולכן גם עבורם כל סימן אזהרה מצריך בדיקה.


"במקום שיש בריאות, יש תקווה ובמקום שיש תקווה יש הכול" (פתגם עממי) 
שיהיה לכן אוקטובר ורוד מלא בבשורות טובות ומשמחות ורק שנהיה בריאות
שלכן, שני.

קצת עליי

שני בן יעיש שמוראק, מגישה, עורכת תוכן, יוצרת תוכן,  מומחית לנדל"ן וצרכנות בארץ ובעולם.

אינסטגרם: shonbenyaish@

אז מה חשבתם?

שתפו איתי

תגובות

Comments 2

  1. מהממת שכמותך. כתבת מדהים. עד כדי כך שמייד ביום שלישי אני מתקשרת לאסותא לקבוע תור לבדיקה. שנה טובה❤

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *