עידוד לבידוד

עידוד לבידוד

שני בן יעיש שמוראק עם המשחקים להעביר את הזמן.

"דמיון חשוב יותר מידע. ידע הוא מוגבל, דמיון- אינסופי" (אלברט איינשטיין)
המשחקים שיעניקו לכם קצת זמן איכות משפחתי ברגעים המאתגרים של החיים.

בכל שנה, רגע לפני חג הפסח, מתקיימת תערוכת הצעצועים השנתית בה מוצגים כל החידושים בעולם המשחקים. אני מודה שזאת אחת התערוכות האהובות עליי. כשאני מגיעה לשם אני שוכחת מהכול וחוזרת אחורה אל הילדות השמחה שלי. בשבוע שעבר, רגע לפני שנפתחה, הודיעו לכל המוזמנים שתערוכת המשחקים נדחית בגלל התפשטות מחלת הקורונה. כמובן שתוך כדי תנועה עוד ועוד אירועים בוטלו ופתאום, בלי שום אזהרה מוקדמת, החיים של כולנו נעצרו.  זהו מצב שמעולם לא הכרנו. סיטואציה זרה ומפחידה. הנחמה היחידה שאני מוצאת בכל הקטסטרופה הזאת היא שאני יחד עם בני משפחתי בביתי שהוא מבצרי. אבל גם במבצר, איתן עד כמה שיהיה, כדאי לקיים חיי שיגרה, צריך להעסיק את הילדים ולנסות לשמור על שפיות בתוך הכאוס.
לחיות עם ארבעה ילדים, כלב וחתולה בבית סגור בימים גשומים כשעננת הקורונה מרחפת מעל, זאת משימה לא פשוטה. אני מנסה לחשוב על משפט ציני כדי לרכך את דבריי, לשמור על הומר גם אם הוא שחור, אבל אני פשוט לא מצליחה. זוהי סיטואציה שאף אחד לא חלם שתתרחש אבל הנה היא כאן ולא נראה שהמצב הולך להשתנות בקרוב.

מעולם לא הייתי יצירתית יותר, אנחנו מרבים לבשל יחד (ולשרוף לא מעט תבשילים), לאכול יחד, ללמוד יחד ובעיקר לשחק. אני מנסה לדייק את הרצונות שלהם, ללמוד יחד איתם תוך כדי תנועה מה כיף לנו ומה פחות. יש לנו ימים מדהימים וכמו אצל כולם יש לא מעט קושי שמתגמד נוכח מה שקורה בחוץ. לצד ההורים שצריכים למצוא פתרונות יצירתיים לתעסוקה עם הילדים ישנם כמובן בעלי העסקים. כל אותם עצמאים שברגע אחד חרב עליהם עולמם. אני לא יכולה לדמיין מה עובר על כל אותם מפעלים שהתכוננו לקראת החג, הצטיידו בסחורה ואז קיבלו את הגזרה הכלכלית הקשה שבתקופה הקרובה, הכול מושבת. בתי עסק עברו למתכונת חירום. עבור חלקם זהו גזר דין מוות וליתר ייקח זמן רב להתאושש מהמכה.

ההמלצות שהבאתי כאן הן כמובן כדי להנעים את זמנינו, אבל לא פחות חשוב, כדי לסייע לכל אותם בעלי עסקים שזקוקים לנו היום יותר מתמיד. קבלו כמה רעיונות למשחקים מקסימים שאת כולם ניתן להזמין און ליין. למרות שזוהי תקופה קשה של אי ודאות עבור כולנו, הרשו לעצמכם לרכוש ולו משחק אחד כדי לפרגן לעסקים ישראלים שזקוקים לנו בעיקר בימים אלו.
משחק נעים.

ניסויים מתפוצצים- גאדג'טשופ.

אם הילדים שלכם סקרנים או שבא לכם להעשיר אותם עם קצת מדע, בגאדג'טשופ מצאתי כמה ערכות מחקר שכוללות ניסויים לימודיים מהנים. בערכת "ניסויים מתפוצצים" יש לא פחות מ- 15 ניסויים מרתקים. ערכה נוספת היא "ערכת ניסויי כימיה". היא כוללת משקפי הגנה, מבחנות מעבדה, פינצטה, מזרק, כלי מדידה ועוד, באמצעותם ובאמצעות חומרים בסיסיים שנמצאים בכל מטבח פרטי, ניתן לערוך עשרות ניסויים. הניסויים בשתי הערכות אינם מסוכנים ומתאימים לילדים מגיל 8 בליווי מבוגר. מוצרי המותג בוקי צרפת נבדקים על ידי מעבדות עצמאיות ועומדים בכל התקנים האירופאים המחמירים ביותר.

מחיר: החל מ 69 ש"ח לערכה.
להשיג ב- www.Gadgetshop.co.il

לטייל בעולם מבלי לצאת מהבית

אין כמו אסקפיזם טהור בעיקר בימים אלו. אם פעם חשבנו לאן נרצה לטוס, היום אנחנו חושבים איך לצאת להליכה קלה מחוץ לבית כדי לחלץ עצמות. אם אתם בכל זאת חולמים על חו"ל, הנה המלצה שווה לפאזל ייחודי שמפעיל את הראש ויוצר בסיומו מודל של מקום בו ביקרנו בעבר או שאנו מקווים להגיע ולטייל בו בעתיד. הפאזלים מבית נשיונל ג'אוגרפיק הם פאזלים בשלושה מימדים הזמינים בדגמים לבחירה. הראשון של העיר לונדון השני של האימפייר סטייט בילדינג בניו יורק והשלישי הקולוסאום המפורסם ברומא. הפאזלים מגיעים בקופסא עם משטח וחוברת הרכבה, ואפילו צ'ופר- חוברת תיירות חינוכית שמסבירה על היעד התיירותי אותו אנו בונים. בניית הפאזל מקנה פיתוח חשיבה ומוטוריקה עדינה לילדים ולמבוגרים כאחד. לאחר סיום הבנייה, ניתן לצפות בדגם מפואר של האתר הנבחר ולהרגיש כאילו אנו שם! את הפאזל המוכן ניתן להציג לאחר מכן כפריט עיצובי בחדר הילד או בכל אחד מחללי הבית.

המחיר: 79 ש"ח במקום 99 ש"ח לכל אחד מהדגמים.
להשיג ב- www.Gadgetshop.co.il

חוויה של נייר- פסלי נייר להרכבה עצמית

אם אתם יצירתיים (וגם אם לא), קבלו המלצה למשחק קיפולי נייר מושקע במיוחד שיעביר עם הילדים כמה שעות של הנאה מרובה בבית. ערכת ׳חוויה של נייר׳ מאפשרת בנייה עצמית של פסלי נייר - רובוטים, חיות ופרצופים שונים שהילדים בונים בקלות ומפיחים בהם רוח חיים! הערכות הצבעוניות מגיעות עד הבית וכוללות ניירות מיוחדים והוראות מאוירות ופשוטות. הילדים מפתחים את המיומנויות המוטוריות שלהם ונשארים עם יצירות משמחות -מעשה ידם.
הרעיון מקסים. הילדים שלי עבדו עם הערכה שעות כשבסוף קיבלנו צבא של בובות תלת מימד מאוירות להשוויץ בהן. הערכה כוללת 10 פסלי פרצופים גאומטריים, 3 פסלי רובוטים ו 3 פסלי חיות ,קרנף ג'ירפה ופיל, מודפסים ע"ג נייר מיוחד ומלווים בדפי הוראות מאוירים. אילו אינם "קיפולי נייר " (אוריגאמי) אלא פסלי/דגמי נייר שיש לגזור לקפל ולהדביק.

מחיר הערכה - 63 שקלים.
את הערכה אפשר להזמין ישירות מדף הפייסבוק שנקרא- חוויה של נייר: havayashelneyar

מתפוצצים עוד רגע משעמום? קבלו רעיון

חתולי מתפוצצים של "הקוביה" הוא משחק קלפים נהדר. הוא נמכר לראשונה בארץ בגרסה בעברית, אחרי ששבר שיא בגיוס המונים לפיתוחו לפני כמה שנים. המטרה היא להישאר אחרון במשחק, תוך הימנעות והדיפה של קלפים "מתפוצצים".

תיאור המשחק: לאחר חלוקה ראשונית של קלפים, כל שחקן מרים בתורו קלף אחד מהערמה המוסתרת, בתקווה שלא לקבל קלף של "חתול מתפוצץ", שיוציא אותו מהמשחק. לרשות השחקנים קלפי הגנה המנטרלים את הפיצוץ, כמו קלף סמן לייזר, ליטופי בטן, כריך קאטניפ וקלפים חתוליים נוספים. שאר הקלפים מיועדים להזיז מאיתנו והלאה את סכנת הפיצוץ, ולהתקיל את השחקנים האחרים ואף לקחת מהם קלפים מבוקשים. מי שנשאר/ת אחרונ/ה במשחק – מנצח/ת.

מתאים לגילאי 10 ומעלה, מיועד ל 2-5 משתתפים.
מחיר: 89.90 ש"ח

החוש השישי

עוד משחק מצוין של הקוביה הוא החוש השישי. יודעים לקרוא מחשבות? משחק קלפים שיתופי, מפתיע ומשעשע, שמטרתו התקדמות משותפת לקראת ניצחון קולקטיבי – מבלי להחליף אף מילה במהלך המשחק!

תיאור המשחק: למשחק 12 שלבים. בכל שלב מחלקים למשתתפים מספר קלפים בהתאם לשלב בו נמצאים (קלף אחד בשלב 1, 2 קלפים בשלב 2 וכן הלאה). מבלי להחליף מילה, לסמן או לרמוז בכל דרך בלתי מילולית אחרת, כל שחקן מניח בתורו קלף בערימה המשותפת. המטרה היא להניח קלפים בסדר עולה בלבד. לרשות השחקנים עומדים קלפי הצלה המאפשרים לשחקנים להיפטר מהקלפים הנמוכים המצויים בידיהם ולהתקדם במשחק, מבלי להיפסל.

מתאים לגילאי 8 ומעלה, 2-4 משתתפים.
מחיר: 79.90 ש"ח
hakubia.com

קוקו בלוק- קודקוד

אם קצת נמאס לכם(כמו לכולנו) ממה שקורה בכדור הארץ, קוקו בלוק- חלל של קודקוד ייקח אתכם לביקור קצר בכמה גלקסיות. המשחק הינו משחק ייחודי המפתח חשיבה לוגית והתמצאות המרחב. בוחרים כרטיס מאתגר, ממקמים את הלבנים כך שיתאימו לצבע הקוקו בלוק בכרטיס האתגר ללא חורים וללא הנחה של צבעים זהים סמוך זה לזה.  הצלחתם? ניצחתם. המשחק שקצת הזכיר לי טטריס, מפעיל את התאים הרדומים שלנו והוא קל ונעים לביצוע.

החל מגיל 6
מחיר 86 ש"ח
kodkod.co.il

רולית (rolit)

עם רולית של קודקוד תהיו במתח עד סוף המשחק! הוא מרגש ובלתי צפוי, משחק בו הכול פתוח עד לרגע האחרון! המטרה של המשחק היא לחסום את "הרולות" של היריב ולהשתלט עליהן על ידי הפיכת הצבע המקורי לצבע שלך!

איך משחקים? מטילים את הרולה כמו קובייה ומתחילים להניח את הרולה על הלוח.
רוצים טיפ? נסו להשתלט על הפינות בהקדם וככה יהיה לכם קל יותר לנצח.

החל מגיל 6, 2-4 שחקנים
מחיר 179 שקלים
kodkod.co.il

משחקים בקובייה- הנסיך הקטן

זום קיוב, קובייה במהירות האור- דרך נפלאה להעביר את הזמן עם הילדים. בקובייה קיימים שישה מצבי מ שחק וניתן לשחק זה נגד זה או נגד הקובייה.

המטרה פשוטה:
מהירות האור- היו מהירים צברו כמה שיותר נקודות על ידי לחיצה אחד משני האורות שנדלקים.
מהירות האור לאלופים- היו מהירים צברו כמה שיותר נקודות על ידי לחיצה אחד האורות שנדלקים.
מסרו את הקובייה- שחקו נגד חבריכם עד ששה משתתפים שונים.
אלופי הזיכרון- נסו לחזור אחר הקובייה כמה שיותר
תפסו את האור- נסו לתפוס את האורות הנדלקים לפני שיעברו לפאה אחרת
השתיקו את הקובייה- האזינו לקובייה ולחצו בזריזות על הכפתור כאשר הצליל מתגבר.

מומלץ לגילאי 5 ומעלה.
מחיר מומלץ: 99.90 ש"ח
littleprince.co.il

אגב שימו לב- בימים אלו יש מבצע לרוכשים באתר: בקניה מעל 250 ש"ח משלמים רק 200 ש"ח

BAMBOLINA בובה מדברת

אם הילדים שלכם מתפעלים מבובות מדברות באתר של הנסיך הקטן קיימת בובה שדוברת לא פחות מעשרים וחמישה משפטים שונים.

במבולינה- דוברת עברית, מעודדת פעילות כיפית ויצירתית ומאפשרת לילדים ליצור עולם משלהם. יחד עם במבולינה, מגלים הילדים רגשות ראשוניים, קובעים כללים ונכנסים לעולם הדמיון. הם לומדים יחד איתה אכפתיות ורגישות. המשפטים מעודדים את הילדים להביע רגשות, לשיר, לצייר, לרקוד, לספר סיפור ועוד. BAMBOLINA בגודל של 38 ס"מ. דוברת 25 משפטים שונים: אני אוהבת אותך, אני רוצה חיבוק, תספרי לי סיפור, תשירי לי שיר, אני רעבה, אני עייפה, אני אוהבת את השמלה שלי, בואי נשחק, מתי יש לך יום הולדת? איך קוראים לחברות שלך? אני עצובה, אולי נלך לטייל? בואי נרקוד, אולי נשמע מוזיקה? איזה כיף איתך! את רוצה להיות חברה שלי? בואי נצייר ציור, איזה צבע את הכי אוהבת? את הכי יפה! אני רוצה נשיקה, אני רוצה לשבת, אני רוצה לרקוד, אולי נלך לגן השעשועים?, רוצה לראות טלוויזיה? אני רוצה שיער כמו שלך, אני רוצה שמלה כמו שלך.

מחיר מומלץ לצרכן: BAMBOLINA מאובזרת עם שתי תלבושות נוספות לבובה :299.90 ש"ח 
מחיר מומלץ. BAMBOLINA הבובה בלבד 199.90 ש"ח
בקנייה מעל 250 ש"ח, משלמים 200 ש"ח
littleprince.co.il

יוצרים סדר יום- פלפוט

את פלפוט אני אוהבת כי יש באתר החברה כל מה שיעזור לנו לברוח עם הילדים למקום צבעוני יותר, נעים יותר וקליל יותר מבלי לצאת מהבית. הכל רך ומונגש לילדים, מפעוטות ועד לגילאים גדולים יותר.

ליצירתיים שבינינו אני ממליצה על MALLO , בצק רך בטכנולוגיה מיוחדת, בעל מגע משי שמאפשר ליצור כיד הדמיון. הוא מגיע במארזים וגדלים שונים, ליצירת דמויות של חיות ג'ונגל מדליקות. הצבעים שלו נעימים, הבצק קליל מאוד, קל לפסל איתו והמשחק מגיע עם הוראות מפורטות ונוחות להפליא. לאחר פיסול החיה ניתן להניח אותה בחדר הילד. אנחנו שיחקנו יחד עם הילדים מגיל ארבע ועד 12 וכולם נהנו באותה המידה. יש לציין שלאחר יצירת החיה אין כ"כ אפשרות לשימוש חוזר בשונה מבצק משום שהחיה מתקשה ונשארת למזכרת.

Lots a Loops - משחק יצירה נוסף מבית פלפוט. יצירת אביזרים ותכשיטים חדשים ומעוצבים בשיטת אריגה מגניבה וקלה, עם גומיות נמתחות בשלל צבעים. את התוצר ניתן לקשור לילקוט( ממש ברגע שנחזור לשגרה והילדים ישובו לבית הספר), צמיד, טבעת, חגורה או ליצור צמידי חברות בעיקר לאח או לאחות בימים אלו. המשחק מגיע בשני גדלים של מארזים המכילים גומיות ליצירת צמידים, טבעות וסרטים, בתוספת צ׳ארמים מהממים בדמויות של חיות. אורגים את הגומיות על פי ההוראות ומקבלים תכשיטים מקסימים.
palphot.co.il

ממוגנטים לבית ולמשחק

אתר מקופלת מציג מגוון גדול של משחקים, לצד בובות, מתנות וכלי בית. יש בו מבחר של משחקי יצירה, מתנות ודברים כיפיים לבית והוא מאורגן היטב כך שקל להתמצא בו או פשוט ללכת לאיבוד בין כל הדברים הכיפיים המוצעים בו.
אחד המשחקים שאני הכי אוהבת לשחק עם ילדיי הוא המגפורמרס מבית פוקסמיינד, משחק הצורות הגיאומטריות ליצירת מודלים תלת ממדיים.
האתר מציע את המשחק עם 62 חלקים איתם ניתן ליצור כל מה שעולה על דעתנו.

מחיר: 420 ש"ח, מגיל 3 ומעלה
האתר מציע משלוחים לכל הארץ.
mekupelet.co.il

טאקו- גאוני

עוד משחק חדש ומצוין לילדים וגם להורים הוא טאקו של חברת גאוני. זהו משחק קומפקטי וקל לתפעול.  על השחקן לחשוב, לזכור ולבצע כמה פעולות יחד.

עליכם לעשות כמה פעולות פשוטות:
• לומר את אחת המילים הבאות עפ"י הסדר הבא (ולפי סדר הישיבה של השחקנים): טאקו, חתול, עז, גבינה, פיצה – וחוזר חלילה.
• במקביל לאמירת המילה יש להניח קלף במרכז השולחן, לקלוט ולהבין אם יש התאמה בין המילה שנאמרה - לקלף שהונח על השולחן
• אם יש התאמה – יש להניח במהירות את היד על ערימת הקלפים
• אם הונח קלף מיוחד: גורילה, לוויתן או בונה - יש לבצע בזריזות את הפעולה הנדרשת בהתאם לקלף שהונח - ומייד להניח את היד על ערימת הקלפים.
• השחקן האחרון שהניח את ידו - אוסף את ערימת הקלפים, ומתחיל את הסבב הבא
הראשון שסיים את ערימת הקלפים שבידיו, מנצח במשחק.

אז... תתחילו לשנן: טאקו, חתול, עז, גבינה, פיצה.בהצלחה.

המשחק כולל 64 קלפים, מתאים ל- 2-8 משתתפים, מגיל 8.
מחיר- 59.90 ש"ח
ניתן להשיג באתר של גאוני geoni.co.il ולקבל במשלוח הביתה.

דומינו משולשים- "תלתן"

משחק המסייע לרכוש מיומנות מתמטית, בעיקר בימים אלו בהם בית הספר מושבת והילדים צריכים לחזור על החומר בצורה חווייתית בבית. סדרת "מתמטי-קל", כוללת שני משחקים: "דומינו משולשים עד 12" ו-"דומינו משולשים עד 20". המשחקים מכילים אריחי דומינו משולשים (במקום המלבניים המוכרים), כך שהם מאפשרים משחק רב כיווני.  המשחקים מעודדים תרגול של פעולות חשבון מגוונות (עד 12, או עד 20), זריזות מחשבה, ראייה חזותית ומרחבית, מהירות תגובה, זריזות ידיים ויכולות מוטוריות. אפשר לשחק בדומינו בכמה רמות. כל משחק מיועד לקבוצת גיל צעירה שונה. בכל משחק 30 משולשי דומינו העשויים מקרטון עבה וקשיח, בגודל נוח לאחיזה.
מתאים ל-4-1 שחקנים

מיועד לילדים מגיל 4 שנים (דומינו משולשים עד 12) , מגיל 6 שנים (דומינו משולשים עד 20).
מחיר: 35 ש"ח.
לרכישה אתר תילתן: tiltan.com

פרופסורים מלידה

אם אתם מחפשים מתנה מיוחדת וחכמה לילדים הנה רעיון נוסף-  חברת "סנאפ סרקיטס ישראל" מציגה את ערכת "סנאפ סרקיטס ג'וניור" המלמדת את עקרונות החשמל והאלקטרוניקה בדרך מהנה, תוך בניית צלחת מעופפת, פעמון מוסיקלי ועוד. הערכה תוכננה עבור ילדים וילדות באופן שימחיש עבורם עולם מרתק זה, תוך התנסות אמיתית ומעשית, הכוללת הרכבת מעגלים חשמליים לבנייה של למעלה מ-100 משימות מרתקות כמו - נורה ומאוורר, צלחת מעופפת, פעמון מוסיקלי, צופר משטרתי הנשלט באמצאות אור, נורה הנשמעת לפקודות קוליות, קולות מנוע של חללית ועוד. הערכה כוללת את כל הרכיבים הנדרשים להרכבת המשימות השונות: מנוע חשמלי, מפסקים, מנורת לד, חיישנים, מוליכים, נגד ועוד. חוברת הוראות מפורטת, הכוללת שרטוטים וכתובה בשפה ברורה, מאפשרת לילד להתנסות בעצמו בעולם לא מוכר ומסתורי זה, להרכיב מעגלים חשמליים ולבנות מגוון פרויקטים באופן קל, פשוט ובטיחותי.  כדי שגם ילדים מגיל צעיר יוכלו לחוות את המשחק, שיטות החיבור וההרכבה האלקטרוניות במשחק לא דורשות הלחמה או שימוש בכלים נוספים: כל החלקים מתחברים זה לזה בקלות באמצעות תיקתקים (כמו אלו שבבגדים).  הערכה איכותית ורב פעמית, כך שהילד יכול לשחק בה הרבה פעמים: לבנות, ללמוד, ליהנות, לפרק ולהרכיב את האתגר הבא. למשחק תו תקן בינלאומי והוא באישור מכון התקנים הישראלי.

מתאים מגיל 8 , אחריות: שנתיים.
מחיר: החל מ-229 ש"ח.
להשיג באתר snapcircuits.co.il

סיפור ולמיטה, לא לנסיכות בלבד

אם אתם בעניין של ספרי נסיכות, הוצאת ספר לכל משיקה 5 ספרים חדשים בסדרה המצליחה "מועדון הנסיכות" שכבשה את לבבותיהן של ילדות רבות(וגם ילדים) בארץ ובעולם. חמשת הספרים החדשים שיוצאים לאור בישראל מזמינים את הקוראות הצעירות לבקר בעולמן של 5 נסיכות אמיתיות בהן לא פגשו בספרים הקודמים, ולהצטרף להרפתקאות קסומות ומעצימות. הטקסט גדול ומנוקד והספרים מלווים באיורים בשחור לבן, שהופכים את הסיפורים למוחשיים יותר. מחברת הסדרה היא סופרת הילדים הבריטית ויויאן פרנץ', אשר הוציאה עד היום למעלה מ-200 ספרי ילדים. חמשת הספרים החדשים בסדרה: מועדון הנסיכות - הנסיכה תום, מועדון הנסיכות - הנסיכה קייטלין, מועדון הנסיכות - הנסיכה לינדסי, מועדון הנסיכות - הנסיכה אבי ועוד.

הוצאת ספר לכל.
74 שקל , משלוח חינם בקנייה מעל 130 ש"ח
כתובת האתר:seferlakol.co.il

ובנימה אופטימית,
"החיים הם עשרה אחוזים מה שקורה לכם ותשעים אחוזים איך אתם מגיבים לכך" (צ'ארלס סווינדול)

בידוד קל ונעים
והכי חשוב, בריאות לכולם.
שלכם, שני.

קצת עליי

שני בן יעיש שמוראק, אימא, מגישה, עורכת תוכן, יוצרת תוכן, כתבת נדל"ן וצרכנות בארץ ובעולם.
אשמח לענות לכם על שאלות כאן ובדף האינסטגרם שלי.
חפשו אותי באינסטגרם: shonbenyaish@

אז מה חשבתם?

שתפו איתי

אולי יעניין אתכם גם:

הכתבות הנצפות ביותר בקטגורית בלוג, ילדים

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *