גשם של משחקים

גשם של משחקים

שני בן יעיש שמוראק עם המשחקים שיעשו לכם את חנוכה.

 
 

בכל סוף שנה, הילדים שלי ממתינים לחג הכי כלכלי אצלנו בבית. חג החנוכה. מעולם לא נתקלתי בקיצוניות כה גדולה בחיי. הרצון העז שלהם לקבל דמי חנוכה לצד המהירות בה הם זורקים את השלל  באיזו פינה בבית ושוכחים מקיומו  תמיד מעוררים בי פליאה. דמי החנוכה הם תירוץ מצוין לשיטוט קצר בחנויות ( גם האינטרנטיות) ובחירה של כמה משחקי חורף שווים, גם  לילדים וגם להורים.

השבוע חזרתי הביתה עם חשק עז להוציא משחק קופסא ולעשות ערב בנים ואימא. ובכן, מסתבר שלאסוף שלושה בנים (הקטנה הייתה אצל סבתוש) לכדי משחק קופסא זאת משימה לא כ"כ פשוטה.

"אימא לא עכשיו, אני חייב לסיים משהו בקלאש רויאל".
"נו אימא אני באמצע רייד עכשיו"
"אימוש אפשר עוד חצי שעה? אנחנו בדיוק בשיא של טורניר כיתתי בסוני"

מי שאין לו  ילד בגיל המתאים כנראה לא יבין על מה אני מדברת, בדיוק כפי שאני לא מבינה על מה הם מדברים. כן כן,  אני שני ולבנים שלי יש  שפה משל עצמם שאת רובה אני לא מבינה. בקיצור הבנתם את הרעיון. סוני, אקס בוקס ושאר קונסולות המשחק  השתלטו לי על הילדים ואם אני לא מציבה גבולות סביר להניח שהדמות המרקדת מהפורטנייט תשב לאכול איתנו מדי יום ארוחת צהריים. וזה לא שאין אלטרנטיבות. משחקי הקופסא של היום הם סופר מגניבים ומותאמים בדיוק לדור החדש והטכנולוגי. הם חכמים כמו הילדים שלנו( שאגב הרבה יותר חכמים מאיתנו כשהיינו בגילם), מתוחכמים ומלאים בהפתעות ואתגרים. 

אז בתור אחת שעדיין מכורה לרמי קוב ולטאקי עם השתיים פלוס הישן והטוב,
(לא זה עם הכתרים והחלפת הקלפים, ההוא  של פעם נו...)
אני מציגה לכם את כל המשחקים הכי שווים לחורף 2020:

סטרטגו- החיים בשדה הקרב

מי שלא מכיר את השם, סטרטגו הוא לוח משחק שהומצא אי שם בשנות ה 60. אם אהבתם את משחקי הכס אתם תיהנו לשחק בסטרטגו  שמשלב קרבות ואסטרטגיה בשדה הקרב. 

אז מה עושים במשחק? 
אתם המפקדים, לרשותכם עומד צבא ויאללה בלגן... 
כל חייל יכול לנוע משבצת אחת - לפנים, לאחור או לצדדים אך לא באלכסון. יוצאים מן הכלל הם הפצצה והדגל, הם אינם יכולים  לנוע, והטוראי/גשש, היכול לנוע מספר משבצות כרצונו באחד מארבעת הכיוונים, אך לא לדלג מעל כלים. הרעיון הוא להתקדם , להציב כוחות ולחסל את האויב.

מתאים מגיל שבע ומיועד לשני שחקנים ראש בראש.
סטרטגו מבית קודקוד.
מחיר: 159 ש"ח.

שוק הדרקונים הצף 

עוד משחק שמשלב אסטרטגיה הוא שוק הדרקונים הצף. נתחיל מזה שהחיילים שלו הם ממש יפים, צבועים בצבעים  שעושים חשק להילחם (בכאילו). אם אתם חובבי פנטזיה זה המשחק עבורכם. בשוק הצף תמצאו דרקונים, נסיכות מטבעות זהב ואוצרות. 

וזוהי העלילה בקצרה:
נסיכת מפרץ הדרקון, הנסיכה סו, מתחתנת בסוף השבוע. כמקובל בממלכה, על כל בית אצולה לשלוח לשוק הדרקונים הצף שבמפרץ את יורש הבית, כדי להשיג עבור הנסיכה אוצרות ומתנות. כיורש של אחד מבתי האצולה, אתה יודע שהדרך הכי טובה להשיגן היא לרוץ ולקפץ מסירה לסירה וללקט מתנות ואוצרות מתחת לאף של יורשים אחרים. 

שוק הדרקונים הצף מבית גאוני.
מתאים ל- 2- 4 משתתפים, מגיל שבע ומעלה (וגם ממש מתאים למבוגרים).
מחיר: 119.90 ש"ח.

משחק החשיבה - קיובולו

טוב, למשחק הזה התמכרתי!

אם יש משחק ששיחקנו בו יום כן יום לא בחודש האחרון זהו הקיובולו. המשחק מאוד פשוט. זוכרים את הטטריס של פעם? אז כזה אבל עם קוביות עץ צבעוניות  וקובייה נוספת שאחראית על הצורות הבאות שיפלו בתור שלך. כל אחד מהמשתתפים צריך לבנות את הקובייה המושלמת באמצעות הצורות שמגרילה הקובייה והראשון לנצח הוא זה שסיים את המלאכה. 

מכיל חלקים קטנים, אינו מיועד לילדים מתחת לגיל-3.
קיובולו מבית אקספלור טויס.
מחיר: 89 ש"ח.

תפוס גמד

אחרי הלידה האחרונה שלי( לידה שלישית אחרי תאומים, ילדה רביעית במספר) הגעתי למסקנה שהזיכרון שלי עובר איזה משברון. כבר במהלך ההיריון הייתה מן תחושת בלבול, מפתחות של אוטו ששכבו לילות שלמים במקרר או ארנק שנכנס לארון הבגדים( נשבעת שאני לא צוחקת). אז בדקתי את זה לעומק ויש תיאוריות שלמות סביב העניין הזה. יש לא מעט רופאים שמאשרים את ההנחה שאחרי הלידה הזיכרון קצת רופף. כשגיליתי את "תפוס גמד"  התאהבתי בו כי הוא ממש  מחדד לי את הזיכרון. זה אמנם לא סודוקו אבל המשחק עושה איתי כושר למוח וגורם לי לאמץ את השרירים ולרצות לזכור טוב יותר כדי לנצח את הילדים שלי..

הרעיון של המשחק פשוט אך הוא אינו פשוט לביצוע. לכל משתתף יש ערכת קלפים שאיתה הוא צריך להרכיב דמות של גמד. אמממה, לא סתם גמד אלא גמד שאותו הוא ראה רגע קודם בתצוגה של שנייה וחצי. הקלפים שכל שחקן מקבל מאוד דומים אך עם שינויים קלים(אורך הזקן, צבע הנעליים ועוד)  ומסתבר שזה לא כזה פשוט להרכיב גמד במהרה בימינו. 

הרעיון מקסים, הקלפים צבעוניים ואיכותיים וזה פשוט מצחיק לראות בסוף כל סיבוב איזה גמד כל אחד מהילדים הצליח להרכיב. 

תפוס גמד מבית ישראטויס.
מתאים מגיל 4 ועד 120.
מיועד ל 2-4 שחקנים.
מחיר: 79 ש"ח.

משחק החשיבה קיטו - keetoo

קיטו עובד על רעיון דומה של חשיבה מהירה וזריזות. הוא מגיע בקופסת פח מדליקה שגם שומרת עליו לאורך זמן.

המטרה היא  להיות הראשון לזהות את הסמלים החסרים מכל קלף ולאסוף את מירב הנקודות. אם סיימתם  תצעקו "KEETOO" כדי להוציא מריכוז את מהשחקנים האחרים ולמנוע מהם לפענח את הפרטים החסרים לפניכם. אם אתם אוהבים משחק קלפים שמשלב זיכרון ותחרות בין השחקנים קיטו הוא משחק ממש חמוד. 

קיטו מבית אקספלור טויס.
מתאים מגיל 5.
מחיר: 69.90 ש"ח. 

קרב מוחות

לא נעים לי להודות אבל מעולם לא הצלחתי לנצח בקרב מוחות למרות שמאוד מאוד התאמצתי. מדובר במשחק שמצריך ראייה חזותית, מיקוד, תשומת לב וחשיבה מהירה. כל שחקן מקבל לוח (שקצת הזכיר לי קובייה הונגרית במהות שלו) ובאמצעותו הוא צריך לסדר תמונה כך שתתאים לקלף מרכזי שנפתח מהקופה. הראשון לסדר את התמונה המושלמת הוא הזוכה בסיבוב.  

למשחק יש כמה רמות והוא מאוד מאתגר.  אני חייבת לציין שהוא לא מצריך סידור מורכב  והוא מאוד פשוט לתפעול. מצד שני הוא מאוד מתוחכם ומצריך מחשבה רבה לצד זריזות .

קרב מוחות מבית גאוני.
מתאים מגיל 8.
מחיר: 119 ש"ח.

תן חיוך

אם אתם בעניין של תזונה נכונה ורוצים להקנות לילדים ערכים של שמירה על אורח חיים בריא זה ממש משחק שיתאים לכם( הוא מיועד כמובן לכולם אבל מי שזה חשוב לו במיוחד  ישמח לשמוע שקיים משחק כזה).

מדובר במשחק חווייתי שמאפשר לילדים לזהות מאכלים בריאים, להימנע ממאכלים פחות בריאים ומעודד אותם לצחצח שיניים. מטרת המשחק היא לזהות ולצבור שמונה מאכלים בריאים מבלי שיהיו לנו חורים בשיניים.

הרעיון הוא לצעוד על המסלול( שנמצא על לוח המשחק)  ולאסוף מאכלים בריאים. בכל פעם שעוצרים על משבצת עם דברי מתיקה – בום! יש לכם חור בשן ואתם מקבלים שן עצובה. אם צברתם שתי שיניים עצובות הולכים היישר למרפאת השיניים. עצרתם על משבצת מברשת השיניים? מצוין, השיניים שלכם עכשיו בריאות. המשתתף הראשון שצבר שמונה מאכלים בריאים ואין לו חורים בשיניים (שיניים עצובות) הוא המנצח.

תן חיוך מבית קודקוד.
המשחק מיועד ל-2-4 משתתפים.
גילאי 4-10.
מחיר: 89 ש"ח. 

מסביב לעולם

כשפתחתי את משחק הקופסא מסביב לעולם קודם כל נדהמתי מרמת המחשבה שעומדת מאחורי כל פרט ופרט במשחק. זה משחק שמזכיר מאוד את המונופול של קודקוד ומצד שני הוא שונה מפני שהוא חוצה יבשות ובנוי קצת אחרת. משתתפי המשחק צריכים לצבור נכסים מעבר לים, הם מצוידים בדרכון ומשחקים בשקלים ובדולרים. לוח המשחק עגול צבעוני ומאוד איכותי. בכלל אני חייבת לציין שעברו תחת ידיי לא מעט משחקים של ישראטויס ותמיד יש תחושה ששמו דגש על איכות המוצר, גם בפאזלים המיוחדים שלהם( תלת מימד מהממים ) וגם במשחקי הזיכרון שבדקתי. המנצח במשחק הוא זה שנותר עם הכי הרבה נכסים בארץ ובחו"ל. 

אגב, למיטיבי הלכת יש במארז אפילו מילון מושגים שמתאר במדויק מונחים שצצים במשחק כמו בנק, דולרים ועוד ומה שיפה זה שהילדים נחשפים למגוון מדינות תוך כדי משחק. אהה והכי מגניב? את קלפי ההפתעה והמשימות שבמונופול המסורתי( והאהוב) מחליפים מסרונים ומיילים.  זהו משחק עסקים בינלאומי שיעביר לכם כמה שעות עסקיות עם כל בני המשפחה.

מסביב לעולם מבית ישראטויס.
גילאי 8+.
מחיר: 149 ש"ח.

לשבור את הקרח 2

הנה כמה עובדות שכנראה לא ידעתם על הנסיכה מארנדייל.
*הדמות שלה נולדה כבר בשנות ה 30 לטובת סרט אחר לגמרי שמעולם לא ראה אור.
*היא הבכורה מבין כל נסיכות דיסני.
 *היא נולדה ב- 21 לדצמבר שהוא גם היום הראשון של החורף וגם היום הקצר בשנה. 

עכשיו למה אני מספרת לכם את כל זה? מפני שמאז שיצא לשבור את הקרח 2 לקולנוע כל מה שאני שומעת בבית מליבי שלי( שהיא בת שלוש ורבע בקושי) זה שהיא רוצה את אלזה לצידה בכל גודל ובכל צורה אפשרית.

אז יש לנו אורחת בשם אלזה בבית. לפעמים היא איתנו סביב שולחן האוכל, לעיתים מתקלחת עם ליבי, שומעת איתנו סיפור לפני השינה  ואני לא מתביישת להודות שבאחד הלילות חלמתי שאלזה חיה איתנו בבית וחוסכת ממני חיפושים רבים של מרצ'נדייס  בחנויות השונות. אבל אז אני מתעוררת ומגלה שהחיפושים צריכים להימשך כדי שהשקט בבית יישמר.

אז קבלו את מקבץ אלזה ואלזה(וגם אנה אל דאגה) מבית דיסני ישראל שיחסוך לכם הרבה מאוד זמן של שיטוטים באתרי האינטרנט השונים. 

 

שלג על חדרי
כדור הבדולח של אלזה נראה כמו ביצת הפתעה שבתוכה יש ממלכת קרח קסומה עם פתיתי שלג שחושפים בהדרגה את הפנים שמתחבאים בפנים. הילדים מגלים את הדמות ואח"כ יכולים לשחק איתה ועם דמויות נוספות שאספו. מקסים.

כדור הבדולח - רשת פלפוט
מחיר: 59 ש"ח 

לתפוס תנומה עם אנה ואלזה
אם הילדים אוהבים לחלום על אלזה ואנה בלילות, בורדינון מצאתי קולקציה שלמה של "לשבור את הקרח 2" . מכריות נוי למיטה ועד מצעי פלנל חמים. יש להם גם נעלי בית, כותנות לילה, שטיחונים שמיכות, מגבות רחצה  וכל מה שניתן לחשוב עליו בדמויות אנה ואלזה מבית דיסני.

ורדינון
מחיר: החל מ 79 ש"ח.
(1+1 על הקולקציה)

ומה עוד?
באתר אמיגו( הנוח להפליא) מצאתי את אנה ואלזה אפילו בגרסת המשושים. מדובר במשחק שמיועד לגילאים הצעירים יותר. המשחק מכיל משושים צבעוניים, לוחות מצוירים ומגש שקוף ובעזרת כל אלו הילדים מרכיבים ציורים צבעוניים ככל העולה על רוחם.

אגב באתר קיים גם משחק הזיכרון של לשבור את הקרח, בינגו, דומינו ומשחק רביעיות לגיל קצת יותר מתקדם. ואם כל זה לא מספיק, בדיסני ישראל מתגאים גם בבובות פרווה בדמויות אנה ואלזה שיכולות להפוך לחפץ מעבר או סתם למשחק ואפילו בובות מוארות ששרות ומדברות( והן כ"כ יפות!)

קולקציית המשחקים של אנה ואלזה מבית אורדע.
גילאים 2-9.
מחיר: החל מ 49 ש"ח.
להשיג באתר אמיגו.

עיצוב בג’ינס

טוב הנה משחק שמיועד לכל האמהות הפאשניסטות. אם אתן מזהות חוש עיצוב מיוחד בגילאים הצעירים של הילד או הילדה קבלו פריט שהוא מאסט בבית! באתר של אמיגו נמכרת מכונת תפירה אמיתית בעלת דוושה רגלית במחיר שעושה חשק להתחיל לתפור. אני רק יכולה לדמיין לעצמי את הרגע שליבי תחזור מהגן ותבקש להתיישב ולעצב לעצמה איזה אאוטפיט 🙂 

ערכת התפירה מיועדת לנערות והיא מאפשרת למעצבי האופנה הצעירים לייצר ביגוד בשלל צבעים. חוץ ממכונת התפירה תקבלו בערכה גם בדים ובובות מודל. בקיצור אני לוקחת אתנחתא והולכת לבדוק אותה.

עיצוב בג'ינס, יצירה.
מחיר: 174.99 ש"ח.
להשיג באתר אמיגו ואם אתם רוצים להעניק את הערכה במתנה יש אפילו אפשרות לארוז את המשחק בתשלום סמלי של חמישה שקלים

 בלאסטר Rebelle Mesenger- נרף

אם הילדים פחות בעניין של תפירה ויותר בעניין של מלחמה אתם בטוח מכירים את הנרף,  רובה שמגיע בכמה גדלים וכמה רמות משחק ונמכר לעיתים במחיר שערורייתי. הבנים שלי משחקים בנרף כבר שנים רבות. זהו הרובה המועדף עליהם ואם לומר את האמת גם עליי. למרות שהוא יקר והחצים שנמכרים בנפרד יקרים גם הם, הוא מעניק לי שקט וכשהם חוזרים מקרב הגון אני יודעת שהם הוציאו את מכסת האנרגיה היומית שלהם. הוא יורה חצי ספוג שלא מכאיבים במיוחד והכי חשוב הוא מוציא אותם מהמסכים וגורם להם לרוץ אחד אחרי השני בגינה במשך שעות ובכך הוא הופך לחביב הקהל מבחינתי. במהלך שיטוט באתר של אמיגו מצאתי דגם שתפס את תשומת ליבי- נרף עם מסרים סמויים שניתן להעביר בעזרת החצים. הוא מגיע בגוונים של סגלגל  בניגוד לנרף המקורי שמגיע בצבעי כחול- כתום ורק על זה מגיע לו דואז פואה.

נרף מבית הסברו, מגיע עם עט, חמישה חצים ומפענח מסרים.
מגיל 8 ומעלה.
להשיג בלעדית באתר אמיגו.
מחיר 59 ש"ח בלבד( הלם).

מרחק שנת אור- מאת עדית רונן סתר, הוצאת רימונים

בתור ילדה אחת המתנות האהובות עליי היה ספר קריאה מותח. בכל ערב הייתי מתגנבת למיטה עם ספר ופנס וקוראת הרבה אחרי שהגיעה שעת כיבוי האורות. היום בעידן הטאבלטים אני מנסה לשמר את האהבה לספרים ולהעביר אותה לילדים והגאווה הגדולה ביותר מבחינתי היא הידיעה שכשאנחנו מגיעים לצומת ספרים או לסטימצקי, הילדים מרגישים כמו בחנות ממתקים. מה אומר לכם, הצלחתי. הילדים שלי אוהבים ספרים. 

אז הנה המלצה חמה על סיפור שהתחיל בקיץ לימי החורף הקרירים:
הקיץ הגיע, ומאור יוצא עם משפחתו להרפתקה במדינה אחרת. ללמוד את השפה, להסתגל למדינה חדשה ולרקום חברויות חדשות, נראים לו כמו משימות בלתי אפשריות! 

יחד עם הוריו ואחותו שירה, שמעצבנת ומצחיקה בו-זמנית, מאור עובר שנה שבה הוא מגלה דברים חדשים על עצמו ועל העולם. הוא מתמודד עם ניצני ההתבגרות, פוגש בתוכו אומץ ותעוזה ומתגבר על אתגרים שמתרחשים בכל מקום שחיים בו ילדים – וכותב על כך יומן העשיר בתיאורי עולמו הפנימי ובגוף ראשון. בנוסף, המפגש הרב-תרבותי של מאור מאפשר לו להתבונן על הישראליות באור אחר וללמוד עליה ועל עצמו – הרבה מאוד. 

מרחק שנות אור, הוצאת רימונים.
מתאים לגילאים 9-12 
מחיר- 76 ש"ח.

ספר הסליים הגדול

ועכשיו לספר קצת שונה או שמא נאמר מילון? 
אז ככה, אחרי שקראתי בעיון רב את ספר הסליים הגדול אין לי ספק  שלאוהביי הסליים הספר הזה יהיה סוג של אנציקלופדיה מטורפת. יש בו את כל מתכוני הסליים האפשריים. עכשיו עזבו מתכונים, יש בו עשה ואל תעשה, טיפים לסליים המושלם, דברים שלא ידעתם על סליים. בקיצור ברגע שפתחתי את הספר, עולם שלם של ג'לי צבעוני ודביק נפרס בפניי.  סליים צ'אנקי מאנקי, מאפינס סליים, וואנט א- פאנטה סליים(בחיי), סליים קוקה קולה ועוד. אם הילדים שלכם אוהבים סליים ואתם לא חוששים מספה דביקה, הספר הזה מהמם.

ספר הסליים הגדול מבית פלפוט.
מחיר: 58 ש"ח

ערכת האפייה של סולתם

ערכת האפייה של סולתם מיועדת לילדים שהם חובבי בישול ואפייה( או לכאלו שחפצים בספר הסליים הגדול ורוצים להצטייד בכלים לאפיית סליים (: ) היא משמשת  למשחק אבל אל תטעו, היא אמיתית לחלוטין.  הילדים יכולים להשתמש במטרפה ובכלי הבישול ואפילו לאפות עוגה במיני תבנית שמצורפת למארז. כל הכלים הם אמיתיים אבל מיניאטוריים. הם ידידותיים לילדים, מתוקים להפליא ותכלס, זאת מתנה מקסימה לילדים שאוהבים לבשל ולאפות או לשחק בבישול ואפייה.

ערכת אפייה מבית סולתם
מחיר: 92 ש"ח

דייסון ג'וניור

אם במוצרים מוקטנים עסקינן, קבלו את שואב האבק הנמכר בעולם במהדורה מוקטנת. מסתבר שהדייסון שהפך בשנים האחרונות לחביב הקהל, נמכר בימים אלו בגרסא מיניאטורית לזאטוטים. זה לא סתם משחק, זה באמת עובד, עם הרעש ופעולת השאיבה. לא הייתי סומכת עליו או על הילדים שהבית יהיה מתוקתק אבל בגדול, הוא ניקה את גרגרי הלכלוך שישבו אצלנו בחדר המשפחה והוא בעיקר מצחיק אותי כשאני רואה את ליבי מנסה לעזור לנו בניקיון הבית. 

דייסון ג'וניור
להשיג דרך אפליקציית עידן 2000
מחיר: 148 ש"ח.

תיבת הפלאים של שינלנדיה 

והנה רעיון קסום למתנה סופר מקורית.  אם הילדים שלכם הגיעו לגיל שבו השיניים מתחילות לנשור, פיית השיניים מוזמנת להביא להם את הספר על ממלכת פיות השיניים, "תיבת הפלאים של שינלנדיה" המקסים והמאויר להפליא.

תיבת הפלאים מבוססת על סיפור קסום שמתרחש בממלכת שינלנדיה העתיקה והסודית של פיות ופיוני השיניים. העלילה מתקדמת באמצעות שלל הרפתקאות המוחבאות בתוך כיסים נסתרים שמהם נשלפים הפעלות, הפתעות ודפי פלאים, המזמינים את הבנות והבנים להתקדם צעד אחר צעד בתהליך נשירת שיני החלב. 

אצלנו בבית כל שן שנושרת הולכת לישון בלילה מתחת לכרית בחדר הילדים עד לבואה של פיית השיניים, שמגיעה להניח מתנה לכבוד השן שנשרה. גם היום כשהילדים כבר יחסית גדולים הם עדיין נאבקים בשאלה האם יש פיית שיניים או לא ולמרות שהם סקפטיים עדיין יש בהם זיק של תקווה שזוהי הפייה שמגיעה בלילה ומניחה את המתנה מתחת לראשם( ברור שזאת היא, אין כאן שאלה).

תיבת הפלאים של שינלנדיה- אהבתי מאוד! 
מאת דיאנה טנא.
מחיר: 180 שקל + דמי משלוח. 

אומרים שזה בכלל לא משנה במה אתם משחקים, מה שחשוב זה עם מי אתם משחקים.

והכי חשוב- 
"אנחנו לא מפסיקים לשחק כי אנחנו מתבגרים, אנחנו מתבגרים כי אנחנו מפסיקים לשחק". (ברנרד שו)

חג אורים שמח ומשחק נעים.
שני.

קצת עליי

שני בן יעיש שמוראק, אימא, מגישה, עורכת תוכן, יוצרת תוכן, כתבת נדל"ן וצרכנות בארץ ובעולם.
אשמח לענות לכם על שאלות כאן ובדף האינסטגרם שלי.
חפשו אותי באינסטגרם: shonbenyaish@

אז מה חשבתם?

שתפו איתי

אולי יעניין אתכם גם:

הכתבות הנצפות ביותר בקטגורית בלוג, ילדים, לייף סטייל

תגובות

Comments 7

  1. תודה שני המדהימה.
    אימצתי כמה משחקים לנכדים ולצהרון.
    בטוחה שכולם יהנו.
    עוקבת אחרייך ומתפעלת כל פעם מחדש.

  2. ממש תענוג לקרוא את הסקירה שלך. כשעומדים לבד, בלי ידע מוקדם, מול כל השפע בחנויות הצעצועים הולכים לאיבוד. עדיף ללכת עם רשימה, ועכשיו זו הרשימה שלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *