טיול יקבים ברמות נפתלי

טיול יקבים ברמות נפתלי

שירה לוינסון על היקבים עם הנוף לאגמון החולה.

רמות נפתלי הוא מושב עובדים קטן, הצופה מצד אחד לאגמון החולה ומצדו השני לחרמון. במושב גידולים חקלאיים רבים (זיתים, תפוחים, אגסים) אך ענבי המושב, שגדלים בעמק קדש, נחשבים על ידי מומחים למשובחים במיוחד והם נמכרים ליקבים רבים בארץ שמשלבים אותם ביין שלהם. אנחנו נסענו לרמות נפתלי כדי למצוא שקט אחרי תקופה עמוסה והופתענו לגלות כמה המקום שוקק חיים. היקבים מאפשרים ישיבה במקום וטעימות יין, בעקבות מגבלות הקורונה זכינו ליחס חם ואישי בכל יקב והסבר ארוך ומפורט על הנעשה במושב.

היקב הראשון בו ביקרנו הוא יקב רמות נפתלי. איציק, בעליו של היקב קיבל את פנינו בברכה והזמין אותנו להיכנס אל מרכז המבקרים, (אנחנו זכינו בביקור פרטי בעוד שבעידן שלפני הקורונה המקום היה מלא בקבוצות מכל העולם). היקב מציע פלטת גבינות, קרקרים זיתים וכמובן טעימות יין. אנחנו טעמנו שבעה סוגי יינות שמעל כולם בלטו שניים, "מלבק" ו"ברברה". במהלך כל הביקור רועי (בן משפחתו של איציק) ליווה אותנו עם סיפורים מעניינים על תהליך עשיית היין ואף הרשים אותנו ביכולתו "לקרוא אנשים" ולדעת מה המשקה שכל אחד אוהב, ובאופן מדהים לא טעה אפילו פעם אחת.

משם המשכנו ליקב 3 גפנים, יקב בוטיק שהוקם ע"י יוסי בן ברק ואשתו המקסימה שערכה לנו את הסיור והטעימות. הכרמים של היקב גדלים בעמק קדש המשתרע בשוליו של מושב רמות נפתלי וניתן לראות את האהבה ליין כבר בכניסה ליקב ,שבה רואים קודם כל את כרם "מלבק" ורק לאחר מכן את מרכז המבקרים (שלושה מיינות היקב זכו במדליות שונות בתחרות הבינלאומית ליין) . ביקב ערכנו סיור וטעימות של שמונה סוגי יינות, שאחד מהם טעמנו בפעם הראשונה בחיינו- "ויונייה גרגורי"-יין לבן בעל צבע עמוק של וויסקי אך בטעם פירותי וקליל. בנוסף להסבר על סוגי שמענו על ההתיישבות במקום ואופי החיים המיוחד במושב, שבו כמעט לכל משפחה יש משק חקלאי שונה.

את טיולנו במושב סיימנו ביקב עמרם, יקב בוטיק משפחתי אשר הוקם על ידי עמרם אזולאי ובנו אוהד. היקב מיצר כ 6000- בקבוקים בשנה ועמרם הוא מהכורמים הותיקים בארץ, תחילה הוא ייצר יין לצריכה עצמית ומשפחתית ובמשך השנים הרחיב את פועלו. מרכז המבקרים הוא במרתף ביתם שקירותיו מלאים בבקבוקי יין ותעודות מתחרויות שונות בהן היקב זכה. מכיוון שכבר היה סוף היום ערכנו טעימות של ארבעה סוגי יינות אדומים והיין האחרון FULL MOON, שענביו נבצרו מהכרם הפרטי של היקב, השאיר אותנו עם טעם של עוד (וגם קצת מחשבות על תאילנד).

היקבים נמצאים במרחק הליכה של עשר דקות אחד מהשני, אנחנו השארנו את הרכב בכניסה למושב וטיילנו ברגל כדי לספוג את האווירה של המושב (ואת היין). מי שרוצה להוסיף עוד קצת הליכה יכול לטייל באגמון החולה שנמצא כעשר דקות נסיעה מהמושב.

לסיכום אני רוצה לתת כמה טיפים ממני לטיול מוצלח:
מומלץ להזמין מקום מראש ליקבים,במיוחד אם אתם באים בסופ"ש.
בכל מקום יש אפשרות ישיבה בחלל הפתוח לחוששים מקורונה.
בשבת הרבה מסעדות באזור סגורות ולכן יש להיערך בהתאם.

קצת עליי

אני בת 21, סטודנטית למשפטים ומנהל עסקים.
לכל אדם יש את התחביב שעם השנים הפך לאהבה, בין אם זה מוזיקה, ספורט או אפילו קניות. עבורי זה קולינריה-אוכל ושתייה הם מקור ההנאה שלי. 
מוזמנים לפנות אליי באינסטגרם לכל שאלה והתייעצות shira_levinson@

אז מה חשבתם?

שתפו איתי

אולי יעניין אתכם גם:

הכתבות הנצפות ביותר בקטגורית לוקאל, נסיעות

תגובות

Comments 1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *