בחרתי שלא להניק אבל בחרתי להעניק!

מאת: שירן וינטר

אי שם ב- 2017 במהלך חופשה בעיר נופש ספרדית בין מנת ברבוניה מטוגנת לבין עוד בקבוק רוזה קר על החוף, גילינו שאנחנו עומדים להיות הורים, והיה ברור לנו שמרגע זה החיים משתנים, כמובן שהתרגשנו מאוד אבל הטיול שלנו רק התחיל ואמרנו לעצמנו זה מוקדם מדי להתעסק בזה, נגיע לארץ ונפגש עם הרופא וכשנגלה שהכל תקין, נתחיל להתכונן.

בינתיים חלפו חמישה ימים ואני כבר מקיאה את החיים, ואנחנו לקראת סיום החופשה הגענו ליעד האחרון-ברצלונה, אני משדרת עסקים כרגיל אבל מרגישה כמו סמרטוט, מה עושים? מחשבים מסלול מחדש ובמקום להעמיס שקיות ברמבלה, אני מעמיסה מים עם מלחים ומינרלים במלון, סופרת את השעות עד שנגיע לטיסה.

ההחלטה על שמו של הקטנצ׳יק, התקבלה ביום הברית חמש דקות לפני שהגענו לקליניקה. אבל את ההחלטה לא להניק כבר קיבלתי מזמן, וכן, לקחתי בחשבון את יתרונות ההנקה וידעתי שהיא מקור מצוין למזון טרי, טבעי ובריא לתינוק שלי, אבל לא ידעתי שאני הולכת להימדד באיכותיות שלי כאמא שלי רק על פי ההנקה. וממש לא לקחת בחשבון שיחד עם ההחלמה-מנטלית ופיזית, הסתגלות למצב משפחתי החדש, ועוד מיליון דברים שמגיעים יחד עם הילד הראשון שהגיח בתזמון מיוחד בדיוק ביום ההולדת שלי,21 ביוני.

כדאי לי מאוד גם לגדל עור של פיל, כי החל מרגע זה, כל אדם זר לחלוטין או קרוב יכול לבוא בשאלה:
"את מניקה? ממ חבל זה ממש מומלץ!"

מילא כל חברה או מכרה שמניקה בתוספת הרמת גבה. מילא אמא שלך או החמה.. אבל שזו סתם כל אישה.. או הירקן שממליץ לקנות שומר כי זה טוב לחלב ולגזים,  הממתינה בתור לידך בדואר שרואה שאת מסתבכת עם יד אחת להרים אותו שלא יצרח ובשנייה מנסה להכין לו אוכל, זו שלפנייך בטיפת חלב, המוכרת מרחוב דיזינגוף שרק נכנסת לראות שמלה וממליצה לך על אחת שטובה בהנקה: "יש לה כאן כפתורים לשליפה מהירה", שלא נדבר על הניוזלטרים וכל מודעה שנייה שקופצת, מניקה? הבקבוקים החדשים שלנו יעניקו בלה בלה בלה.

וכמובן שהנקה היא גם הפתרון לכל קושי ובעיה: הוא לא ישן, אולי כי את לא מניקה? הוא לא עשה קקי, וואו, הנקה הכי עושה.. יש לו גזים? רק הנקה, הנקה!  הוא עוד לא הוציא רישיון לקטנוע- זה בגלל שאת לא מניקה.

מרגיש לי שדווקא שהחלטתי לא להתעסק בהנקה אני כל היום מוצאת עצמי נשפטת בבית דין דמיוני לאמהות לא מניקות. אז עשיתי חושבים עם עצמי והגעתי למסקנה: תסמכי על עצמך שאת אמא טובה. את אמא טובה כי כל הרגליים שלך שלפוחיות אבל עדיין את מסתובבת איתו חמש שעות בחוץ כדי שיוכל לישון. את אמא סבבה כי הקרבת את גופך, מוחך, נפשך, שעות שינתך, סקיני וביקיני. את אחלה אמא בזכות זה שאת שם בשבילו 24/7 ועד יומך האחרון. את אמא הכי אמא שאת יכולה להיות, כי אולי בחרת שלא להניק אבל בחרת להעניק!

אז בפעם הבאה שאתם חושבים לשאול: "את מניקה?" – תחסכו את זה מאיתנו, תודה!

שירן וינטר

About שירן וינטר

אני שירן וינטר, בת 34 נשואה+1, אמא טרייה לניל בן שמונה שבועות ולליאו הקאבליר קינג צ'ארלס בן החמש. אחראית יחסי ציבור Pandora ישראל, אמא במשרה מלאה בעיצומה של חופשת לידה.