מחשבות על סידור הארון

מחשבות על סידור הארון

צליל רייכמן עושה סדר של סוף חורף.

היוש ולקראת סוף חורף שמח לכולן (אני אופטימית)
בכתבה האחרונה שלי דיברתי קצת על אופנה סביבתית ומה אנחנו יכולות לעשות על מנת לצמצם את הקניות שלנו (ובכך לזהם את העולם שלנו קצת פחות). השלב הראשון של זה כמובן, הוא שנקנה מה שאנחנו באמת באמת צריכות, שהבגד ישרת אותנו וגם יגרום לנו להרגיש טוב. עכשיו, מה מהבעיה? שאנחנו בתחושת חוסר (וגם אני הייתי בתחושה הזאת עד ממש לא מזמן- ועדיין לפעמים קמה עם התחושה הזו): "אין לי מה ללבוש" - עכשיו, חברות, תנו לי לספר לכן, יש לי והיה לי תמיד הרבה מה ללבוש, אבל הארון שלי לא אפשר לי לראות את הבגדים שלי בצורה ששירתה אותי ואיפשרה לי להבין מה אופציות הלבוש העומדות בפניי.

לפני 5 חודשים עברתי דירה והייתי צריכה לקנות ארון לחדר החדש, התלבטתי בלי סוף מה לעשות.
מאז שאני זוכרת את עצמי הארון שלי הוא פשוט לא מסודר, גם כשאני מסדרת, אף פעם לא הרגשתי שאני מבינה מה יש לי (והייתי משקיעה שעות בסידור הארון, עם ניסיון רב בקיפול בסידור - שנים של עבודה בחנות בגדים הכוללת גם סידור של המחסן, סידור ארונות לאחרים כסטייליסטית), הארון שלי הציף אותי ולא הצלחתי להתאפס על זה בשום שלב.
הבנתי שיש לי צרכים שונים לארון - אני לא יכולה לקנות ארון גנרי עם תליה ועם כמה מדפים של קיפול, גם לא ארון של כמה דלתות מספיק - אני בסופו של דבר צריכה פיתרון שיענה על הצרכים הספציפיים שלי: בגדים רבים ומגוונים, המון מקום לקיפול והמון מקום לתלייה וגם הרצון שלי שתהיה לי את היכולת להתבונן על כל הבגדים בארון ובכך לקבל החלטה לגבי שילוב סטים שונים ולהחליט מה בא לי ללבוש.
אני אחרי שיטוט של כמה ימים ברשת (ואכילת ראש לכל מי שרק היה בסביבתי) החלטתי (בניגוד להמלצת חברותיי) לקנות כוורת גדולה מאיקאה (וגם 2 מתלים ניידים) ולייצר לעצמי ארון פתוח- היו עוד המון יתרונות וחסרונות והמון שיקולים בעד ונגד נכנסו לזה (למשל - כמי שגרה בדירה שכורה בתל אביב, זה די סיוט להעביר ארון גדול מדירה לדירה (בעד), ומהצד שבחיים לא הצלחתי לשמור על ארון מסודר(נגד)) אבל לבסוף קיבלתי החלטה, ובמבחן הזמן של השלושה חודשים האחרונים - זו הייתה החלטה ממש נכונה עבורי.

אני מרגישה שמאז המעבר והשינוי בארון אני הרבה יותר מסופקת מהבגדים שלי- כי אני באמת מבינה מה יש לי.
עכשיו, אני באמת חושבת שארון פתוח זה ממש אבל ממש לא לכל אחת, אין כל כך מקום לאחסון, זה דורש ממני תמיד לסדר את הבגדים, וגם באמת הכל חשוף.
אבל, כן החלטתי לחלוק חלק מחוכמת הרחוב שלי בתחום סידור הארונות (שלי ושל אחרות) ככה שגם אתן תוכלו להרגיש שהארון שלכן משרת אתכן קצת יותר.

אז יאללה, קחו טיפים לסידור וארגון הארון, ככה שתמיד תמצאי מה שאת צריכה - לגזור ולשמור:

בתחום התלייה
סידור לפי עובי כתפייה: עקרון מנחה שלמדתי בזמן שעבדתי בחנות בגדים, כשאתן מסדרות תלייה צריך שהכתפייה הדקה ביותר תהיה מקדימה ואז אתן מסדרות בסדר עולה עד השרוול הארוך ביותר- ככה שום בגד לא נבלע בפנים, ואתן לא מפספסות אף פריט.

מה שדורש גיהוץ- תלוי: אם כבר בתלייה עסקינן, כל מה שמבד קצת מתקמט (למרות שאני משתדלת להימנע מבגדים כאלה), אין מצב שאתן לא תולות - אין מצב - רוב האוברולים גם דורשים תלייה, אל תמנעו מעצמכן את הספונטניות ללבוש את זה, מהכביסה ישר לארון.

בתחום הקיפול
אז חשוב לספר שבתחום זה כמעט ושום דבר לא עזר לי לפני - נשבעת שישבתי לצפות במשך שעות להבין איך מקפלים בסגנון מרי קונדו - ואני באמת מקפלת מאוד יפה, אך הסדר לא היה נשמר, אז כמה כללים שכן עזרו לי:
סדרו לפי קטגוריות- חולצות לעבודה, חולצות עם שרוול ארוך, סוודרים וכו'. זה יעשה לכן סדר ותדעו מה אתן מחפשות. בהמשך לזה - מהניסיון האישי שלי, אני לא ממליצה לסדר לפי צבעים, הרבה בגדים נבלעים בתוך ערבוב הצבע וכך יצא שלא נלבש אותם.
ואם כבר אנחנו מדברות על קיפול, אני ממליצה לתלות את רוב המכנסיים (כן, גם ג'ינסים). הם הופכים ככה ליותר נגישים, והרי לכל אחת מאיתנו יש מיליון ג'ינסים ואנחנו כנראה לובשות רק שניים, אז ככה תבינו מה באמת יש ואיך זה משמש אתכן.
ואגב, משהו שלי ממש עזר לפנות מקום בארון - הוצאתי את הבגדי ספורט והפיג'מות מהארון. החלטתי שאני לא רוצה שזה משהו שיתפוס לי מקום ויבלבל אותי עם שאר הבגדים, קניתי 2 סלסלות קש יפות וגדולות והכנסתי את הכל אליהן - אני מניחה את זה מעל הכוורת, זה גם ממש יפה בעיני וגם ממש נוח לי ועושה לי הפרדה.
אבל אם את עוד לא פנויה לסדר מחדש בארון, ורוצה לאמץ רק טיפ אחד ממרי קונדו, זה לשחרר כל בגד שלא עושה לך טוב - אני תמיד מעודדת לעשות את זה בתהליך ייעוץ ארון. לשחרר כל פריט שלא עולה עליך, מזכיר לך חוויה לא טובה, את בכלל לא אוהבת אותו ולא יודעת למה קנית - שחררי, חבל על המקום בארון.

אז יאללה, בהצלחה בסידור ארון שלכן.
עד לפעם הבאה,
צליל.

קצת עליי

צליל, בת 29 מתל אביב.
ביום יום אני מתעסקת בפיתוח למידה אבל תמיד נמצאת בראש בדיי דרימינג על בגדים, אקססורייז והתאמות של הכל ביחד גם לי וגם לכל מי שעוברת לידי.
tslilreichman@

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.