#יַעֶלְעַלׇרֶשֶׁת: בוטים בוטים בוטים

#יַעֶלְעַלׇרֶשֶׁת: בוטים בוטים בוטים

כל הסיבות לא להתפתות לקנות.

אני נתקלת לא מעט פעמים באנשים שאין להם מושג מה החשיבות של בוטים או עוקבים פיקטיביים בעמוד, דבר המוביל אותם להשתמש בכלי הזה בקלות דעת בלתי נתפסת!

אני אסביר. כל דבר שיכול להיראות כפעילות רובוטית בעמוד, אינסטגרם מזהה ומיד נוקט באמצעים למגר את התופעה. זה יכול להיות קניית עוקבים, העמסת לייקים מכאן עד מחרתיים, תגובות ללא הרף, הורדת עוקבים מאסיבית ועוד. אגב, גם אם אני, לב פועם וריאות נושמות, אוריד בצורה מאסיבית בפעם אחת כמות עוקבים גבוהה- יש סיכוי גדול מאוד שאינסטגרם יחשבו שהפעלתי רובוט על העמוד שלי ויחסמו אותי מלעשות פעולות מסוימות. זה יכול להיות חסימה קצרה או ארוכת טווח. כל דבר כזה בעצם הורס לאינסטגרם את האפליקציה (כי זה רובוט ולא אנוש) ולכן קל להבין למה הם נגד התופעה.

איפה זה פוגש אותנו? רגע, סבלנות.

ברור לנו שאנחנו צריכים את אינסטגרם בעדנו נכון? נו, אתם יודעים, הוא זה שאחראי לאחוז החשיפה שלנו, בהסתמך על הנתונים שהוא יודע על המעורבות שלנו וככה הוא מגדיר אותנו כתוכן "מעניין" או "לא מעניין".

אז מעבר לזה שלא נרצה לעצבן את אבא אינסטגרם ושיהיו לזה השלכות על החשיפה שלנו, הנה עוד כמה סיבות למה לא כדאי לכם להפעיל בוט על העמוד, לקנות עוקבים, להיכנס לקבוצות מעורבות או כל דבר שהוא שאומר לא להתרכז בליצור תוכן איכותי:

1. לקנות עוקבים = ירידה בחשיפה = ירידה במכירות.
אם יש לי 100 עוקבים, מתוכם 50 אמיתיים ו-50 פיקטיביים, נגיד והייתי ברת מזל וקיבלתי 20% חשיפה מאינסטגרם- זה אומר 20 אנשים. מתוך ה-20 רק 10 יראו (כי 10 לא אמיתיים). יריתי לעצמי ברגל! אין מי שיקנה את מה שאני מוכרת.

2. לקנות עוקבים = ירידה במעורבות.
אם יש לי 7000 עוקבים פעילים, זה לא באמת משנה כמה עוקבים יש לי בעמוד ועדיף שזה יהיה מספר שכמה שיותר קרוב ל-7000 ולא יותר. למשל, אם יש לי 10000 עוקבים, מתוכם 7000 פעילים= אחוז גבוה יותר מאשר אם יהיו לי 15000 עוקבים ומתוכם 7000 פעילים. מסכימים?

3. בוט על העמוד = ירידה בחשיפה.
אינסטגרם יודעים לזהות מתי יש לנו משהו רובוטי על העמוד ובכך מורידים לנו את החשיפה, תחת הנימוק שהחשבון שלנו לא עומד בקנה אחד עם התקנון שלהם.

4. קבוצות מעורבות = ירידה בחשיפה. ובמעורבות.
כל אותם קבוצות בוואטסאפ או בטלגרם שאתם אולי חברים בהם, שם אתם שולחים את הלינק לפוסט החדש שהעלתם כדי שחברי הקבוצה ירימו לכם את האינגייג'מנט. אתם עושים נזק. תחשבו על זה, אם אני מעלה פוסט, ותוך 10 דק' יש לי 50 לייקים ו-30 תגובות ותוך שעה יש לי 57 לייקים ו-33 תגובות, אינסטגרם יודע להבין שעשיתי פעולה מלאכותית על הפוסט. יתרה מכך, תוכן אמיתי שיש לו נתונים כאלה גם בלי קבוצות מעורבות יעבור חוות דעת שנייה על ידי אינסטגרם שחוששים כי מכיל תכנים לא הולמים. מעבר לכך שהם יתפסו את התוכן כלא מעניין.

בקיצור,
אני חושבת שנתתי לכם מספיק סיבות למה לא לעשות שום דבר מלבד ליצור תוכן איכותי, בעל ערך ומספק לקהל שלכם 🙂

קצת עליי

אני יעל קפילוטו, בת 25 מתל אביב. סטודנטית ליזמות ומנהל עסקים (שנה אחרונה!) בבינתחומי.
התחלתי את דרכי בעולם הסושיאל מדיה לאחר שחרורי מהצבא. הייתי מנהלת עמודים, התמקצעתי בקורסים רבים, לקחתי סדנאות אישיות לפיתוח הידע שלי. מאז ועד היום אני עובדת עם מעיין בן ציון (אמא של אחותי) והיא העמוד היחידי שאני מנהלת כיום.
בתחילת הקורונה איגדתי את כל הידע והניסיון שצברתי ולקחתי את זה צעד אחד קדימה - הפכתי את פרופיל האינסטגרם שלי לכזה שמחלק ערך וטיפים בחינם בעולם השיווק והסושיאל מדיה (מוזמנים לעקוב! yaelkapiloto@).
כיום כבר פתחתי מיני מפעל חיים של קורסים באינסטגרם! קורס ״אינסטגרם ולעבודה״ - עבור עסקים שרוצים ללמוד איך לנהל את האינסטגרם שלהם כמו שצריך או עבור אנשים שרוצים לנהל אינסטגרם לאחרים, ו״קורס לאבא שלי״ - קורס מיוחד ומותאם לטכנופובים שבינינו 🙂

כל הפרטים נמצאים באינסטגרם שלי. מקווה לראותכם!


תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.