#יַעֶלְעַלׇרֶשֶׁת: למה צריך גאנט?

#יַעֶלְעַלׇרֶשֶׁת: למה צריך גאנט?

יעל קפילוטו עושה סדר באינסטגרם.

מכירים את זה שאתם מתים לנהל אינסטגרם כמו שצריך אבל כל. הזמן. יש. משהו. לדאוג. לו!!!! צריך להעלות סטורי, ולתייג, ולשים מיקום, ולא לשכוח לעשות היילייט, וביו!!! כמה זה חשוב, אוי רגע ומה עם הפיד?! הוא חייב להיות יפה! ומביא ערך! כמובן! מה נסגררררר!₪,:&@₪?

קחו טיפ קטן (אבל ענק) שיגרום לכם לעשות ״שגר ושכח״ מהפיד: גאנט תוכן. מונח יפה מאוד לטבלת אקסל. ולמה אנחנו צריכים גאנט? להעלות על כתב את כל הפוסטים שהולכים לעלות אצלנו בעמוד חודש קדימה. ככה נמנע מהתנהלות של הרגע האחרון, דחיינות או הפתעות כאלו ואחרות. 

אני יודעת שתשאלו: ״כמה פוסטים כדאי להעלות בחודש?״ וואלה, שאלה מעצבנת. פשוט כי לא אני ולא אף אחד אחר (שהוא לא meta) יכול לענות לכם על זה. ובכל זאת- כמה שיותר 🙂 

אז שנתחיל? אני הולכת לפרט לכם עכשיו בדיוק איך לכתוב את זה. תתרכזו.
אתם מתחילים מלפתוח אקסל ובו לעשות טבלה, בעלת העמודות:  מס״ד (מספר סידורי), תאריך, יום, סוג (סרטון/תמונה/משפט/גיף/ריל/לייב וכו׳), נושא הפוסט, מלל הפוסט, תוזמן/לא, משימות להשלים, תצוגת הפוסט (אם זה סרטון אז מספיק שתוסיפו צילום מסך מהקאבר של הסרטון). כמובן שאתם יכולים להוסיף כל עמודה שתעשה לכם שכל.

אחרי שיצרתם לכם את הטבלה, אתם הולכים לגוגל ושם כותבים ״ימים מיוחדים בשנה״ בעברית ובאנגלית ומוציאים מהתוצאות את כל הימים המיוחדים שרלוונטיים לתחום הפעילות שלכם. אחר כך להוסיף לגאנט חגים ואירועים חשובים בארץ. ואז להוסיף לגאנט ימים מיוחדים בעסק.

ברכות! התחלתם את השלד. יש לכם נושאים לכמות מסוימת של פוסטים בחודש. מכאן אתם יכולים להתחיל לכתוב את הפוסטים לנושאים שכבר מצאתם או לחשוב על עוד נושאים שהייתם רוצים לדבר עליהם בלי קשר לאיזה אירוע מיוחד (מסרים שהייתם רוצים להעביר, תכנים שמעניינים את הקהל שלכם). 

בסוף, אחרי שהשלמתם ה כ ל, אתם הולכים לפיד שלי למדריך של studio creator ומתזמנים את הפוסטים לחשבון שלכם. אז קדימה, שבצו לכם בלו״ז 4 שעות (לפחות, בתור התחלה), תכינו לכם סביבה נעימה ומגייסת השראה עבורכם וקדימה -  תנו לקריאייטיביות לצאת.

*** כדי לוודא שהפיד נראה טוב, יכולים להיעזר במיקום הפוסטים עצמם באפליקציית preview שגם עליה יש מדריך בפיד 🙂 

קצת עליי

אני יעל קפילוטו, בת 25 מתל אביב. סטודנטית ליזמות ומנהל עסקים (שנה אחרונה!) בבינתחומי.
התחלתי את דרכי בעולם הסושיאל מדיה לאחר שחרורי מהצבא. הייתי מנהלת עמודים, התמקצעתי בקורסים רבים, לקחתי סדנאות אישיות לפיתוח הידע שלי. מאז ועד היום אני עובדת עם מעיין בן ציון (אמא של אחותי) והיא העמוד היחידי שאני מנהלת כיום.
בתחילת הקורונה איגדתי את כל הידע והניסיון שצברתי ולקחתי את זה צעד אחד קדימה - הפכתי את פרופיל האינסטגרם שלי לכזה שמחלק ערך וטיפים בחינם בעולם השיווק והסושיאל מדיה (מוזמנים לעקוב! yaelkapiloto@).
כיום כבר פתחתי מיני מפעל חיים של קורסים באינסטגרם! קורס ״אינסטגרם ולעבודה״ - עבור עסקים שרוצים ללמוד איך לנהל את האינסטגרם שלהם כמו שצריך או עבור אנשים שרוצים לנהל אינסטגרם לאחרים, ו״קורס לאבא שלי״ - קורס מיוחד ומותאם לטכנופובים שבינינו 🙂

כל הפרטים נמצאים באינסטגרם שלי. מקווה לראותכם!


תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.