#יַעֶלְעַלׇרֶשֶׁת: חשיבות הטיק טוק

#יַעֶלְעַלׇרֶשֶׁת: חשיבות הטיק טוק

הסיבה שהאפליקציה מועילה לנו בחיים.

אני בטוחה ששמעתם את השם של האפליקציה הזו לא מעט. בין אם זה מהילדים המתבגרים שלכם, מהחדשות, מפרסומות שקופצות לכם בגוגל או מחברים קרובים. עצרתם פעם לבחון את הפוטנציאל שלה? רק כדי לסבר את אוזניכם, כשזמר או זמרת מצליחים מוציאים שיר חדש, לא יקרה מצב שלא יצא גם אתגר טיק טוק עם ההשקה של השיר. זה רק מוכיח לכולנו מהי החשיבות של חשיפה בפלטפורמה וליצירת הבאז שמחפשים כשלהיט חדש יוצא. מעבר להשקת האתגר, כמיטב המסורת, הטאלנט יבקש מהקהל שלו לבצע את האתגר, לשתף, לתייג, ובכך יגדיל לעצמו את הנכסים הדיגיטליים אי שם ברשת.

פעם קראתי משפט נכון: "אני נכנס לאינסטגרם כדי לקנא בחיים של אנשים אחרים ומיד אחרי אכנס לטיק טוק כדי להרגיש יותר טוב עם עצמי ועם החיים שלי". ולמה זה כ"כ נכון? משהו באפליקציה הזו, ביצירת התכנים, הוא הרבה יותר אותנטי מכל אפליקציה אחרת (כולל את אינסטגרם אהובתי). יוצרי תוכן מעלים לשם סקירות מוצרים ואומרים את דעתם הכנה גם אם היא לחלוטין נגד המוצר! איך תסבירו את זה? מוזר נכון? ברור שהאפליקציה (כמו כל דבר טוב בחיים) התחילה כמאוד פופולרית בקרב ילדים ונערים. ותכלס זה טיפ מנצח: כל פעם שתראו את הילד שלכם מתלהב מממשק חדש שיוצא, דעו לכם שבעוד כמה חודשים או שנים- כולנו נהיה שם גם. אז יפה שעה אחת קודם וקדימה להניע.

בימים אלו טיק טוק עושה שינויים רבים ובעיקר שיפורים כדי שיהיה קל יותר ליוצרי תוכן ליצור תוכן ולהרוויח ולצרכני תוכן לצרוך את התוכן ולהינות. טיק טוק מציבים את הקהילתיות כערך עליון (וכמו שאתם יכולים להבין מההיכרות איתי, זו היא אחת הסיבות לכך שאני כל כך אוהבת אותם J). שישים ואחד אחוזים מהמשתמשים של טיק טוק אומרים שסרטונים באפליקציה ייחודיים יותר מכל אפליקציה אחרת ושבעה מתוך עשרה אנשים אומרים שהמודעות באפליקציה מהנות. טיק טוק מעודדת את יצרני התוכן שלה לחשוב כמו משווקים ולהתנהג כמו יוצרים.

ומעל להכל, קבלו את התגלית הבאה: הפלטפורמה בה אני מתחילה כל חיפוש שאני מריצה היא טיק טוק. כן כן, עוד לפני גוגל. תנשמו. משהו באלגוריתם של טיק טוק מצליח לתרגט את הסרטונים הרלוונטיים אליי תמיד. לא צריכה להתאמץ במילות החיפוש, פשוט זורקת את מה שעולה לי לראש ותמיד זה בול בפוני.

בייחוד (!) כשאני באה ליצור תוכן. והנה, קבלו עוד טיפ מנצח: כשאני באה ליצור תוכן, בין אם ביום צילום משלי או בזמנים מתים במהלך היומיום, אין מצב שאני אצור תוכן מאפס (אלא אם כן עלתה לי הברקה בלילה שלפני). תמיד אני אלך להסתכל ב"שמורים" שלי ברשתות (אינסטגרם וטיק טוק) ומשם אתחיל ליצור. זאת אומרת שאצור תוכן אחרי שיש לי רעיונות מעניינים, טריקים שמצאתי ברשת, קיצורים ומדריכים שיביאו כמובן ערך לקהל שלי (ואם אתם עדיין לא באינסטגרם שלי זו ממש בושה וחרפה). וזוהי אחת מהסיבות המרכזיות שבגללן יצירת תוכן לא מהווה בעיה גדולה עבורי J אלא פשוט דבר שמשתלב כחלק מהיומיום שלי. תוסיפו קצת עיצובים, עריכות סרטונים ותבנית קבועה בפיד והופ- יש לכם חשבון אינסטגרם מעולה שמחלק ערך מטורף לקהל שלכם!

ניפגש בכתבה הבאה 🙂

קצת עליי

אני יעל קפילוטו, בת 25 מתל אביב. סטודנטית ליזמות ומנהל עסקים (שנה אחרונה!) בבינתחומי.
התחלתי את דרכי בעולם הסושיאל מדיה לאחר שחרורי מהצבא. הייתי מנהלת עמודים, התמקצעתי בקורסים רבים, לקחתי סדנאות אישיות לפיתוח הידע שלי. מאז ועד היום אני עובדת עם מעיין בן ציון (אמא של אחותי) והיא העמוד היחידי שאני מנהלת כיום.
בתחילת הקורונה איגדתי את כל הידע והניסיון שצברתי ולקחתי את זה צעד אחד קדימה - הפכתי את פרופיל האינסטגרם שלי לכזה שמחלק ערך וטיפים בחינם בעולם השיווק והסושיאל מדיה (מוזמנים לעקוב! yaelkapiloto@).
כיום כבר פתחתי מיני מפעל חיים של קורסים באינסטגרם! קורס ״אינסטגרם ולעבודה״ - עבור עסקים שרוצים ללמוד איך לנהל את האינסטגרם שלהם כמו שצריך או עבור אנשים שרוצים לנהל אינסטגרם לאחרים, ו״קורס לאבא שלי״ - קורס מיוחד ומותאם לטכנופובים שבינינו 🙂

כל הפרטים נמצאים באינסטגרם שלי. מקווה לראותכם!


תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *