העתיד ורוד

העתיד ורוד

ירדן סלומון עם ההייליטס של שבוע האופנה.

מדי שנה, בחודש מרץ, מתקיים שבוע האופנה הישראלי. כבר קרוב לשלוש שנים, אני לא מפסידה את השבוע הזה והולכת לפחות לתצוגה אחת. גם במרץ האחרון הייתי אמורה ללכת לתצוגת אופנה אבל הקורונה הפתיעה את כולנו וביטלה את השבוע האהוב בעולם האופנה. השבוע, 8 חודשים אחרי המועד המקורי, נערך שבוע האופנה הישראלי. במשך 3 ימים, מעצבים ישראלים הציגו את דגמיהם על המסלול בעזרתם של ידוענים וידועניות ממגוון תחומים רחב. התצוגות התקיימו ללא קהל, בהתאם להנחיות, כל אחד הצטלם בנפרד ובקרוב הכל יתחבר בעריכה לתצוגה אחת.

אירוע הגאלה, תצוגת השיא של השבוע, נערך בשיתוף פעולה עם עמותת "אחת מתשע". עמותת "אחת מתשע" מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן מאז הקמתה בשנת 1994. העמותה מעניקה תמיכה באמצעות מתנדבות, שהחלימו מסרטן השד, לצד תמיכה רגשית על ידי אנשי מקצוע, ומסייעת במידע ובמיצוי זכויות. כל מעצבי האופנה התבקשו לעצב דגמים ייחודיים בגוונים ורודים – צבע המזוהה עם ההתמודדות במחלה. את הדגמים דיגמנו נשים חזקות ומשפיעות בחברה הישראלית. אני תמיד אומרת שלכל בגד יש אישיות אשר ייחודית לו וזו דרך מעולה לבטא אופי אנושי ומסרים חשובים. אן דהאן, שעיצבה את הדגם שמדגמנת מיכל אנסקי, סיפרה שלעיצוב הדגם היא שאבה השראה מעולם המיטות. היא מציגה את הניגוד בין הפגיע לבין המגן באמצעות שימוש במחוך צמוד ובדים נעימים למגע הגוף. אי אפשר שלא לחשוב באותו רגע על מחלת סרטן השד, היכולת להיות פגיעות מול הרצון החזק להיות מוגנות.

רגע לפני שהגעתי לתצוגה, נזכרתי בשער האגדי של אילון נופר, מייסדת מיומנה, למגזין "לאישה" בו הציגה לכולם את צלקות כריתת השדיים שעברה בעקבות המחלה. הזכרון הקטן הזה הטעין אותי בעוצמה ללכת לראות תצוגת אופנה למען מטרה מאוד חשובה. אין לי ספק שמדובר בהתחלה של מתן השראה לנשים ברחבי הארץ בכל הגילאים ללכת להיבדק ולהוכיח לעצמנו עד כמה אנחנו חזקות ולא מוותרות על שום חלק מאיתנו.

אני נרגשת להציג בפניכן את מיטב הדגמים מהתצוגה הכי ורודה בעיר:

שלמור שטרוזמן למעצבת monalizabeth

צילום: רפאל לוי

רוני דלומי למעצבת טל מדינה

צילום: רון שושן

מיכל אנסקי למעצבת אן דהאן

צילום: אור גפן

צילום: רפאל לוי

ליאל אלי למעצבת KUKI

צילום: אור גפן

צילום: רפאל לוי

סתיו סטרשקו למעצבת mother af all

צילום: רפאל לוי

סתיו סטרשקו עם אירה דולפין (אירה לובשת את המעצבת דניאל אלבז)

 

צילום: אילן סימן טוב

 

רותם ישראל למעצבת תמר נתנאלי

צילום: זיו טולדנו

נוי פדלון למעצב עידן כהן

צילום: רפאל לוי

עדי ביטי למעצבת חן חווה

צילום: רון שושן

טיטי איינאו למעצבת חן אדר

צילום: אור גפן

צילום: רון שושן

תהילה שמיר ממייסדי שבוע האופנה הישראלי ואשת התקשורת:

"על אף ימי הקורונה והסגר השאיפה הייתה ליצור אירוע גדול ועוצמתי יותר שיעניק במה לכל קשת המעצבים, ויעזור להרים את התעשייה הישראלית ולהפיח בה תקווה מחודשת. עולם האופנה הישראלי הפך בשנים האחרונות לבעל שם עולמי, כשמעצבים רבים הציגו בשבועות אופנה ברחבי העולם ולפתע מעצבים רבים נמצאים בקשיי הישרדות ואף סוגרים את מפעל חייהם. הודות להתגייסותם של אנשי מקצוע רבים שנרתמו לעניין הן מבחינת זמן והן מבחינת השקעה כספית והוכיחו שוב כי עם ישראל מאוחד וערב אחד לשני בעתות משבר וקושי מדובר לא רק בשבוע אופנה, אלא על עם ישראל במיטבו".

קצת עליי

היי, אני ירדן. בת 20 ומעצבת אופנה לעתיד.
מאז שאני קטנה, תמיד הייתי מחוברת לתחומי האופנה, הבידור והתאטרון. למדתי בתיכון לאומנויות במגמת עיצוב אופנה ופשוט התאהבתי בתחום.
לדעתי, לכל בגד יש אישיות אשר ייחודית לו וזו דרך מעולה לבטא את האופי של כל אדם ואדם.
אני מנהלת את עמוד האינסטגרם yardensa.fashion@ בו אני משתפת את תהליך העבודה שלי בעיצוב אופנה - החל מתהליך החשיבה על קולקצייה ועד יצירת הבגד המושלם.
אתן מוזמנות לפנות אליי באינסטגרם לכל שאלה וייעוץ!

אינסטגרם אישי: yarden_salomon_@

אז מה חשבתם?

שתפו איתי

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *