סופ״ש נעים

סופ״ש נעים

ירדן סלומון עם המלצה לתערוכה שלא כדאי לפספס.

אחרי שהבאתי לכן מספר המלצות תרבות לסופ"ש נעים בתוך הבית, הפעם אני רוצה להגיד לכן - צאו מהבית. ואם אתן יוצאות, יש תערוכת אמנות שאסור לפספס!

ב-10 למרץ 2020, הייתה אמורה להיפתח תערוכה של האמן האמריקאי ג'ף קונס במוזיאון תל אביב אבל אז הגיעה אלינו הקורונה ומועד פתיחת התערוכה נדחה לתחילת יוני. ג'ף קונס הוא פסל וצייר אמריקאי. הוא אחד מבין האמנים הבולטים מדור אמני הניאו-פופ שצמחו בשנות השמונים של המאה שעברה ובחנו את משמעותם של האמנות ושל הספקטקל בעידן רווי מדיה. הם עשו זאת תוך אימוץ של אסתטיקה שמקצינה את תרבות הצריכה, שהתעצמה בעשור זה. הכרתי את ג'ף קונס כאשר למדתי על יצירתו המפורסמת "מייקל ג'קסון ובאבלס" במסגרת שיעורי תולדות האמנות בתיכון בו למדתי ולכן מאוד התרגשתי לשמוע שהתערוכה נפתחת מחדש אחרי הקורונה. בתערוכה מוצגים מיטב היצירות של ג'ף קונס משנות ה-80 ועד היום. כל יצירה היא חלק מסדרה מפורסמת שלו.

רוב יצירותיו מושפעות מעולם הילדים וג'ף קונס בחר לקחת דמויות מסוימות או חפצים מסוימים ונתן להם אינטרפרטציה שונה. לדוגמא, אחת היצירות שממש אהבתי בתערוכה הייתה מראה. אבל לא סתם מראה. המראה היא בצורת דמותו של החמור איה, חברו של פו הדוב. קונס לקח דמות ידועה מעולם הילדים (עולם מלא שמחה ואושר) אבל היא דמות מאוד מלנכולית ועצובה. בעזרת שימוש במראה, קונס מעביר ביקורת על איך חיינו צריכים להיראות. הוא מציג לנו את השתקפותינו במראה שכל אחד יכול להסתכל על עצמו ולבחור לראות את הצד הפסימי או את הצד האופטימי. זו החלטה שלנו איך אנחנו בוחרים לראות את החיים. עוד יצירה שמשכה את תשומת ליבי (ואת תשומת ליבם של כל המבקרים במוזיאון) זו הפסל של בלון הכלב הכתום הענק. זאת גם היצירה היחידה שקיבלה חלל תצוגה רק משלה.

למרות שיש רק מבחר יצירות קטן מתוך המבחר הענק של קונס, אני חייבת להודות שזאת אחת התערוכות המרשימות שראיתי בשנים האחרונות. זאת הזדמנות מושלמת לעשות יום כיף במוזיאון עם כל המשפחה. אפילו הילדים הקטנים יוכלו להנות ולהתלהב מהיצירות. אז אל תפספסו את התערוכה המקסימה הזאת!

"אמנות בעיניי היא פעולה הומניטרית ואני מאמין שיש אחריות שהאמנות צריכה איכשהו להיות מסוגלת להשפיע על האנושות, להפוך את העולם למקום טוב יותר"
ג'ף קונס

*התערוכה מציגה עד חודש אוקטובר ויש לרכוש כרטיסים מראש


מאחלת לכולנו סופ"ש נעים ומהנה 🙂

קצת עליי

היוש, אני ירדן, בת 20, כרגע חיילת בשירות סדיר ומעצבת אופנה לעתיד.
מאז שאני קטנה, תמיד הייתי מחוברת לתחומי האופנה, התיאטרון והבידור. למדתי בתיכון לאמנויות במגמת עיצוב אופנה ופשוט התאהבתי בתחום. לדעתי, לכל בגד יש אישיות אשר ייחודית לו וזו דרך מעולה לבטא את האופי של כל אדם ואדם. מקפידה ללכת לשבועות אופנה בארץ, ואולי תראו אותי שם בעתיד 😉
ועוד דבר אחד חשוב - אין יום שעובר בלי מוזיקה טובה - החל משלמה ארצי ועד קולדפליי. אוהבת לסיים את היום עם ארוחה וסדרה טובה.

אינסטגרם: _yarden_salomon@

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.