חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

8 ימים, 8 פעילויות

דיוויד עזרן עם המלצות חג חנוכה מיוחדות

חנוכה, חנוכה – חג אחר כל כך, חג בצל מלחמה. מוזמנים לצאת עם המשפחה לטבע, להתחבר לשורשים ולאדמה או ליהנות ממופעי תרבות ואומנות. דיויד עזרן ריכז עבורנו 8 פעילויות כמספר ימי החג. עצם קיום האירועים – מצד אחד, העם עדיין באבל ושכול והרעיון לחפש מקום לבלות בו מרגיש לעיתים מוזר. מצד שני, זמן להרים מורל, לחזק את העורף ולהגדיל תקווה.

שתפו את הכתבה

יודע חקלאי פיקח

התנדבות חקלאות בחנוכה הינה הצעה לפעילות חינמית שיכולה להעסיק את כל המשפחה הציונית והפטריוטית. ענף החקלאות במשבר קשה ואתם יכולים לתת לו יד – מזריעה וחרישה, דרך קטיף ועד לאריזה.

מוזמנים לפנות לחמ"ל "חיבורים בחקלאות" ולהתחבר לאחד מ-60 המשקים הגדולים בישראל, בהם ניתן לקיים פעילות חקלאית-חינוכית ולעזור בהצלת החקלאות הישראלית שנקלעה למצוקה. צרו קשר במספר 053-7254180

לקחת נשימה עמוקה בטבע

רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה, מזמינים אתכם לכבוד חג החנוכה לבקר בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע מצפון ועד דרום ולחוות את הטבע, החג ומגוון הפעילויות בסימן נשימה בטבע ומורשת ישראלית. לאחר חודשי הקיץ החמים, הטבע הישראלי מתעורר, הגשמים הראשונים הרטיבו את האדמה וניתן לראות את הירוק הצומח מחדש – האוויר מתנקה ומאפשר לנו לקחת כמה רגעים של התאווררות, להתחבר לאתרי המורשת וההיסטוריה ולצאת לחוות יחד את הטבע בחג הגבורה והאור.

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, "חג האורות הוא הזדמנות נפלאה עבורנו להאיר את החושך, בוודאי בעת הזאת. באמצעות הסיורים המיוחדים של רשות הטבע והגנים, נוכל ליהנות מהטבע היפיפה שלנו ומשלל האורות שיאירו לנו את הטבע וגם את הנשמה. הנחיתי את רשות הטבע והגנים להמשיך לקבל לאתרים מפונים ללא תשלום ואני שמחה שיש לנו הזדמנות להוסיף אור ושמחה לכל אזרחי ישראל ולכל מי שפונו מבתיהם". פרטים באתר רשות הטבע והגנים.

הכל דבש

עכשיו כשכבר ברור שחייבת להיות תמיכה בחקלאות ובחקלאי ישראל – עם בוא חג החנוכה קוראת מועצת הדבש לציבור הישראלי לתמוך בתוצרת הארץ ולרכוש דבש איכותי ישירות מדבוראי ישראל במכוורות או באמצעות משלוחים. כמו כן אומרים במועצת הדבש, החג מהווה הזדמנות להפגה מהמצב בביקור במכוורות התיירותיות בהן ניתן לסייר, לטעום דבש וללמוד מפי הדבוראים על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה הקטנה שאחראית להאבקת (הפרייה) 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם. אופי רייך, מנכ"ל מועצת הדבש, "בצל המלחמה אני קורא לציבור דווקא עכשיו, לרכוש תוצרת חקלאית ישראלית בחג החנוכה, לבקר במכוורות, להיפגש עם דבוראים, ולרכוש דבש טהור, טעים ובריא, או באמצעות משלוח, ובכך לעודד את החקלאות בארץ". המלצות לביקור במכוורות ברחבי הארץ מצפון עד דרום.

הפעילויות מתקיימות בהתאם להוראות פיקוד העורף. מומלץ לתאם הגעה מראש למכוורות. פרטים נוספים באתר מועצת הדבש www.honey.org.il

קטיף בקטופותי

עמק יזרעאל שופע בנופים מרהיבים לצד יקבים, אתרי מורשת, מסלולי טיול ופינות טבע. קטופותי, קטיף עצמי במושב בית לחם הגלילית. מזמינים אתכם לחגוג את חג החנוכה בקטיף מהשדות השופעים ובמגוון ענק של פירות וירקות, בנוסף, נהנים המבקרים מפעילות נסיעה על טרקטור למסיק זיתים, הכנת זיתים כבושים והכנת לביבות חוביזה כמיטב המסורת.
לפרטים נוספים: 054-5507480

איור ומילים בירושלים

עיריית ירושלים מוציאה את האיורים אל קדמת הבמה. על רקע המלחמה, פסטיבל אאוטליין ה-7 עם עשרות תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, מגוון פעילויות וסדנאות בגלריות, במבנים ייחודיים ובמרחב הציבורי עם מאות מאיירים, אנימטורים, מעצבים, משוררים ואוצרים.

הפסטיבל הפך לאורך השנים לאירוע המרכזי בתחום האיור בישראל ומציג תמהיל נרחב של עבודות, כאלה אשר זכו כבר לתהודה, לצד עבודות חדשות שנוצרו במיוחד ויוצגו לראשונה. משה ליאון, ראש עיריית ירושלים, "אירוע חשוב ומשמעותי בעיר ובמדינה כולה. איור הוא כלי לתקשורת ולביטוי, ויכול לסייע להבין את העולם סביבנו ולעבד רגשות מורכבים בתקופה מאתגרת זאת. אני מזמין את כלל תושבי העיר והמתארחים בה מדרום ומצפון להגיע לאירועי אאוטליין הייחודיים".

למידע נוסף על כלל התערוכות והאירועים המיוחדים – אאוטליין בפייסבוק.

התקווה נוסח 2023

התקווה מתה אחרונה – נמצאו אפילו שלוש אמניות חרדיות שאינן מתביישות לומר את המילה שלום. במהלך דצמבר בבית כנסת ישורון בירושלים – תערוכת ציורים העוסקים בשלום ומדליקים אורות של תקווה בנפש.

הכניסה חופשית, רחוב המלך ג'ורג' 44. לפרטים: 052-7693708

אומנות מרוקאית מוארת בירוחם

במהלך חג החנוכה, סטודיו זואק בירוחם פתוח לקהל הרחב עם מגוון סדנאות אומנות מרוקאית, ערכות ליצירה עצמית וחנות  גלריה עם פריטים בעבודת יד מרוקאית. במהלך הסדנאות  יעצבו המשתתפים  אריחים מרוקאים בטכניקה הייחודית של זואק. תהליך היצירה מהנה, מתאים לכולם ואינו מצריך ניסיון. הסדנה מאפשרת זמן יצירה משפחתי מפתיע ותוצרים בצבע של כל בני ובנות המשפחה. בנוסף לסדנאות קיימת בסטודיו חנות גלריה למוצרי אומנות ולייף סטייל בסגנון מרוקאי, וכן מגוון ערכות אומנות מרוקאית ליצירה עצמאית בטבע.

לפרטים נוספים והרשמה: 055-5694546

כוכבי האור בחנוכה 2023

כוכבי הילדים הגדולים רינת גבאי, טל מוסרי, טוביה צפיר וטיילור מלכוב יופיעו ברחבי הארץ כדי לבדר ילדים, להאיר את החג, לחלק סופגניות ולחגוג את חנוכה עם כל ילדי ישראל. המופע מציג סיפור של ילד צעיר שיצא לחגוג את חופשת חג החנוכה בבית סבו וסבתו בעיר רחוקה. הוא מתגעגע לאבא שלו שנמצא במילואים ומרגיש בודד בלי חבריו מבית הספר. בדרכו המיוחדת הוא מכיר חברים חדשים ואבא שלו מפתיע ומגיע להדלקת נרות. היום יותר מתמיד – כולנו נהיה כוכבים המפיצים אור. המופע מלווה בשירים ישראלים מפורסמים של עפרה חזה, עוזי חיטמן ועוד.

לגילאי 3-12 בכל רחבי הארץ. רכישה באתר "לאן".  

שתפו את הכתבה