חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אני המשודרגת

4 הדברים שהייתי רוצה לעשות אחרת ב2023

את שנת 2022 אני מסיימת בתחושות של גאווה מהולה בעומס.

מצד אחד גאה בעצמי על כל ההישגים, ההצלחות, קטנות כגדולות, הצמיחה האישית וההתפתחות המקצועית, כאמא, כאישה ובכלל.

אבל מצד שני, כמו כולנו כנראה, לא יכולה שלא להתעכב על כל אותם הרגלים מרגיזים, ודחיינות של השנה הקודמת. מה שהוביל אותי לחשוב, יותר מעל מה הייתי רוצה להשיג בשנה הבאה -מה הדברים שהזנחתי וחייבים התייחסות השנה.

ואיך עושים את זה, בתוך קצב החיים הכל כך מהיר שלנו?

שתפו את הכתבה

לארגן את התמונות בזיכרון הטלפון

מי מאתנו לא מתבונן בכמות התמונות האסטרונומית בזיכרון המצלמה בטלפון, לפחות אחת ביום, ומבטיח לעצמו שיגיע יום ונשב למיין, למחוק ואולי גם לפתח אותן באלבום ממש כמו פעם!

אבל החודשים עוברים, התמונות מצטברות וזה לא קורה…

השנה החלטתי שאני מוצאת את כל הטיפים שיעזרו לי לטפל בנושא הטורדני הזה:

 • בסוף חופשה, נצלו את הנסיעה הארוכה חזור, או הטיסה, ושבו למיין את התמונות מאותו נופש, לסנן ולמחוק, ושמרו הכל באלבום לפי מקום החופשה ותאריך. בצורה כזו, כבר השגתם סדר נקודתי, ותוכלו אפילו לשלוח לאפליקציית אלבומים אונליין ולקבל תוך כמה ימים אלבום מוכן הביתה!
 • באירועים בהם צילמתם המון תמונות מזויות שונות, נסו ממש באותו רגע, למחוק את כל הסרטונים או התמונות שלא אהבתם. ככה תמנעו מהן להצטבר. קשה לכם להפרד מכל פריים? נסו להיזכר בימים שהיינו עם מצלמים בפילים והסתפקנו בתמונה אחת, לפעמים עם עיניים עצומות!
 • בטלו כל אפשרות לשמירה אוטומטית של תמונות מאפליקציות! אין לכם מושג כמה תוכן נשמר לכם בזכרון רק מתמונות הפרחים וברכות לשבת שלום של אבא (אוהבת אתכם אבוש ואימוש).
 • שלמו על הרחבת זכרון לענן ותתחילו למחוק תמונות ותיקות בלי רגשי אשמה מיותרים.
 • ממתינים בתור לרופא? מחכים על הקו שהבנק יענה? נצלו כל רגע מיותר לסדר תמונות לפי אלבומים בטלפון, ותראו פתאום כמה תמחקו ותערכו באופן אוטומטי.

מאחלת לנו שנה של רגעים פוטוגניים באלבומים מסודרים אמן

גמילה ממסך

נשמע קצת מצחיק אחרי הסעיף הראשון אבל מדור בשני דברים שונים. סידור התמונות הוא למטרת סדר לנפש וכך גם הגמילה מהמסך. בואו נהיה ריאליים… אף אחד לא מתכוון לזרוק את הנייד למים אבל אצל רובנו (ואני כלולה) מדובר ממש על סף התמכרות. העבודה- מהנייד, צריכה חדשותית- מהנייד, סרטונים מצחיקים לילדים- מהנייד, רכילות עם הבסטי- מהנייד. כל הנ"ל הם נכונים ויחד עם זאת גם תירוצים נפלאים לאובססיה שלנו. אני שמה לעצמי כלל השנה שמהרגע שהוצאתי את הטרולים מהגן אחה"צ ועד שהם הולכים לישון, הנייד בצד במקום רחוק בחדר והכל יכול לחכות כי אני בזמן איכות עם הילדים שלי וזה ידוע שזמן שעובר לא חוזר. אתם יודעים מתי דחוף שתהיו עם הנייד ומתי אתם נוברים שם גם כשלא חייב. יש משהו משחרר בלהיות נטולים ולהתמסר לחלוטין לרגע.

להשקיע יותר בחברות שלי

כשאת בתיכון והחברות הן כל עולמך, זה נראה כמעט ברור שתהיו יחד לנצח ושהקשר ישמר מעצמו. אבל ככל שהשנים חולפות, את מגלה שלא רק שאתן לא בקשר קרוב, אלא שגם קשרים חדשים שיצרת עם הזמן, לא תמיד מצליחים לשרוד את עומס החיים.
מערכות יחסים הן כמו צמח, הן זקוקות להשקיה וטיפול כדי לשרוד. אז אני החלטתי שהשנה אני לא נותנת לחברויות שלי לקמול, ומאמצת כמה מנהגים קטנים שיעזרו לי לטפח את מערכות היחסים שלי, בתוך מירוץ החיים הקדחתני. ומה גיליתי? שזה אפשרי, ישים ואפילו פשוט!

הנה כמה דרכים פרקטיות לטפח יחסי חברות :

 • להזין ביומן תאריכים חשובים:
  בדיוק כמו שאת יום ההולדת של הילדים, או של אמא, אני לא אשכח לעולם, אין סיבה שאשכח ימי הולדת של חברים חשובים בחיי. אחד הדברים שעובדים תמיד, זה פשוט לשבת ולהזין את התאריכים החשובים עם תזכורת ביומן.
  וגם אם לא נצא לקרוע את העיר באותו ערב, לפחות אזכור להרים טלפון, לשלוח פרחים או אפילו לסמס כמה איחולים. ולא רק בימי הולדת-
  חברה עובדת מבחן חשוב? צריכה ללדת בתאריך משוער? פשוט לעדכן ביומן עם תזכורת ולסמס התייחסות! זה עושה את כל ההבדל בחברות, תסמכי עלי.
 • מחוות קטנות בלחיצת כפתור
  העידן הדיגיטלי אולי הרחיק אותנו פיזית אחד מהשני, אבל יש גם יתרונות ביכולת לשלוח מארז שוקולדים בלחיצת כפתור.
  הרבה פעמים, אני מגלה שלא חייב מחווה ענקית כדי לגרום לחברה להרגיש שאת שם בשבילה. בפעם הבאה שחברה חיובית לקורונה, או סתם שבורת לב במיטה, משלוח אוכל מנחם או מארז אלכוהול- יכול להגיד "אני אוהבת אותך וחושבת עליך" בקלי קלות. פשוט להקליל… זה מטפח את היחסים לפעמים הרבה יותר ממפגש אחת לשנה.
 • מפגש חוזר קבוע ביומן כל פרק זמן:
  גם כאן, תיאום זה שם המשחק. כולנו מאוד רוצות להיפגש ובטוחות שנצליח לקבוע לאותו "קפה" שהבטחנו אחת לשניה לפני שנתיים, אבל בפועל, אנחנו עסוקות ועמוסות, וליזום דייט שהוא לא לצורך עבודה או זוגיות- כנראה לא יקרה.
  מה אפשר לעשות? לקבוע מפגש חודשי/חצי שנתי קבוע ביומן שלא זז ולא משתנה! ולהבטיח שתעשו מאמץ אמיתי לגרום לו לקרות באופן קבוע. כך שני הצדדים יודעים וערוכים לקראת תאריך קבוע, כשהלוקיישן צריך להיות קליל ונח. ושוב- להקליל זה שם המשחק. ככל שהמפגש יהיה יותר מורכב ומסובך, סיכוי גבוה יותר שהוא לא יצא לפועל, וחבל. תזכרו, לפעמים צעידה טובה בערב ושיחה שנגמרת בגלידה, עדיפה על אותה מסעדה יוקרתית שחלמתן לצאת אליה כבר שנים.

זמן חשיבה

אחרון חביב ואולי הוא ישמע לכם כמו כלום ושום דבר אבל זה בעצם הסעיף הכי חשוב כי הוא זה שמאפשר לי להתקדם ולפרוח. כשהכל כל כך עמוס כל הזמן ואין לי רגע עם עצמי כדי לנשום ולחשוב מה אני רוצה אז החיים עוברים באוטומט. אני רוצה להתפתח, ליהנות, להתמקד במה שעושה לי טוב ולהמעיט במה שלא וכל זה אפשרי רק כשאנחנו לוקחים זמם לעצמנו לחשוב. אפשר גם עשרים דקות ביום- אבל ללא הסחת דעת. צאו למרפסת, שתו קפה בסלון, לכו לטייל ברחוב או תשכבו במיטה ותחשבו מה הייתם רוצים לשנה הזאת.

עוד כתבות שלדעתי תאהבו על התפתחות אישית

שתפו את הכתבה